Geany 1.23 - en to pl_PL translation catalogue (1149 entries)

en: Integrated Development Environment
pl_PL: Zintegrowane ��rodowisko programistyczne

en: A fast and lightweight IDE using GTK2
pl_PL: Szybkie i lekkie ��rodowisko programistyczne oparte na GTK2

en: _Toolbar Preferences
pl_PL: Ustawienia paska _narz��dzi

en: _Hide Toolbar
pl_PL: _Ukryj pasek narz��dzi

en: _Edit
pl_PL: _Edycja

en: I_nsert
pl_PL: Ws_taw

en: Insert _ChangeLog Entry
pl_PL: Wstaw wpis pliku dziennika (_ChangeLog)

en: Insert _Function Description
pl_PL: Wstaw _opis funkcji

en: Insert Mu_ltiline Comment
pl_PL: _Wstaw komentarz wielowierszowy

en: _More
pl_PL: _Wi��cej

en: Insert File _Header
pl_PL: Wstaw _nag����wek pliku

en: Insert _GPL Notice
pl_PL: Wstaw informacj�� o licencji _GPL

en: Insert _BSD License Notice
pl_PL: Wstaw informacj�� o licencji _BSD

en: Insert Dat_e
pl_PL: Wstaw _dat��

en: invisible
pl_PL: Niewidoczny

en: _Insert "include <...>"
pl_PL: Wstaw "_include <...>"

en: Insert Alternative _White Space
pl_PL: Wstaw _alternatywne bia��e znaki

en: _Search
pl_PL: _Szukaj

en: Open Selected F_ile
pl_PL: Otw��rz wybrany pl_ik

en: Find _Usage
pl_PL: Znajd�� _wykorzystanie

en: Find _Document Usage
pl_PL: Znajd�� wykorzystanie w _dokumencie

en: Go to _Tag Definition
pl_PL: Przejd�� do _definicji znacznika

en: Conte_xt Action
pl_PL: Dzia��anie _kontekstowe

note: Column legend: *   [0] = Filetype constant (GEANY_FILETYPES_*) *   [1] = CTags parser (TM_PARSER_*) *   [2] = Non-translated filetype name (*not* label for display) *   [3] = Translatable human filetype title prefix or NULL to use [2] *   [4] = Title type (TITLE_*) constant (ex. TITLE_SOURCE_FILE is
en: None
pl_PL: Brak

en: Basic
pl_PL: Podstawowe

en: Current chars
pl_PL: Bie����ce znaki

en: Match braces
pl_PL: Paruj nawiasy

en: Left
pl_PL: Lewo

en: Right
pl_PL: Prawo

en: Top
pl_PL: G��ra

en: Bottom
pl_PL: D����

en: Preferences
pl_PL: Ustawienia

en: Load files from the last session
pl_PL: Wczytywanie plik��w z ostatniej sesji

en: Opens at startup the files from the last session
pl_PL: Przy uruchomieniu programu zostan�� otwarte wszystkie pliki z poprzedniej sesji

en: Load virtual terminal support
pl_PL: Wsparcie dla wirtualnego terminala

en: Whether the virtual terminal emulation (VTE) should be loaded at startup, disable it if you do not need it
pl_PL: Okre��la, czy przy starcie programu uruchamia�� wirtualny terminal. Wy����cz opcj��, je��eli go nie potrzebujesz.

en: Enable plugin support
pl_PL: W����cz obs��ug�� wtyczek

en: <b>Startup</b>
pl_PL: <b>Uruchamianie</b>

en: Save window position and geometry
pl_PL: Zapisywanie pozycji i wymiar��w okna

en: Saves the window position and geometry and restores it at the start
pl_PL: Zapisuje pozycj�� i rozmiar okna i wczytuje je przy starcie programu

en: Confirm exit
pl_PL: Potwierdzanie zako��czenia programu

en: Shows a confirmation dialog on exit
pl_PL: Wy��wietla monit o potwierdzenie przy zamykaniu programu

en: <b>Shutdown</b>
pl_PL: <b>Wy����czanie</b>

en: Startup path:
pl_PL: Katalog domy��lny:

en: Project files:
pl_PL: Katalog z plikami projektu:

en: Path to start in when opening project files
pl_PL: ��cie��ka to domy��lnego katalogu wy��wietlanego podczas otwierania plik��w projektu

en: Extra plugin path:
pl_PL: Dodatkowy katalog z wtyczkami:

en: Geany looks by default in the global installation path and in the configuration directory. The path entered here will be searched additionally for plugins. Leave blank to disable.
pl_PL: Geany zawsze przeszukuje ��cie��k�� katalogu instalacyjnego oraz konfiguracyjnego. Dodatkowe wtyczki b��d�� poszukiwane na ��cie��ce podanej w tym miejscu. Mo��esz pozostawi�� to pole puste.

en: <b>Paths</b>
pl_PL: <b>Katalogi</b>

en: Startup
pl_PL: Uruchamianie

en: Beep on errors or when compilation has finished
pl_PL: Sygna�� d��wi��kowy przy wyst��pieniu b����d��w lub po zako��czeniu kompilacji

en: Whether to beep if an error occurred or when the compilation process has finished
pl_PL: Sygna�� d��wi��kowy przy wyst��pieniu b����d��w lub po zako��czeniu kompilacji

en: Switch to status message list at new message
pl_PL: Uaktywnij okno Statusu

en: Switch to the status message tab (in the notebook window at the bottom) if a new status message arrives
pl_PL: Uaktywnij okno Statusu za ka��dym razem, gdy pojawi si�� nowy komunikat

en: Suppress status messages in the status bar
pl_PL: Nie wy��wietlaj komunikat��w o statusie na pasku statusu

en: Removes all messages from the status bar. The messages are still displayed in the status messages window.
pl_PL: Usuwa wszystkie informacje na pasku statusu. Informacje s�� nadal dost��pne w oknie Statusu.

en: Auto-focus widgets (focus follows mouse)
pl_PL: Automatycznie aktywuj wid��ety po najechania kursora myszy

en: Gives the focus automatically to widgets below the mouse cursor. Works for the main editor widget, the scribble, the toolbar search and goto line fields and the VTE.
pl_PL: Automatycznie aktywuje wid��ety znajduj��ce si�� pod kursorem myszy. Dzia��a dla g����wnego okna edytora, pola wyszukiwania, pola skoku do wiersza i terminala wirtualnego.

en: <b>Miscellaneous</b>
pl_PL: <b>R����ne</b>

en: Use the current word under the cursor for Find dialogs
pl_PL: U��yja s��owa pod kursorem w formularzu okienka Szukaj

en: Use current word under the cursor when opening the Find, Find in Files or Replace dialog and there is no selection
pl_PL: U��yj s��owa pod kursorem w okienkach Szukaj, Szukaj w plikach, Zast��p, je��eli nie zaznaczono tekstu

en: Use the current file's directory for Find in Files
pl_PL: U��yj bie����cego katalogu w okienku "Szukaj w plikach"

en: <b>Search</b>
pl_PL: <b>Szukaj</b>

en: Use project-based session files
pl_PL: Korzystaj z plik��w sesji opartych na projektach

en: Whether to store a project's session files and open them when re-opening the project
pl_PL: Okre��la, czy czy przechowywa�� pliki sesji projektu i otwiera�� je przy ponownym otwieraniu projektu

en: Store project file inside the project base directory
pl_PL: Przechowuj plik projektu w katalogu bazowym projektu

en: When enabled, a project file is stored by default inside the project base directory when creating new projects instead of one directory above the base directory. You can still change the path of the project file in the New Project dialog.
pl_PL: W����czona opcja okre��la, ��e podczas tworzenia nowego projektu plik projektu przechowywany b��dzie w katalogu bazowym projektu, zamiast w katalogu nadrz��dnym wobec niego. ��cie��k�� do pliku projektu mo��na zmieni�� w oknie dialogowym Nowy projekt

en: <b>Projects</b>
pl_PL: <b>Projekty</b>

en: Miscellaneous
pl_PL: <b>R����ne</b>

note: TODO Find a better way to map the current notebook page to the * corresponding chapter in the documentation, comparing translatable * strings is easy to break. Maybe attach an identifying string to the * tab label object.
en: General
pl_PL: Og��lne

en: Show symbol list
pl_PL: Poka�� list�� symboli

en: Toggle the symbol list on and off
pl_PL: Wy��wietla lub ukrywa list�� symboli

en: Show documents list
pl_PL: Poka�� list�� otwartych plik��w

en: Toggle the documents list on and off
pl_PL: Poka��/schowaj list�� otwartych plik��w

en: Show sidebar
pl_PL: Poka�� panel _boczny

en: Position:
pl_PL: Po��o��enie

en: <b>Sidebar</b>
pl_PL: <b>Panel boczny</b>

en: <b>Message window</b>
pl_PL: Okno komunikat��w:

en: Symbol list:
pl_PL: Lista symboli:

en: Message window:
pl_PL: Okno komunikat��w:

en: Editor:
pl_PL: Edytor:

en: Sets the font for the message window
pl_PL: Ustawia font dla okna komunikat��w

en: Sets the font for the symbol list
pl_PL: Ustawia font dla listy symboli

en: Sets the editor font
pl_PL: Ustawia font edytora

en: <b>Fonts</b>
pl_PL: <b>Fonty</b>

en: Show status bar
pl_PL: Poka�� pasek statusu

en: Whether to show the status bar at the bottom of the main window
pl_PL: Okre��la, czy wy��wietla�� pasek statusu u do��u g����wnego okna programu

en: Interface
pl_PL: Interfejs

en: Show editor tabs
pl_PL: Poka�� karty okna edytora

en: Show close buttons
pl_PL: Poka�� przyciski zamykania

en: Shows a small cross button in the file tabs to easily close files when clicking on it (requires restart of Geany)
pl_PL: Poka�� ikony zamykania kart edytora (wymaga ponownego uruchomienia programu)

en: Placement of new file tabs:
pl_PL: Umie���� kart�� nowego dokumentu:

en: File tabs will be placed on the left of the notebook
pl_PL: Karty nowych dokument��w od lewego ko��ca

en: File tabs will be placed on the right of the notebook
pl_PL: Karty nowych dokument��w od prawego ko��ca

en: Next to current
pl_PL: S��siaduj��co z bie����cym

en: Whether to place file tabs next to the current tab rather than at the edges of the notebook
pl_PL: Okre��la, czy nowe karty edytora wstawiane b��d�� obok karty bie����cej, czy na ko��cu

en: Double-clicking hides all additional widgets
pl_PL: Dwukrotne klikni��cie ukrywa dodatkowe wid��ety

en: Calls the View->Toggle All Additional Widgets command
pl_PL: Wykonaj: Widok -> Poka��/ukryj dodatkowe wid��ety

en: <b>Editor tabs</b>
pl_PL: <b>Karty edytora</b>

en: Sidebar:
pl_PL: Panel boczny

en: <b>Tab positions</b>
pl_PL: <b>Po��o��enie kart:</b>

en: Notebook tabs
pl_PL: Karty edytora

en: Show t_oolbar
pl_PL: Poka�� pasek _narz��dzi

en: _Append toolbar to the menu
pl_PL: _Do����cz pasek zada�� do menu

en: Pack the toolbar to the main menu to save vertical space
pl_PL: Ustaw pasek narz��dzi obok g����wnego menu, by zaoszcz��dzi�� miejsce

en: Customize Toolbar
pl_PL: Dostosuj pasek narz��dzi

en: System _default
pl_PL: Ustawienia _systemowe

en: Images _and text
pl_PL: Tekst i i_kony

en: _Images only
pl_PL: Tylko ik_ony

en: _Text only
pl_PL: Tylko _tekst

en: <b>Icon style</b>
pl_PL: <b>Rodzaj ikon</b>

en: S_ystem default
pl_PL: _Domy��lne ustawienia systemu

en: _Small icons
pl_PL: _Ma��e ikony

en: _Very small icons
pl_PL: Mi_niaturki

en: _Large icons
pl_PL: _Du��e ikony

en: <b>Icon size</b>
pl_PL: <b>Rozmiar ikon:</b>

en: <b>Toolbar</b>
pl_PL: <b>Pasek narz��dzi</b>

en: Toolbar
pl_PL: Pasek narz��dzi

en: Line wrapping
pl_PL: Zawijanie wierszy

en: Wrap the line at the window border and continue it on the next line. Note: line wrapping has a high performance cost for large documents so should be disabled on slow machines.
pl_PL: Zawija wiersze, by mie��ci��y si�� w oknie edytora. Uwaga: zawijanie wierszy w przypadku du��ych dokument��w mo��e spowalnia�� dzia��anie programu.

en: "Smart" home key
pl_PL: "Inteligentny" klawisz Home

en: When "smart" home is enabled, the HOME key will move the caret to the first non-blank character of the line, unless it is already there, it moves to the very beginning of the line. When this feature is disabled, the HOME key always moves the caret to the start of the current line, regardless of its current position.
pl_PL: W����czona opcja sprawia, ��e naci��ni��cie klawisza HOME ustawi kursor przed pierwszym bia��ym znakiem wiersza lub na jego pocz��tku. W przeciwnym wypadku kursor zawsze ustawi si�� na pocz��tku wiersza.

en: Disable Drag and Drop
pl_PL: Wy����czenie przeci��gania i upuszczania

en: Disable drag and drop completely in the editor window so you can't drag and drop any selections within or outside of the editor window
pl_PL: Wy����cza mo��liwo���� przeci��gania i upuszczania zaznaczonego fragmentu tekstu tak w obr��bie, jak i z zewn��trz edytora

en: Code folding
pl_PL: Zwijanie sekcji kodu

en: Fold/unfold all children of a fold point
pl_PL: Zwi��/rozwi�� wszystkie sekcje potomne wzgl��dem tego punktu

en: Fold or unfold all children of a fold point. By pressing the Shift key while clicking on a fold symbol the contrary behavior is used.
pl_PL: Zwi��/rozwi�� wszystkie sekcje potomne wzgl��dem tego punktu. Przytrzymaj Shift i kliknij dla operacji odwrotnej.

en: Use indicators to show compile errors
pl_PL: Podkre��lanie miejsc, w kt��rych wyst��pi��y b����dy kompilacji

en: Whether to use indicators (a squiggly underline) to highlight the lines where the compiler found a warning or an error
pl_PL: Okre��la, czy podkre��la�� wiersze, w kt��rych kompilator generuje ostrze��enia lub wskazuje b����dy

en: Newline strips trailing spaces
pl_PL: Przej��cie do nowego wiersza usuwa ko��cowe spacje w wierszu poprzednim

en: Enable newline to strip the trailing spaces on the previous line
pl_PL: W����cz usuwanie ko��cowych spacji przy przej��ciu do nowego wiersza

en: Line breaking column:
pl_PL: Zawijaj wiersze od kolumny:

en: Comment toggle marker:
pl_PL: Znacznik prze����czania komentarzy:

en: A string which is added when toggling a line comment in a source file, it is used to mark the comment as toggled.
pl_PL: Znak do����czany jako prze����cznik komentarza w kodzie ��r��d��owym dla zaznaczenia, ��e komentarz zosta�� w����czony lub wy����czony.

en: <b>Features</b>
pl_PL: <b>R����ne</b>

en: Features
pl_PL: R����ne

en: Note: To apply these settings to all currently open documents, use <i>Project->Apply Default Indentation</i>.
pl_PL: Uwaga: by zastosowa�� te ustawienia do wszystkich otwartych dokument��w, u��yj: <i>Projekt -> Zastosuj domy��lne wci��cia</i>.

en: Width:
pl_PL: Szeroko����:

en: The width in chars of a single indent
pl_PL: Wielko���� pojedynczego wci��cia w znakach

en: Auto-indent mode:
pl_PL: Automatyczne wci��cia:

en: Detect type from file
pl_PL: Ustal typ na podstawie zawarto��ci pliku

en: Whether to detect the indentation type from file contents when a file is opened
pl_PL: W����cz wykrywanie rodzaju wci���� na podstawie zawarto��ci pliku przy jego otwieraniu

en: T_abs and spaces
pl_PL: Sp_acje i znaki tabulacji

en: Use spaces if the total indent is less than the tab width, otherwise use both
pl_PL: U��yj spacji je��eli wci��cie jest mniejsza ni�� wielko���� tabulacji, w przeciwnym wypadku u��ywaj obu rodzaj��w znak��w

en: _Spaces
pl_PL: _Spacje

en: Use spaces when inserting indentation
pl_PL: U��ywaj spacji do wci����

en: _Tabs
pl_PL: Znaki _tabulacji

en: Use one tab per indent
pl_PL: Jeden znak tabulacji na wci��cie

en: Detect width from file
pl_PL: Okre��l szeroko���� na podstawie zawarto��ci pliku

en: Whether to detect the indentation width from file contents when a file is opened
pl_PL: W����cz wykrywanie wielko��ci wci���� na podstawie zawarto��ci pliku przy jego otwieraniu

en: Type:
pl_PL: Typ:

en: Tab key indents
pl_PL: Klawisz tabulatora wcina wiersz

en: Pressing tab/shift-tab indents/unindents instead of inserting a tab character
pl_PL: Tab/Shift-Tab wcina/cofa wci��cie tekstu zamiast wstawi�� znak tabulacji

en: <b>Indentation</b>
pl_PL: <b>Wci��cia</b>

en: Indentation
pl_PL: <b>Wci��cia</b>

en: Snippet completion
pl_PL: Uzupe��nianie snippetu

en: Type a defined short character sequence and complete it to a more complex string using a single keypress
pl_PL: Napisz zdefiniowany skr��t i rozwi�� go jednym naci��ni��ciem klawisza

en: XML/HTML tag auto-closing
pl_PL: Automatyczne domykanie znacznik��w XML i HTML

en: Insert matching closing tag for XML/HTML
pl_PL: Wstaw sparowany znacznik XML/HTML

en: Automatic continuation of multi-line comments
pl_PL: Automatycznie kontynuuj komentarze wielowierszowe

en: Continue automatically multi-line comments in languages like C, C++ and Java when a new line is entered inside such a comment
pl_PL: Kontynuuj jako komentarz wielowierszowy, gdy nowy wiersz zosta�� wstawiony w jego obr��bie (C, C++, Java, etc.)

en: Autocomplete symbols
pl_PL: Autouzupe��nianie symboli

en: Automatic completion of known symbols in open files (function names, global variables, ...)
pl_PL: Automatyczne uzupe��nianie wyra��e�� wyst��puj��cych w otwartych plikach (np. nazw funkcji, zmiennych globalnych, itp.)

en: Autocomplete all words in document
pl_PL: Autouzupe��nianie wszystkich s����w w dokumencie

en: Drop rest of word on completion
pl_PL: Odrzu�� reszt�� s��owa podczas autouzupe��niania

en: Max. symbol name suggestions:
pl_PL: Liczba pozycji na li��cie autouuzpe��niania:

en: Completion list height:
pl_PL: Wysoko���� listy autouzupe��niania:

en: Characters to type for autocompletion:
pl_PL: Liczba znak��w do wywo��ania do autouzupe��niania:

en: The amount of characters which are necessary to show the symbol autocompletion list
pl_PL: Liczba znak��w niezb��dnych dla uzyskania podpowiedzi autouzupe��niania

en: Display height in rows for the autocompletion list
pl_PL: Liczba wierszy wy��wietlanych przez list�� autouzupe��niania

en: Maximum number of entries to display in the autocompletion list
pl_PL: Liczba wierszy wy��wietlanych na li��cie autouzupe��niania

en: Symbol list update frequency:
pl_PL: Cz��sto���� od��wie��ania listy symboli:

en: Minimal delay (in milliseconds) between two automatic updates of the symbol list. Note that a too short delay may have performance impact, especially with large files. A delay of 0 disables real-time updates.
pl_PL: Minimalny odst��p czasu (w milisekundach) mi��dzy kolejnym od��wie��eniem listy symboli. Zbyt kr��tki odst��p mo��e mie�� wp��yw na wydajno����, szczeg��lnie w przypadku wielkich plik��w. Odst��p 0 wy����cza od��wie��anie w czasie rzeczywistym.

en: <b>Completions</b>
pl_PL: <b>Automatyczne uzupe��nianie</b>

en: Parenthesis ( )
pl_PL: Nawiasy ( )

en: Auto-close parenthesis when typing an opening one
pl_PL: Automatyczne zamykanie nawias��w po otwarciu

en: Curly brackets { }
pl_PL: Nawiasy klamrowe { }

en: Auto-close curly bracket when typing an opening one
pl_PL: Automatyczne zamykanie nawias��w klamrowych po otwarciu

en: Square brackets [ ]
pl_PL: Nawiasy kwadratowe [ ]

en: Auto-close square-bracket when typing an opening one
pl_PL: Automatyczne zamykanie nawias��w kwadratowych po otwarciu

en: Single quotes ' '
pl_PL: Pojedynczy cudzys����w ' '

en: Auto-close single quote when typing an opening one
pl_PL: Automatyczne zamykanie pojedynczych cudzys��ow��w po otwarciu

en: Double quotes " "
pl_PL: Podw��jny cudzys����w

en: Auto-close double quote when typing an opening one
pl_PL: Automatyczne zamykanie podw��jnych cudzys��ow��w po otwarciu

en: <b>Auto-close quotes and brackets</b>
pl_PL: <b>Automatyczne zamykanie cudzys��ow��w i nawias��w</b>

en: Completions
pl_PL: <b>Auto-uzupe��nianie</b>

en: Invert syntax highlighting colors
pl_PL: Odwr���� kolory pod��wietlania sk��adni

en: Invert all colors, by default using white text on a black background
pl_PL: Odwr���� wszystkie kolory, domy��lnie bia��y kolor tekstu na czarnym tle

en: Show indentation guides
pl_PL: Poka�� prowadnice wci����

en: Shows small dotted lines to help you to use the right indentation
pl_PL: Wy��wietl przerywane linie, pomocne przy ustalaniu wielko��ci wci����

en: Show white space
pl_PL: Poka�� bia��e znaki

en: Marks spaces with dots and tabs with arrows
pl_PL: Oznacz spacje kropkami, znaki tabulacji strza��kami

en: Show line endings
pl_PL: Poka�� znaki ko��ca wiersza

en: Shows the line ending character
pl_PL: Poka�� znaki ko��ca wiersza

en: Show line numbers
pl_PL: Poka�� numery wierszy

en: Shows or hides the Line Number margin
pl_PL: Poka��/ukryj margines numer��w wierszy

en: Show markers margin
pl_PL: Poka�� margines znacznik��w

en: Shows or hides the small margin right of the line numbers, which is used to mark lines
pl_PL: Poka��/ukryj margines do zaznaczania wierszy

en: Stop scrolling at last line
pl_PL: Zatrzymaj przewijanie na ostatnim wierszu dokumentu

en: Whether to stop scrolling one page past the last line of a document
pl_PL: Ustala, czy zatrzyma�� przewijanie stron�� po ostatnim wierszu dokumentu

en: <b>Display</b>
pl_PL: <b>Wy��wietlanie</b>

en: Column:
pl_PL: Kolumna:

en: Color:
pl_PL: Kolor

en: Sets the color of the long line marker
pl_PL: Ustawia kolor znacznika d��ugiej linii

en: Color Chooser
pl_PL: Wyb��r koloru

en: The long line marker is a thin vertical line in the editor, it helps to mark long lines, or as a hint to break the line. Set this value to a value greater than 0 to specify the column where it should appear.
pl_PL: Znacznikiem d��ugiego wiersza jest pionowa linia w oknie edytora. Pomaga ona zorientowa�� si��, kt��re wiersze s�� zbyt d��ugie. Wska��, w kt��rej kolumnie ma by�� wy��wietlana.

en: Line
pl_PL: Wiersz

en: Prints a vertical line in the editor window at the given cursor position (see below)
pl_PL: Wy��wietla pionow�� lini�� w oknie edytora w okre��lonej pozycji kursora (patrz ni��ej)

en: Background
pl_PL: T��o

en: The background color of characters after the given cursor position (see below) changed to the color set below, (this is recommended if you use proportional fonts)
pl_PL: Kolor t��a znak��w za kursorem zmienia si�� na taki, jak przed kursorem (zalecane, je��eli u��ywany font jest proporcjonalny)

en: Enabled
pl_PL: W����czone

en: <b>Long line marker</b>
pl_PL: <b>Znacznik d��ugiej linii</b>

en: Disabled
pl_PL: Wy����czone

en: Do not show virtual spaces
pl_PL: Nie pokazuj wirtualnych spacji

en: Only for rectangular selections
pl_PL: Tylko dla prostok��tnych blok��w zaznaczenia

en: Only show virtual spaces beyond the end of lines when drawing a rectangular selection
pl_PL: Poka�� wirtualne miejsca poza ko��cem wierszy tylko dla prostok��tnych blok��w zaznaczenia

en: Always
pl_PL: Zawsze

en: Always show virtual spaces beyond the end of lines
pl_PL: Zawsze pokazuj wolne miejsce poza ko��cem wiersza

en: <b>Virtual spaces</b>
pl_PL: <b>Wirtualne wolne miejsce</b>

en: Display
pl_PL: Wy��wietlanie

en: Editor
pl_PL: Edytor

en: Open new documents from the command-line
pl_PL: Otw��rz nowe dokumenty przy pomocy wiersza polece��

en: Default end of line characters:
pl_PL: Domy��lny znak ko��ca wiersza:

en: <b>New files</b>
pl_PL: <b>Nowe pliki</b>

en: Default encoding (new files):
pl_PL: Domy��lne kodowanie (dla nowych plik��w):

en: Sets the default encoding for newly created files
pl_PL: Ustaw domy��lne kodowanie dla nowoutworzonych plik��w

en: Use fixed encoding when opening non-Unicode files
pl_PL: U��ywaj ustalonego kodowania podczas otwierania plik��w w standardzie innym ni�� Unikod

en: This option disables the automatic detection of the file encoding when opening non-Unicode files and opens the file with the specified encoding (usually not needed)
pl_PL: Wy����cza wykrywanie kodowania przy otwieraniu pliku zapisanych w innym standardzie ni�� Unikod i otwiera plik w okre��lonym kodowaniu (zazwyczaj nie jest to potrzebne)

en: Default encoding (existing non-Unicode files):
pl_PL: Domy��lne kodowanie (dla istniej��cych plik��w w standardzie innym ni�� Unikod):

en: Sets the default encoding for opening existing non-Unicode files
pl_PL: Okre��la wyb��r kodowania podczas otwierania istniej��cych plik��w kodowanych w standardzie innym ni�� Unikod.

en: <b>Encodings</b>
pl_PL: <b>Kodowanie</b>

en: Ensure new line at file end
pl_PL: Nowa linia na ko��cu pliku

en: Ensures that at the end of the file is a new line
pl_PL: Ustawia pust�� now�� lini�� na ko��cu pliku

en: Ensure consistent line endings
pl_PL: Wymusza jednolito���� znacznik��w ko��ca wiersza

en: Ensures that newline characters always get converted before saving, avoiding mixed line endings in the same file
pl_PL: Wymusza ujednolicenie znak��w nowego wiersza przed zapisaniem pliku

en: Strip trailing spaces and tabs
pl_PL: Usuwanie bia��ych znak��w z ko��c��w wierszy

en: Removes trailing spaces and tabs and the end of lines
pl_PL: Usuwa spacje i znaki tabulacji na ko��cu linii

en: Replace tabs with space
pl_PL: Zamiana tabulacji na spacje

en: Replaces all tabs in document with spaces
pl_PL: Zamienia wszystkie znaki tabulacji na spacje

en: <b>Saving files</b>
pl_PL: <b>Zapis plik��w</b>

en: Recent files list length:
pl_PL: Rozmiar listy ostatnio u��ywanych plik��w:

en: Specifies the number of files which are stored in the Recent files list
pl_PL: Okre��la liczb�� ostatnio otwieranych plik��w w menu "Ostatnio otwierane".

en: Disk check timeout:
pl_PL: Cz��sto���� sprawdzania, czy plik na dysku zosta�� zmieniony:

en: How often to check for changes to document files on disk, in seconds. Zero disables checking.
pl_PL: Cz��sto���� sprawdzania, czy dokument zosta�� zmieniony, w sekundach. Zero wy����cza sprawdzanie.

en: Files
pl_PL: Pliki

en: Terminal:
pl_PL: Terminal

en: Browser:
pl_PL: Przegl��darka:

en: Path (and possibly additional arguments) to your favorite browser
pl_PL: ��cie��ka (oraz ewentualnie dodatkowe parametry) do twojej ulubionej przegl��darki

en: <b>Tool paths</b>
pl_PL: <b>��cie��ki do narz��dzi</b>

en: Context action:
pl_PL: Dzia��anie kontekstowe:

en: Context action command. The currently selected word can be used with %s. It can appear anywhere in the given command and will be replaced before execution.
pl_PL: Polecenie dzia��ania kontekstowego. Zaznaczone s��owo mo��e by�� u��ywane w po����czeniu z %s. Mo��e pojawi�� si�� w dowolnym miejscu podanego polecenia i zostanie zast��pione przed jego wykonaniem.

en: <b>Commands</b>
pl_PL: <b>Polecenia</b>

en: Tools
pl_PL: Narz��dzia

en: email address of the developer
pl_PL: adres e-mail programisty

en: Initials of the developer name
pl_PL: Inicja��y programisty

en: Initial version:
pl_PL: Wst��pna wersja:

en: Version number, which a new file initially has
pl_PL: Numer wersji

en: Company name
pl_PL: Nazwa firmy

en: Developer:
pl_PL: Programista:

en: Company:
pl_PL: Firma:

en: Mail address:
pl_PL: Adres e-mail:

en: Initials:
pl_PL: Inicja��y:

en: The name of the developer
pl_PL: Nazwisko programisty

en: Year:
pl_PL: Rok:

en: Date:
pl_PL: Data:

en: Date & time:
pl_PL: Data i czas:

en: Specify a format for the the {datetime} wildcard. You can use any conversion specifiers which can be used with the ANSI C strftime function.
pl_PL: Wprowad�� w��asny format daty i czasu. Mo��esz u��ywa�� dowolnych specyfikator��w funkcji strftime j��zyka ANSI C.

en: Specify a format for the the {year} wildcard. You can use any conversion specifiers which can be used with the ANSI C strftime function.
pl_PL: Wprowad�� w��asny format roku. Mo��esz u��ywa�� dowolnych specyfikator��w funkcji strftime j��zyka ANSI C.

en: Specify a format for the the {date} wildcard. You can use any conversion specifiers which can be used with the ANSI C strftime function.
pl_PL: Wprowad�� w��asny format daty. Mo��esz u��ywa�� dowolnych specyfikator��w funkcji strftime j��zyka ANSI C.

en: <b>Template data</b>
pl_PL: <b>Dane szablonu</b>

en: Templates
pl_PL: Szablony

en: C_hange
pl_PL: Zmi_e��

en: <b>Keyboard shortcuts</b>
pl_PL: <b>Skr��ty klawiaturowe</b>

en: Keybindings
pl_PL: Skr��ty klawiaturowe

en: Command:
pl_PL: Polecenie

en: Path to the command for printing files (use %f for the filename)
pl_PL: ��cie��ka do polecenia drukowania (w miejsce nazwy pliku wstaw %f)

en: Use an external command for printing
pl_PL: Drukuj przy pomocy polecenia zewn��trznego

en: Print line numbers
pl_PL: Drukuj numery wierszy

en: Add line numbers to the printed page
pl_PL: Drukuj numery wierszy

en: Print page numbers
pl_PL: Drukuj numery stron

en: Add page numbers at the bottom of each page. It takes 2 lines of the page.
pl_PL: Drukuj numer strony u do��u (zajmuje 2 wiersze wydruku).

en: Print page header
pl_PL: Drukuj nag����wek strony

en: Add a little header to every page containing the page number, the filename and the current date (see below). It takes 3 lines of the page.
pl_PL: Dodaj 3-wierszowy nag����wek strony zawieraj��cy jej numer, nazw�� pliku i bie����c�� dat�� (patrz ni��ej).

en: Use the basename of the printed file
pl_PL: Drukuj nazw�� pliku

en: Print only the basename (without the path) of the printed file
pl_PL: Drukuj tylko nazw�� pliku (bez ��cie��ki dost��puj)

en: Date format:
pl_PL: Format daty:

en: Specify a format for the date and time stamp which is added to the page header on each page. You can use any conversion specifiers which can be used with the ANSI C strftime function.
pl_PL: Wprowad�� w��asny format daty i czasu. Mo��esz u��y�� dowolnych specyfikator��w formatu funkcji strftime j��zyka ANSI C.

en: Use native GTK printing
pl_PL: Drukuj za po��rednictwem biblioteki GTK

en: <b>Printing</b>
pl_PL: <b>Drukowanie</b>

en: Printing
pl_PL: Drukowanie

en: Sets the font for the terminal widget
pl_PL: Okre��la font dla okna terminala

en: Choose Terminal Font
pl_PL: Czcionka terminala

en: Foreground color:
pl_PL: Kolor tekstu:

en: Background color:
pl_PL: Kolor t��a

en: Background image:
pl_PL: T��o

en: Scrollback lines:
pl_PL: Liczba linii:

en: Shell:
pl_PL: Pow��oka:

en: Sets the foreground color of the text in the terminal widget
pl_PL: Okre��la kolor tekstu w oknie terminala

en: Sets the background color of the text in the terminal widget
pl_PL: Ustawia kolor t��a w oknie terminala

en: Specifies the history in lines, which you can scroll back in the terminal widget
pl_PL: Okre��la liczb�� wierszy historii wy��wietlania terminala

en: Sets the path to the shell which should be started inside the terminal emulation
pl_PL: Okre��la ��cie��k�� do pow��oki uruchamianej w terminalu wirtualnym

en: Scroll on keystroke
pl_PL: Przewijanie przy naci��ni��ciu klawisza

en: Whether to scroll to the bottom if a key was pressed
pl_PL: Okre��la, czy przewin���� do ko��ca zawarto���� terminala, gdy zostanie naci��ni��ty klawisz

en: Scroll on output
pl_PL: Przewijanie terminala przy nowej zawarto��ci

en: Whether to scroll to the bottom when output is generated
pl_PL: Okre��la, czy przewin���� do ko��ca zawarto���� terminala, gdy zostanie wygenerowane wyj��cie polecenia

en: Cursor blinks
pl_PL: Migotanie kursora

en: Whether to blink the cursor
pl_PL: Okre��la, czy u��ywa�� migotaj��cego kursora

en: Override Geany keybindings
pl_PL: Zmie�� skr��ty klawiszowe Geany

en: Allows the VTE to receive keyboard shortcuts (apart from focus commands)
pl_PL: Zezwala terminalowi wirtualnemu na przechwytywanie skr��t��w klawiszowych (opr��cz zwi��zanych z focusem)

en: Disable menu shortcut key (F10 by default)
pl_PL: Wy����cz skr��t klawiszowy dla menu (domy��lnie F10)

en: This option disables the keybinding to popup the menu bar (default is F10). Disabling it can be useful if you use, for example, Midnight Commander within the VTE.
pl_PL: Ta opcja wy����cza skr��t klawiszowy uaktywniaj��cy menu (domy��lnie F10). Mo��e to by�� pomocne, je��eli w terminalu wirtualnym u��ywasz program��w r��wnie�� wykorzystuj��cych ten klawisz.

en: Follow path of the current file
pl_PL: Pod����anie za ��cie��k�� do bie����cego pliku

en: Execute programs in the VTE
pl_PL: Wykonywanie program��w we wbudowanym terminalu

en: Run programs in VTE instead of opening a terminal emulation window. Please note, programs executed in VTE cannot be stopped
pl_PL: Uruchom programy w terminalu wirtualnym zamiast w oknie terminala systemowego. Uwaga: dzia��ania programu nie mo��na przerwa��.

en: Don't use run script
pl_PL: Nie u��ywaj skryptu uruchomieniowego

en: Don't use the simple run script which is usually used to display the exit status of the executed program
pl_PL: Nie u��ywaj skryptu uruchomieniowego, wykorzystywanego zazwyczaj do wy��wietlania statusu ko��cowego wywo��anego programu.

en: <i>Warning: read the manual before changing these preferences.</i>
pl_PL: <i>Uwaga: przeczytaj podr��cznik przed zmian�� tych ustawie��.</i>

en: <b>Various preferences</b>
pl_PL: <b>Rozmaite ustawienia</b>

en: Various
pl_PL: Rozmaite

en: _File
pl_PL: _Plik

en: New (with _Template)
pl_PL: Nowy (z _szablonu)

en: _Open...
pl_PL: _Otw��rz

en: Recent _Files
pl_PL: Ost_atnio otwierane

en: Save _As...
pl_PL: Zapisz jako

en: Sa_ve All
pl_PL: Za_pisz wszystko

en: _Reload
pl_PL: Wczytaj _ponownie

en: R_eload As
pl_PL: Wczytaj ponowni_e z kodowaniem

en: Page Set_up
pl_PL: _Ustawienia strony

en: _Print...
pl_PL: Wydrukuj

en: Close Ot_her Documents
pl_PL: Zamknij _pozosta��e dokumenty

en: C_lose All
pl_PL: Za_mknij wszystko

en: Co_mmands
pl_PL: _Polecenia

en: Cu_t Current Line(s)
pl_PL: _Wytnij bie����cy wiersz(e)

en: _Copy Current Line(s)
pl_PL: S_kopiuj bie����cy wiersz(e)

en: _Delete Current Line(s)
pl_PL: _Usu�� bie����cy wiersz(e)

en: D_uplicate Line or Selection
pl_PL: D_uplikuj wiersz albo zaznaczenie

en: S_elect Current Line(s)
pl_PL: Zaznacz bie����cy _wiersz(e)

en: Se_lect Current Paragraph
pl_PL: Zaznacz bie����cy _akapit

en: _Move Line(s) Up
pl_PL: Przesu�� wiersz(e) w g��r��

en: M_ove Line(s) Down
pl_PL: Przesu�� wiersz(e) w d����

en: _Send Selection to Terminal
pl_PL: _Wy��lij zaznaczenie do terminala

en: _Reflow Lines/Block
pl_PL: _Wy��wietl ponownie wiersze/blok tekstu

en: T_oggle Case of Selection
pl_PL: Odwr���� w_ielko���� zaznaczonych liter

en: _Comment Line(s)
pl_PL: _Komentuj linie

en: U_ncomment Line(s)
pl_PL: _Odkomentuj linie

en: _Toggle Line Commentation
pl_PL: P_rze����cz komentowanie linii

en: _Increase Indent
pl_PL: Z_wi��ksz wci��cie

en: _Decrease Indent
pl_PL: Z_mniejsz wci��cie

en: S_mart Line Indent
pl_PL: Inteli_gentne wci��cia wierszy

en: _Send Selection to
pl_PL: _Wy��lij zaznaczenie do

en: I_nsert Comments
pl_PL: W_staw komentarze

en: Preference_s
pl_PL: _Preferencje

en: P_lugin Preferences
pl_PL: Us_tawienia wtyczek

en: _Find...
pl_PL: Szukaj

en: Find _Next
pl_PL: Znajd�� _nast��pny

en: Find _Previous
pl_PL: Znajd�� _poprzedni

en: Find in F_iles...
pl_PL: Znajd�� w _plikach

en: _Replace...
pl_PL: Z_ast��p

en: Next Me_ssage
pl_PL: Nast��pny ko_munikat

en: Pr_evious Message
pl_PL: P_oprzedni komunikat

en: Go to Ne_xt Marker
pl_PL: Id�� do _nast��pnej zak��adki

en: Go to Pre_vious Marker
pl_PL: Id�� do _poprzedniej zak��adki

en: _Go to Line...
pl_PL: Id�� _do wiersza

en: Find Next _Selection
pl_PL: Znajd�� nast��pne wyst��pienie _zaznaczonego tekstu

en: Find Pre_vious Selection
pl_PL: Znajd�� _poprzednie wyst��pienie zaznaczonego tekstu

en: _Mark All
pl_PL: Zaznacz _wszystko

en: Go to T_ag Declaration
pl_PL: Przejd�� do d_eklaracji znacznika

en: _View
pl_PL: _Widok

en: Change _Font...
pl_PL: Zmie�� _czcionk��

en: Change _Color Scheme...
pl_PL: Schematy _kolor��w

en: Show _Markers Margin
pl_PL: Mar_gines zak��adek

en: Show _Line Numbers
pl_PL: Poka�� _numery wierszy

en: Show White S_pace
pl_PL: Poka�� _bia��e znaki

en: Show Line _Endings
pl_PL: Poka�� znaki _ko��ca wiersza

en: Show Indentation _Guides
pl_PL: Wy��wietl _prowadnice wci����

en: Full_screen
pl_PL: _Pe��ny ekran

en: Toggle All _Additional Widgets
pl_PL: Poka��/ukryj dodatkowe _wid��ety

en: Show Message _Window
pl_PL: _Okno komunikat��w

en: Show _Toolbar
pl_PL: Pasek _narz��dzi

en: Show Side_bar
pl_PL: Panel _boczny

en: _Document
pl_PL: _Dokument

en: _Line Wrapping
pl_PL: _Zawijanie wierszy

en: Line _Breaking
pl_PL: Wymuszone ��amanie _wierszy

en: _Auto-indentation
pl_PL: _Automatyczne wci��cia

en: In_dent Type
pl_PL: Rodzaj _wci����

en: _Detect from Content
pl_PL: _Ustal na podstawie zawarto��ci

en: T_abs and Spaces
pl_PL: Zn_aki tabulacji i spacje

en: Indent Widt_h
pl_PL: _Wielko���� wci��cia

en: Read _Only
pl_PL: Tylko do _odczytu

en: _Write Unicode BOM
pl_PL: Zapisz _BOM

en: Set File_type
pl_PL: Ustaw typ _pliku

en: Set _Encoding
pl_PL: Ustaw _kodowanie znak��w

en: Set Line E_ndings
pl_PL: Wy��wietlani_e znak��w ko��ca wiersza

en: Convert and Set to _CR/LF (Win)
pl_PL: Konwertuj i ustaw na _CR/LF (Win)

en: Convert and Set to _LF (Unix)
pl_PL: Konwertuj i ustaw na _LF (Unix)

en: Convert and Set to CR (_Mac)
pl_PL: Konwertuj i ustaw na CR (_Mac)

en: _Strip Trailing Spaces
pl_PL: Usu�� _bia��e znaki z ko��c��w wierszy

en: Replace Tabs with S_paces
pl_PL: Zamie�� znaki tabulacji na _spacje

en: _Replace Spaces with Tabs...
pl_PL: Zamie�� spacje na znaki _tabulacji

en: _Fold All
pl_PL: Zwi�� wsz_ystkie

en: _Unfold All
pl_PL: _Rozwi�� wszystkie

en: Remove _Markers
pl_PL: _Usu�� zak��adki

en: Remove Error _Indicators
pl_PL: Usu�� _wszystkie podkre��lenia b����d��w

en: _Project
pl_PL: P_rojekt

en: _New...
pl_PL: _Nowy

en: _Recent Projects
pl_PL: _Ostatnio otwierane projekty

en: _Close
pl_PL: _Zamknij

en: Apply the default indentation settings to all documents
pl_PL: Zastosuj domy��lne wci��cia do wszystkich dokument��w

en: _Apply Default Indentation
pl_PL: Zastosuje _domy��lne wci��cia

note: build the code
en: _Build
pl_PL: Z_buduj

en: _Tools
pl_PL: _Narz��dzia

en: _Reload Configuration
pl_PL: Wczytaj _ponownie konfiguracj��

en: C_onfiguration Files
pl_PL: Pliki k_onfiguracyjne

en: _Color Chooser
pl_PL: _Wyb��r koloru

en: _Word Count
pl_PL: Zliczanie _s����w

en: _Help
pl_PL: Pomo_c

en: Keyboard _Shortcuts
pl_PL: Skr��ty _klawiaturowe

en: _Website
pl_PL: _Strona domowa

en: Wi_ki
pl_PL: Wi_kipedia

en: Report a _Bug...
pl_PL: Zg��o�� _b����d...

en: Symbols
pl_PL: Symbole

en: Documents
pl_PL: Dokumenty

en: Compiler
pl_PL: Kompilator

en: Messages
pl_PL: Komunikaty

en: Scribble
pl_PL: Brudnopis

en: Project Properties
pl_PL: W��asno��ci projektu

en: Filename:
pl_PL: Nazwa pliku:

en: Name:
pl_PL: Nazwa:

en: Description:
pl_PL: Opis:

en: Base path:
pl_PL: ��cie��ka:

en: File patterns:
pl_PL: Wzory plik��w:

en: Space separated list of file patterns used for the find in files dialog (e.g. *.c *.h)
pl_PL: Lista wzorc��w plik��w oddzielona spacjami (w oknie wyszukiwania) (np. g. *.c *h)

en: Base directory of all files that make up the project. This can be a new path, or an existing directory tree. You can use paths relative to the project filename.
pl_PL: Katalog bazowy dla wszystkich plik��w projektu. Mo��e to by�� katalog ju�� istniej��cy, lub nowa ��cie��ka. Mo��na u��y�� ��cie��ki wzgl��dnej do nazwy projektu

en: Project
pl_PL: Projekt

en: Display:
pl_PL: Wy��wietlanie:

en: Custom
pl_PL: W��asne

en: Use global settings
pl_PL: U��yj ustawie�� globalnych

en: Size:
pl_PL: Rozmiar:

en: Location:
pl_PL: Po��o��enie:

en: Read-only:
pl_PL: Tylko do odczytu

en: Encoding:
pl_PL: _Kodowanie:

en: Modified:
pl_PL: Ostatnia modyfikacja:

en: Accessed:
pl_PL: Ostatni dost��p:

en: (only inside Geany)
pl_PL: (tylko wewn��trz Geany)

en: Permissions:
pl_PL: Uprawnienia:

en: Read:
pl_PL: Odczyt:

en: Write:
pl_PL: Zapis:

en: Execute:
pl_PL: Wykonaj:

en: Owner:
pl_PL: W��a��ciciel:

en: Group:
pl_PL: Grupa:

en: Other:
pl_PL: Inni:

en: Copyright (c)  2005-2014
    Colomban Wendling
    Nick Treleaven
    Matthew Brush
    Enrico Tr��ger
    Frank Lanitz
    All rights reserved.
pl_PL: Prawa autorskie (c)  2005-2014
    Colomban Wendling
    Nick Treleaven
    Matthew Brush
    Enrico Tr��ger
    Frank Lanitz
    All rights reserved.

en: About Geany
pl_PL: O programie

en: A fast and lightweight IDE
pl_PL: Szybkie i lekkie
    ��rodowisko programistyczne

en: (built on or after %s)
pl_PL: (kompilacja: %s)

note: gtk_container_add(GTK_CONTAINER(info_box), cop_label);
en: Info
pl_PL: Informacje

en: Developers
pl_PL: Programi��ci

en: maintainer
pl_PL: opiekun

en: developer
pl_PL: programista

en: translation maintainer
pl_PL: opiekun t��umacze��

en: Translators
pl_PL: T��umacze

en: Previous Translators
pl_PL: Poprzedni t��umacze

en: Contributors
pl_PL: Wsp����tw��rcy

en: Some of the many contributors (for a more detailed list, see the file %s):
pl_PL: Wybrani wsp����tw��rcy (szczeg����owa lista w pliku %s):

en: Credits
pl_PL: Zas��ugi

en: License
pl_PL: Licencja

en: License text could not be found, please visit http://www.gnu.org/licenses/gpl-2.0.txt to view it online.
pl_PL: Nie odnaleziono tekstu licencji. Licencja on-line pod adresem:http://www.gnu.org/licenses/gpl-2.0.txt

note: fall back to %d
en: failed to substitute %%p, no project active
pl_PL: nie uda��o si�� zast��pi�� %%p, brak aktywnych projekt��w

en: Process failed, no working directory
pl_PL: Proces zako��czony niepowodzeniem, brak katalogu roboczego

en: %s (in directory: %s)
pl_PL: %s (w katalogu %s)

en: Process failed (%s)
pl_PL: Proces zako��czy�� si�� niepowodzeniem (%s)

en: Failed to change the working directory to "%s"
pl_PL: Nie mo��na zmieni�� katalogu bie����cego na "%s"

en: Could not execute the file in the VTE because it probably contains a command.
pl_PL: Nie mo��na wywo��a�� pliku w wirtualnym terminalu, prawdopodobnie zawiera polecenie.

en: Could not find terminal "%s" (check path for Terminal tool setting in Preferences)
pl_PL: Nie odnaleziono terminala "%s" (sprawd�� w Ustawieniach ��cie��k�� do programu odpowiedzialnego za emulacj�� terminala)

en: Compilation failed.
pl_PL: Kompilacja nie powiod��a si��

en: Compilation finished successfully.
pl_PL: Kompilacja uko��czona pomy��lnie.

en: Custom Text
pl_PL: W��asne parametry

en: Enter custom text here, all entered text is appended to the command.
pl_PL: Wprowad�� w��asne opcje, zostan�� przekazane do polecenia.

en: _Next Error
pl_PL: _Nast��pny b����d

en: _Previous Error
pl_PL: _Poprzedni b����d

note: arguments
en: _Set Build Commands
pl_PL: Z_definiuj polecenia budowania

en: Build the current file
pl_PL: Kompiluje bie����cy plik z poleceniem 'build'

en: Build the current file with Make and the default target
pl_PL: Kompiluje bie����cy plik z przy pomocy 'make' i domy��lnego celu

en: Build the current file with Make and the specified target
pl_PL: Kompiluje bie����cy plik z przy pomocy 'make' i wskazanego celu

en: Compile the current file with Make
pl_PL: Kompiluje bie����cy plik z poleceniem 'make'

en: Process could not be stopped (%s).
pl_PL: Proces nie mo��e zosta�� zatrzymany(%s).

en: No more build errors.
pl_PL: Nie wyst��pi��o wi��cej b����d��w podczas budowania.

en: Set menu item label
pl_PL: Przypisz etykiet�� w menu

en: Label
pl_PL: Etykieta

note: command column, holding status and command display
en: Command
pl_PL: Polecenie

en: Working directory
pl_PL: Ka_talog bie����cy:

en: Reset
pl_PL: Przywr���� wyj��ciowe (reset)

en: Click to set menu item label
pl_PL: Kliknij, by przypisa�� etykiet�� w menu

en: %s commands
pl_PL: %s polece��

en: No filetype
pl_PL: Nie podano typu pliku

en: Error regular expression:
pl_PL: B����dne wyra��enie regularne:

en: Independent commands
pl_PL: Polecenia uniwersalne

en: Note: Item 2 opens a dialog and appends the response to the command.
pl_PL: Uwaga: wyb��r 2 otwiera okno dialogowe i do����cza odpowied�� u��ytkownika do polecenia.

en: Execute commands
pl_PL: Wykonaj polecenia

en: %d, %e, %f, %p are substituted in command and directory fields, see manual for details.
pl_PL: %d, %e, %f, %p s�� podstawiane w poleceniu oraz jako katalogi - szczeg����y w dokumentacji.

en: Set Build Commands
pl_PL: _Zdefiniuj polecenia budowania (build)

en: _Compile
pl_PL: _Skompiluj

en: _Execute
pl_PL: _Wykonaj

note: build the code with make object
en: Make _Object
pl_PL: Zlinkuj _obiekt (make)

note: build the code with make all
en: _Make All
pl_PL: Zlinkuj _wszystko (make)

en: Go to Line
pl_PL: Przejd�� do wiersza

en: Enter the line you want to go to:
pl_PL: Wprowad�� numer wiersza, do kt��rego chcesz przej����:

en: Please set the filetype for the current file before using this function.
pl_PL: Ustaw typ dla bie����cego pliku zanim u��yjesz tej funkcji

en: No more message items.
pl_PL: Nie ma wi��cej komunikat��w

en: "%s" was not found.
pl_PL: "%s" nie zosta�� znaleziony

en: Detect from file
pl_PL: Wed��ug zawarto��ci pliku

en: Programming Languages
pl_PL: J��zyki p_rogramowania

en: Scripting Languages
pl_PL: J��zyki _skryptowe

en: Markup Languages
pl_PL: J��zyki _znacznikowe

en: _More Options
pl_PL: _Wi��cej opcji

note: line 1 with checkbox and encoding combo
en: Show _hidden files
pl_PL: Poka�� _ukryte pliki

en: Set encoding:
pl_PL: Ustaw kodowanie znak��w:

en: Explicitly defines an encoding for the file, if it would not be detected. This is useful when you know that the encoding of a file cannot be detected correctly by Geany.
    Note if you choose multiple files, they will all be opened with the chosen encoding.
pl_PL: Jednoznacznie definiuje kodowanie znak��w dla pliku. Ta opcja jest przydatna, je��eli wiadomo, ��e Geany nie rozpozna kodowania prawid��owo.
    W przypadku wi��kszej liczby plik��w wszystkie zostan�� otwarte z wybranym kodowaniem.

note: line 2 with filetype combo
en: Set filetype:
pl_PL: Typ pliku:

en: Explicitly defines a filetype for the file, if it would not be detected by filename extension.
    Note if you choose multiple files, they will all be opened with the chosen filetype.
pl_PL: Jednoznacznie okre��lony typ pliku gdyby nie zosta�� on wykryty na podstawie rozszerzenia.
    Je��eli wybierzesz kilka plik��w, okre��lony typ zostanie zastosowany do wszystkich plik��w.

en: Open File
pl_PL: Otwieranie pliku

en: Opens the file in read-only mode. If you choose more than one file to open, all files will be opened read-only.
pl_PL: Otwiera plik w trybie tylko do odczytu. Je��eli wybierzesz wi��cej ni�� jeden plik do otwarcia, wszystkie pliki zostan�� otwarte w tym trybie.

en: Overwrite?
pl_PL: Nadpisa��?

en: Filename already exists!
pl_PL: Plik o takiej nazwie ju�� istnieje!

en: Save File
pl_PL: Zapisz plik

en: R_ename
pl_PL: Z_mie�� nazw��

en: Save the file and rename it
pl_PL: Zapisz plik i zmie�� jego nazw��

en: Error
pl_PL: B����d

en: Question
pl_PL: Pytanie

en: Warning
pl_PL: Ostrze��enie

en: Information
pl_PL: Informacja

en: _Don't save
pl_PL: _Nie zapisuj

en: The file '%s' is not saved.
pl_PL: Plik %s nie zosta�� zapisany.

en: Do you want to save it before closing?
pl_PL: Czy chcesz go zapisa�� przed zamkni��ciem programu?

en: Choose font
pl_PL: Wyb��r czcionki

en: An error occurred or file information could not be retrieved (e.g. from a new file).
pl_PL: Wyst��pi�� b����d lub pobieranie informacji o pliku nie powiod��o si�� (czy plik zosta�� zapisany?)

en: unknown
pl_PL: nieznany

en: (with BOM)
pl_PL: (z BOM)

en: (without BOM)
pl_PL: (bez BOM)

en: File %s closed.
pl_PL: Zamkni��to plik %s.

en: New file "%s" opened.
pl_PL: Zosta�� otwarty nowy plik "%s"

en: Could not open file %s (%s)
pl_PL: Nie mo��na otworzy�� pliku %s (%s)

en: The file "%s" is not valid %s.
pl_PL: Plik "%s" nie istnieje %s

en: The file "%s" does not look like a text file or the file encoding is not supported.
pl_PL: Plik "%s" nie jest plikiem tekstowym lub jego kodowanie nie jest obs��ugiwane.

en: The file "%s" could not be opened properly and has been truncated. This can occur if the file contains a NULL byte. Be aware that saving it can cause data loss.
    The file was set to read-only.
pl_PL: Plik "%s" nie zosta�� poprawnie otwarty - zosta�� skr��cony o cz������ swojej zawarto��ci. Przyczyn�� mo��e by�� np. nieoczekiwane wyst��pienie bitu NULL. Zapisanie pliku w obecnej postaci mo��e spowodowa�� utrat�� danych.
    Plik zosta�� otwarty w trybie tylko do odczytu.

en: Spaces
pl_PL: Spacje

en: Tabs
pl_PL: Znaki tabulacji

en: Tabs and Spaces
pl_PL: Spacje i znaki tabulacji

note: For translators: first wildcard is the indentation mode (Spaces, Tabs, Tabs * and Spaces), the second one is the filename
en: Setting %s indentation mode for %s.
pl_PL: Ustawienie %s trybu wci���� na %s.

en: Setting indentation width to %d for %s.
pl_PL: Ustawienie wielko��ci wci���� na %d w %s.

en: File %s reloaded.
pl_PL: Wczytano ponownie plik %s.

note: For translators: this is the status window message for opening a file. %d is the number * of the newly opened file, %s indicates whether the file is opened read-only * (it is replaced with the string ", read-only").
en: File %s opened(%d%s).
pl_PL: Otwarto plik %s (%d%s).

en: , read-only
pl_PL: , tylko do odczytu

en: Any unsaved changes will be lost.
pl_PL: Wszystkie niezapisane zmiany zostan�� utracone.

en: Are you sure you want to reload '%s'?
pl_PL: Czy na pewno chcesz czyta�� ponownie '%s'?

en: Error renaming file.
pl_PL: B����d przy pr��bie zmiany nazwy pliku.

en: An error occurred while converting the file from UTF-8 in "%s". The file remains unsaved.
pl_PL: B����d podczas konwersji bliku ze standardu UTF-8 do "%s". Plik nie zosta�� zapisany.

en: Error message: %s
    The error occurred at "%s" (line: %d, column: %d).
pl_PL: B����d: %s
    Wyst��pi�� b����d w "%s" (wiersz %d, kolumna %d)

en: Error message: %s.
pl_PL: B����d: (%s).

en: Failed to open file '%s' for writing: fopen() failed: %s
pl_PL: Nie mo��na otworzy�� pliku '%s' do zapisu: b����d fopen(): %s

en: Failed to write file '%s': fwrite() failed: %s
pl_PL: Nie mo��na zapisa�� pliku '%s': b����d fwrite(): %s

en: Failed to close file '%s': fclose() failed: %s
pl_PL: Nie mo��na zamkn���� pliku '%s': b����d fclose(): %s

en: Error saving file (%s).
pl_PL: B����d przy zapisywaniu pliku (%s).

en: %s
    
    The file on disk may now be truncated!
pl_PL: %s
    
    Plik na dysku mo��e zosta�� uci��ty!

en: Error saving file.
pl_PL: B����d przy zapisywaniu pliku.

en: File %s saved.
pl_PL: Plik %s zosta�� zapisany.

en: Wrap search and find again?
pl_PL: Rozpocz���� wyszukiwanie od pocz��tku pliku?

en: No matches found for "%s".
pl_PL: Nie znaleziono tekstu '%s'.

en: Do you want to reload it?
pl_PL: Chcesz wczyta�� go ponownie?

en: Try to resave the file?
pl_PL: Ponowi�� pr��b�� zapisu?

en: File "%s" was not found on disk!
pl_PL: Pliku "%s" nie znaleziono na dysku!

en: Enter Tab Width
pl_PL: Podaj wielko���� tabulacji

en: Enter the amount of spaces which should be replaced by a tab character.
pl_PL: Podaj liczb�� spacji zast��puj��cych pojedynczy znak tabulacji.

en: Warning: non-standard hard tab width: %d != 8!
pl_PL: Uwaga: nietypowa d��ugo���� twardej tabulacji: %d !=8!

en: Celtic
pl_PL: Celtyckie

en: Greek
pl_PL: Greckie

en: Nordic
pl_PL: Nordyckie

en: South European
pl_PL: Po��udniowoeuropejskie

en: Western
pl_PL: Zachodnie

en: Baltic
pl_PL: Ba��tyckie

en: Central European
pl_PL: ��rodkowoeuropejskie

note: ISO-IR-111 not available on Windows
en: Cyrillic
pl_PL: Cyrylica

en: Cyrillic/Russian
pl_PL: Cyrylica/Rosyjskie

en: Cyrillic/Ukrainian
pl_PL: Cyrylica/Ukrai��skie

en: Romanian
pl_PL: Rumu��skie

en: Arabic
pl_PL: Arabskie

note: not available at all, ?
en: Hebrew
pl_PL: Hebrajskie

en: Hebrew Visual
pl_PL: Hebrajskie wizualne

en: Armenian
pl_PL: Arme��skie

en: Georgian
pl_PL: Gruzi��skie

en: Thai
pl_PL: Tajskie

en: Turkish
pl_PL: Tureckie

en: Vietnamese
pl_PL: Wietnamskie

note: maybe not available on Linux
en: Chinese Simplified
pl_PL: Chi��skie uproszczone

en: Chinese Traditional
pl_PL: Chi��skie tradycyjne

en: Japanese
pl_PL: Japo��skie

en: Korean
pl_PL: Korea��skie

en: Without encoding
pl_PL: Bez kodowania

en: _West European
pl_PL: _Zachodnioeuropejskie

en: _East European
pl_PL: _Wschodnioeuropejskie

en: East _Asian
pl_PL: _Po��udniowoazjatyckie

en: _SE & SW Asian
pl_PL: _Azja P��d.-Wsch. i P��d.-Zach.

en: _Middle Eastern
pl_PL: _Bliskowschodnie

en: West European
pl_PL: Zachodnioeuropejskie

en: East European
pl_PL: Wschodnioeuropejskie

en: East Asian
pl_PL: Wschodnioazjatyckie

en: SE & SW Asian
pl_PL: Azja P��d.-Wsch. i P��d.-Zach.

en: Middle Eastern
pl_PL: Bliskowschodnie

en: %s source file
pl_PL: %s plik ��r��d��owy

en: %s file
pl_PL: %s plik

en: Makefile
pl_PL: Plik steruj��cy dla make

en: _Programming Languages
pl_PL: J��zyki p_rogramowania

en: _Scripting Languages
pl_PL: J��zyki _skryptowe

en: _Markup Languages
pl_PL: J��zyki _znacznikowe

en: M_iscellaneous
pl_PL: _R����ne

en: All Source
pl_PL: Wszystkie pliki ��r��d��owe

note: create meta file filter "All files"
en: All files
pl_PL: Wszystkie pliki

en: Bad regex for filetype %s: %s
pl_PL: Niepoprawne wyra��enie regularne dla typu pliku %s: %s

en: untitled
pl_PL: bez nazwy

en: Could not find file '%s'.
pl_PL: Nie mo��na odnale���� pliku %s

note: visual group order
en: File
pl_PL: Plik

en: Clipboard
pl_PL: Schowek

en: Select
pl_PL: Zaznacz

en: Insert
pl_PL: Ws_taw

en: Settings
pl_PL: Ustawienia

en: Search
pl_PL: _Szukaj

en: Go to
pl_PL: Przejd�� do

en: View
pl_PL: Widok

en: Document
pl_PL: _Dokument

en: Build
pl_PL: Buduj

en: Help
pl_PL: Pomoc

en: Focus
pl_PL: Fokus

en: Notebook tab
pl_PL: Karta edytora

en: New
pl_PL: Nowy

en: Open
pl_PL: Otw��rz

en: Open selected file
pl_PL: Otw��rz wybrany plik

en: Save
pl_PL: Zapisz

en: Save as
pl_PL: Zapisz jako

en: Save all
pl_PL: Zapisz wszystko

en: Print
pl_PL: Wydrukuj

en: Close
pl_PL: Zamknij

en: Close all
pl_PL: Zamknij wszystko

en: Reload file
pl_PL: Wczytaj plik ponownie

en: Re-open last closed tab
pl_PL: Otw��rz ostatnio zamkni��t�� kart��

en: Quit
pl_PL: Wyj��cie

en: Undo
pl_PL: Cofnij

en: Redo
pl_PL: Ponowienie

en: Delete to line end
pl_PL: Usu�� do ko��ca wiersza

en: _Transpose Current Line
pl_PL: Zamie�� _miejscami bie����cy wiersz z poprzedzaj��cym

en: Scroll to current line
pl_PL: Przewi�� do bie����cej linii

en: Scroll up the view by one line
pl_PL: Przewi�� widok o jedn�� lini�� w g��r��

en: Scroll down the view by one line
pl_PL: Przesu�� widok o jedn�� lini�� w d����

en: Complete snippet
pl_PL: Uzupe��nij snippet

en: Move cursor in snippet
pl_PL: Przenie�� kursor w obr��bie snippetu

en: Suppress snippet completion
pl_PL: Wstrzymaj uzupe��nianie snippetu

en: Context Action
pl_PL: Akcja kontekstowa

en: Complete word
pl_PL: Ca��e s��owo

en: Show calltip
pl_PL: Poka�� podpowiedzi

en: Show macro list
pl_PL: Poka�� list�� makr

en: Word part completion
pl_PL: Cz����ciowe uzupe��nianie s����w

en: Move line(s) up
pl_PL: Przesu�� wiersz(e) w g��r��

en: Move line(s) down
pl_PL: Przesu�� wiersz(e) w d����

en: Cut
pl_PL: Wytnij

en: Copy
pl_PL: Kopiuj

en: Paste
pl_PL: Wklej

en: Select All
pl_PL: Zaznacz wszystko

en: Select current word
pl_PL: Zaznacz bie����ce s��owo

en: Select to previous word part
pl_PL: Rozszerz zaznaczenie do poprzedniej granicy s��owa

en: Select to next word part
pl_PL: Rozszerz zaznaczenie do nast��pnej cz����ci s��owa

en: Toggle line commentation
pl_PL: Prze����cz komentowanie linii

en: Comment line(s)
pl_PL: Komentuj linie

en: Uncomment line(s)
pl_PL: Odkomentuj linie

en: Increase indent
pl_PL: Zwi��ksz wci��cie

en: Decrease indent
pl_PL: Zmniejsz wci��cie

en: Increase indent by one space
pl_PL: Zwi��ksz wci��cie o jedn�� spacj��

en: Decrease indent by one space
pl_PL: Zmniejsz wci��cie o jedn�� spacj��

en: Send to Custom Command 1
pl_PL: Wy��lij do zewn��trznego polecenia 1

en: Send to Custom Command 2
pl_PL: Wy��lij do zewn��trznego polecenia 2

en: Send to Custom Command 3
pl_PL: Wy��lij do zewn��trznego polecenia 3

en: Insert date
pl_PL: Wstaw dat��

en: Insert New Line Before Current
pl_PL: Wstaw nowy wiersz przed bie����cym

en: Insert New Line After Current
pl_PL: Wstaw nowy wiersz za bie����cym

en: Find
pl_PL: Szukaj

en: Find Next
pl_PL: Znajd�� nast��pny

en: Find Previous
pl_PL: Znajd�� poprzedni

en: Replace
pl_PL: Zast��p

en: Find in Files
pl_PL: Znajd�� w _plikach

en: Next Message
pl_PL: Nast��pny komunikat

en: Previous Message
pl_PL: Poprzedni komunikat

en: Find Usage
pl_PL: Znajd�� wykorzystanie

en: Find Document Usage
pl_PL: Znajd�� wykorzystanie w dokumencie

en: Navigate back a location
pl_PL: Przejd�� do kolejnego po��o��enia w ty��

en: Navigate forward a location
pl_PL: Przejd�� do kolejnego po��o��enia w prz��d

en: Go to matching brace
pl_PL: Id�� do nawiasu zamykaj��cego/otwieraj��cego

en: Toggle marker
pl_PL: Prze����cz znacznik

en: Go to Tag Definition
pl_PL: Przejd�� do definicji znacznika

en: Go to Tag Declaration
pl_PL: Przejd�� do deklaracji znacznika

en: Go to Start of Line
pl_PL: Przejd�� na pocz��tek wiersza

en: Go to End of Line
pl_PL: Przejd�� na koniec wiersza

en: Go to End of Display Line
pl_PL: Przejd�� do ko��ca wy��wietlania wiersza

en: Go to Previous Word Part
pl_PL: Przejd�� do poprzedniego fragmentu s��owa

en: Go to Next Word Part
pl_PL: Przejd�� do nast��pnego fragmentu s��owa

en: Toggle All Additional Widgets
pl_PL: Poka��/ukryj dodatkowe wid��ety

en: Fullscreen
pl_PL: Pe��ny _ekran

en: Toggle Messages Window
pl_PL: Prze����cz okno komunikat��w

en: Toggle Sidebar
pl_PL: Prze����cz panel boczny

en: Zoom In
pl_PL: Powi��ksz

en: Zoom Out
pl_PL: Zmniejsz

en: Zoom Reset
pl_PL: Przywr���� pierwotn�� wielko���� tekstu

en: Switch to Editor
pl_PL: Uaktywnij okno edytora

en: Switch to Search Bar
pl_PL: Uaktywnij pasek wyszukiwania

en: Switch to Message Window
pl_PL: Uaktywnij okno _Komunikat��w

en: Switch to Compiler
pl_PL: Uaktywnij okno Ko_mpilatora

en: Switch to Messages
pl_PL: Uaktywnij okno komunikat��w

en: Switch to Scribble
pl_PL: Uaktywnij okno Brudnopisu

en: Switch to VTE
pl_PL: Uaktywnij okno terminala

en: Switch to Sidebar
pl_PL: Uaktywnij panel boczny

en: Switch to Sidebar Symbol List
pl_PL: Uaktywnij panel listy symboli

en: Switch to Sidebar Document List
pl_PL: Uaktywnij panel dokument��w

en: Switch to left document
pl_PL: Uaktywnij lewy dokument

en: Switch to right document
pl_PL: Uaktywnij prawy dokument

en: Switch to last used document
pl_PL: Uaktywnij ostatnio u��ywany dokument

en: Move document left
pl_PL: Przesu�� dokument w lewo

en: Move document right
pl_PL: Przesu�� dokument w prawo

en: Move document first
pl_PL: Przesu�� dokument na pocz��tek

en: Move document last
pl_PL: Przesu�� dokument na koniec

en: Toggle Line wrapping
pl_PL: W����cz/wy����cz zawijanie wierszy

en: Toggle Line breaking
pl_PL: W����cz/wy����cz ��amanie wierszy

en: Replace spaces with tabs
pl_PL: Zast��p spacje znakami tabulacji

en: Toggle current fold
pl_PL: Zwi��/rozwi�� sekwencj�� kodu

en: Fold all
pl_PL: Zwi�� wszystkie

en: Unfold all
pl_PL: Rozwi�� wszystkie

en: Reload symbol list
pl_PL: Wczytaj ponownie list�� symboli

en: Remove Markers
pl_PL: _Usu�� oznaczniki

en: Remove Error Indicators
pl_PL: Usu�� _wszystkie podkre��lenia b����d��w

en: Remove Markers and Error Indicators
pl_PL: Usu�� _wszystkie oznaczniki i podkre��lenia b����d��w

en: Compile
pl_PL: Skompiluj

en: Make all
pl_PL: Zbuduj wszystko

en: Make custom target
pl_PL: Zbuduj przy u��yciu w��asnych parametr��w

en: Make object
pl_PL: Zbuduj obiekt

en: Next error
pl_PL: Nast��pny b����d

en: Previous error
pl_PL: Poprzedni b����d

en: Run
pl_PL: Uruchom

en: Build options
pl_PL: Opcje budowania

en: Show Color Chooser
pl_PL: Przycisk wyboru kolor��w

en: Keyboard Shortcuts
pl_PL: Skr��ty klawiaturowe

en: The following keyboard shortcuts are configurable:
pl_PL: Poni��sze skr��ty klawiaturowe s�� konfigurowalne:

en: Type here what you want, use it as a notice/scratch board
pl_PL: To jest brudnopis. Mo��esz wpisa�� tu cokolwiek chcesz.

en: Failed to load one or more session files.
pl_PL: Wczytywanie jednego lub wi��cej plik��w sesji zako��czone niepowodzeniem.

en: Debug Messages
pl_PL: Komunikaty Debugera

en: Cl_ear
pl_PL: _Wyczy����

en: Set initial column number for the first opened file (useful in conjunction with --line)
pl_PL: Ustawia kursor w podanej kolumnie pierwszego z otwieranych plik��w (u��yteczne w po����czeniu z --line)

en: Use an alternate configuration directory
pl_PL: U��yj innego katalogu z konfiguracj��

en: Print internal filetype names
pl_PL: Drukuj wewn��trzne nazwy typ��w plik��w

en: Generate global tags file (see documentation)
pl_PL: Generuje globalny plik ze znacznikami (zobacz dokumentacj��)

en: Don't preprocess C/C++ files when generating tags
pl_PL: Nie przetwarzaj plik��w C/C++ podczas generowania znacznik��w

en: Don't open files in a running instance, force opening a new instance
pl_PL: Nie otwieraj plik��w w dzia��aj��cej instancji, wymuszaj otwieranie w nowej instancji

en: Use this socket filename for communication with a running Geany instance
pl_PL: U��yj nazwy tego socketu, by skomunikowa�� si�� z dzia��aj��c�� kopi�� Geany

en: Return a list of open documents in a running Geany instance
pl_PL: Zwraca list�� otwartych dokument��w aktywnej kopii Geany.

en: Set initial line number for the first opened file
pl_PL: Ustawia kursor w podanym wierszu pierwszego z otwieranych plik��w

en: Don't show message window at startup
pl_PL: Nie pokazuj okna komunikat��w przy starcie

en: Don't load auto completion data (see documentation)
pl_PL: Nie wczytuj danych autouzupe��niania (zobacz dokumentacj��)

en: Don't load plugins
pl_PL: Nie wczytuj wtyczek

en: Print Geany's installation prefix
pl_PL: Drukuj parametry instalacji programu Geany

en: Open all FILES in read-only mode (see documention)
pl_PL: Otwiera wszystkie pliki, w trybie tylko do odczytu (warto zajrze�� do dokumentacji)

en: Don't load the previous session's files
pl_PL: Nie wczytuj plik��w z poprzedniej sesji

en: Don't load terminal support
pl_PL: Nie wczytuj obs��ugi wbudowanego terminala

en: Filename of libvte.so
pl_PL: Nazwa pliku libvte.so

en: Be verbose
pl_PL: Wi��cej szczeg������w

en: Show version and exit
pl_PL: Wy��wietl informacje o wersji i zako��cz program

en: [FILES...]
pl_PL: [PLIKI...]

note: note for translators: library versions are printed after this
en: built on %s with
pl_PL: kompilacja: %s

en: Move it now?
pl_PL: Przenie���� teraz?

en: Geany needs to move your old configuration directory before starting.
pl_PL: Przed uruchomieniem Geany musi przenie���� stary katalog z plikami konfiguracyjnymi.

en: Your configuration directory has been successfully moved from "%s" to "%s".
pl_PL: Katalog z plikami konfiguracyjnymi pomy��lnie przeniesiony z "%s" do "%s".

note: for translators: the third %s in brackets is the error message which * describes why moving the dir didn't work
en: Your old configuration directory "%s" could not be moved to "%s" (%s). Please move manually the directory to the new location.
pl_PL: Katalog z plikami konfiguracyjnymi "%s" nie m��g�� zosta�� przeniesiony do "%s" (%s). Zr��b to samodzielnie.

en: Configuration directory could not be created (%s).
    There could be some problems using Geany without a configuration directory.
    Start Geany anyway?
pl_PL: Katalog z konfiguracj�� nie m��g�� zosta�� utworzony (%s).
    Geany mo��e nie dzia��a�� poprawnie bez swojego katalogu z konfiguracj��.
    Uruchomi�� program pomimo tego?

en: This is Geany %s.
pl_PL: U��ywasz Geany %s.

en: Configuration directory could not be created (%s).
pl_PL: Nie mo��na utworzy�� katalogu konfiguracyjnego (%s).

en: Do you really want to quit?
pl_PL:  Czy na pewno chcesz zako��czy�� program?

en: Configuration files reloaded.
pl_PL: Pliki konfiguracyjne ponownie wczytane.

en: Status messages
pl_PL: Komunikaty stanu

en: C_opy
pl_PL: _Kopiuj

en: Copy _All
pl_PL: Kopiuj _wszystko

en: _Hide Message Window
pl_PL: _Ukryj okno komunikat��w

en: Could not find file '%s' - trying the current document path.
pl_PL: Nie odnaleziono pliku '%s' - u��yj�� ��cie��ki bie����cego dokumentu.

en: The document has been closed.
pl_PL: Zamkni��to dokument.

en: Switch to Document
pl_PL: Uaktywnij dokument

en: The plugin "%s" is not binary compatible with this release of Geany - please recompile it.
pl_PL: Wtyczka "%s" jest niekompatybilna z tym wydaniem Geany - zrekompiluj j��.

en: _Plugin Manager
pl_PL: _Mened��er wtyczek

en: No plugins available.
pl_PL: Brak dost��pnych wtyczek.

en: Active
pl_PL: W����czona

en: Plugin
pl_PL: Wtyczka

en: Plugins
pl_PL: Wtyczki

en: Choose which plugins should be loaded at startup:
pl_PL: Wska��, kt��re wtyczki wczyta�� podczas uruchamiania programu:

en: Configure Plugins
pl_PL: Konfiguruj wtyczki

en: Grab Key
pl_PL: Przechwy�� klawisz

en: Press the combination of the keys you want to use for "%s".
pl_PL: Wci��nij kombinacj�� klawiszy, kt��rej chcesz u��ywa�� dla akcji: "%s".

en: _Expand All
pl_PL: _Rozwi�� wszystkie

en: _Collapse All
pl_PL: Zwi�� wszystk_o

en: Action
pl_PL: Dzia��anie

en: Shortcut
pl_PL: Skr��t

en: _Allow
pl_PL: _Zezw��l

en: _Override
pl_PL: _Nadpisz

en: Override that keybinding?
pl_PL: Zmieni�� przypisanie klawiszy?

en: The combination '%s' is already used for "%s".
pl_PL: Kombinacja '%s' jest ju�� u��awana dla "%s".

note: add manually GeanyWrapLabels because they can't be added with Glade page Tools
en: Enter tool paths below. Tools you do not need can be left blank.
pl_PL: Podaj ��cie��ki do narz��dzi. Pozostaw puste, je��eli nie u��ywasz narz��dzia.

note: page Templates
en: Set the information to be used in templates. See the documentation for details.
pl_PL: Podaj informacje u��ywane w szablonach. Wi��cej szczeg������w w dokumentacji.

note: page Keybindings
en: Here you can change keyboard shortcuts for various actions. Select one and press the Change button to enter a new shortcut, or double click on an action to edit the string representation of the shortcut directly.
pl_PL: Tu mo��na zmieni�� skr��ty klawiaturowe. Wybierz skr��t z listy i wci��nij "Zmie��", aby poda�� nowy skr��t, lub dwukrotnie kliknij mysz��, by edytowa�� jego reprezentacj��.

note: page Editor->Indentation
en: <i>Warning: these settings are overridden by the current project. See <b>Project->Properties</b>.</i>
pl_PL: <i>Uwaga: te ustawienia zostan�� zmienione przez bie����cy projekt. Patrz: <b>Projekt->W��asno��ci</b>.</i>

en: <b>Page %d of %d</b>
pl_PL: <b>Strona %d z %d</b>

en: Document Setup
pl_PL: Ustawienia dokumentu

en: Print only the basename(without the path) of the printed file
pl_PL: Drukuj tylko nazw�� (bez ��cie��ki) drukowanego pliku

en: Page %d of %d
pl_PL: <b>Strona %d z %d</b>

en: Did not send document %s to the printing subsystem.
pl_PL: Dokument %s nie zosta�� wys��any do systemu drukowania.

en: Document %s was sent to the printing subsystem.
pl_PL: Dokument %s wys��any do systemu drukowania.

en: Printing of %s failed (%s).
pl_PL: Drukowanie %s zako��czone niepowodzeniem (kod: %s).

en: Please set a print command in the preferences dialog first.
pl_PL: Podaj polecenie drukowania w ustawieniach.

en: The file "%s" will be printed with the following command:
    
    %s
pl_PL: Plik "%s" zostanie wydrukowany przy u��yciu polecenia:
    
    %s

en: Printing of "%s" failed (return code: %s).
pl_PL: Drukowanie "%s" zako��czone niepowodzeniem (kod: %s).

en: File %s printed.
pl_PL: Plik %s wydrukowany.

note: "projects" is part of the default project base path so be careful when translating * please avoid special characters and spaces, look at the source for details or ask Frank
en: projects
pl_PL: projekty

en: New Project
pl_PL: Nowy projekt

en: C_reate
pl_PL: Utw��_rz

en: Choose Project Base Path
pl_PL: Wybierz katalog bazowy dla projektu

en: Project file could not be written
pl_PL: Plik projektu nie zosta�� zapisany.

en: Project "%s" created.
pl_PL: Projekt "%s" utworzony.

en: Project file "%s" could not be loaded.
pl_PL: Plik projektu "%s" nie m��g�� zosta�� wczytany.

en: Open Project
pl_PL: Otw��rz projekt

en: Project files
pl_PL: Pliki projektu

en: Project "%s" closed.
pl_PL: Projekt "%s" zosta�� zamkni��ty.

en: Project "%s" saved.
pl_PL: Projekt "%s" zapisany.

en: Do you want to close it before proceeding?
pl_PL: Czy chcesz zamkn���� przed kontynuowaniem?

en: The specified project name is too short.
pl_PL: Podana nazwa projektu jest za kr��tka.

en: The specified project name is too long (max. %d characters).
pl_PL: Podana nazwa projektu jest zbyt d��uga (maksymalnie %d znak��w).

en: You have specified an invalid project filename.
pl_PL: Niew��a��ciwa nazwa pliku projektu.

en: Create the project's base path directory?
pl_PL: Utworzy�� katalog bazowy dla projektu?

en: The path "%s" does not exist.
pl_PL: Katalog "%s" nie istnieje.

en: Project base directory could not be created (%s).
pl_PL: Nie mo��na utworzy�� katalogu bazowego (%s).

en: Project file could not be written (%s).
pl_PL: Plik projektu nie zosta�� zapisany (%s).

en: _Replace
pl_PL: Z_ast��p

en: The file '%s' already exists. Do you want to overwrite it?
pl_PL: Pliki '%s' ju�� istnieje. Czy chcesz go nadpisa��?

note: initialise the dialog
en: Choose Project Filename
pl_PL: Wybierz nazw�� pliku projektu

en: Project "%s" opened.
pl_PL: Projekt "%s" otwarty

en: _Use regular expressions
pl_PL: _U��yj wyra��e�� regularnych

en: Use POSIX-like regular expressions. For detailed information about using regular expressions, please read the documentation.
pl_PL: U��yj wyra��e�� regularnych w stylu POSIX. Szczeg����y w dokumentacji.

en: Use _escape sequences
pl_PL: U��_ycie sekwencji specjalnych

en: Search _backwards
pl_PL: Wyszukiwanie _wstecz

en: C_ase sensitive
pl_PL: Rozr����nianie wielko��ci _liter

en: Match only a _whole word
pl_PL: Tylko ca��e _wyrazy

en: Match from s_tart of word
pl_PL: Tylko wyrazy o takich samych _pocz��tkach

en: _Previous
pl_PL: _Poprzedni

en: _Next
pl_PL: _Nast��pny

en: _Search for:
pl_PL: _Szukaj:

note: Now add the multiple match options
en: _Find All
pl_PL: _Znajd�� wszystkie

en: _Mark
pl_PL: _Oznacz

en: Mark all matches in the current document
pl_PL: Oznacz wszystkie wyst��pienia w bie����cym dokumencie

en: In Sessi_on
pl_PL: W _sesji

en: _In Document
pl_PL: _W dokumencie

note: close window checkbox
en: Close _dialog
pl_PL: _Zamknij po ustawieniu oznacze��

en: Disable this option to keep the dialog open
pl_PL: Wy����cz t�� opcj��, by zostawi�� okno otwarte

en: Replace & Fi_nd
pl_PL: Za_st��p i znajd��

en: Replace wit_h:
pl_PL: Za_st��p ci��giem:

note: Now add the multiple replace options
en: Re_place All
pl_PL: Zast��p _wszystkie

en: In Se_lection
pl_PL: W _zaznaczeniu

en: Replace all matches found in the currently selected text
pl_PL: Zamie�� wszystkie ci��gi znalezione w aktualnie zaznaczonym tek��cie

en: all
pl_PL: wszystko

en: project
pl_PL: projekt

en: custom
pl_PL: w��asne

en: All: search all files in the directory
    Project: use file patterns defined in the project settings
    Custom: specify file patterns manually
pl_PL: Wszystkie: szukaj wszystkich plik��w w katalogu
    Projekt: u��yj maski pliku zdefiniowanej w projekcie
    W��asne: wprowad�� w��asn�� mask��

en: Fi_les:
pl_PL: P_liki:

en: File patterns, e.g. *.c *.h
pl_PL: Maski plik��w, np. *.c *.h

en: _Directory:
pl_PL: Ka_talog:

en: E_ncoding:
pl_PL: _Kodowanie:

en: See grep's manual page for more information
pl_PL: Po szczeg����y zajrzyj do podr��cznika programu grep.

en: _Recurse in subfolders
pl_PL: Szukaj w _podkatalogach

en: _Invert search results
pl_PL: _Odwr���� wyniki wyszukiwania

en: Invert the sense of matching, to select non-matching lines
pl_PL: Zaznacz wiersze <b>nie pasuj��ce</b> do kryterium.

en: E_xtra options:
pl_PL: Opcje _dodatkowe:

en: Other options to pass to Grep
pl_PL: Inne opcje dla programu Grep

en: Replaced %u matches in %u documents.
pl_PL: Zast��piono %u wyst��pie�� w %u dokumentach.

en: Invalid directory for find in files.
pl_PL: Nieprawid��owy katalog.

en: No text to find.
pl_PL: Nie znaleziono tekstu.

en: Cannot execute grep tool '%s'; check the path setting in Preferences.
pl_PL: Nie mo��na uruchomi�� programu grep: "%s". Sprawd��, czy poda��e�� w��a��ciw�� ��cie��k�� do programu w ustawieniach Geany.

en: Searching...
pl_PL: Poszukiwanie...

en: %s %s -- %s (in directory: %s)
pl_PL: %s %s -- %s (w katalogu: %s)

en: Could not open directory (%s)
pl_PL: Nie mo��na otworzy�� katalogu %s

en: Search failed.
pl_PL: Wyszukiwanie nieudane

en: No matches found.
pl_PL: Nie znaleziono ci��gu.

en: Bad regex: %s
pl_PL: B����dne wyra��enie regularne: %s

note: TODO maybe this message needs a rewording
en: Geany tried to access the Unix Domain socket of another instance running as another user.
    This is a fatal error and Geany will now quit.
pl_PL: Program usi��owa�� uzyska�� dost��p do socketu domeny unixowej innej kopii uruchomionej przez innego u��ytkownika.
    B����d krytyczny - program za chwil�� zako��czy dzia��anie.

en: Name
pl_PL: Nazwa

en: Chapter
pl_PL: Rozdzia��

en: Section
pl_PL: Sekcja

en: Sect1
pl_PL: Sekcja1

en: Sect2
pl_PL: Sekcja2

en: Sect3
pl_PL: Sekcja3

en: Appendix
pl_PL: Dodatek

en: Other
pl_PL: Inne

en: Module
pl_PL: Modu��

en: Types
pl_PL: Typy

en: Type constructors
pl_PL: Konstruktory typ��w

en: Functions
pl_PL: Funkcje

en: Sections
pl_PL: Sekcje

en: Paragraph
pl_PL: Akapit

en: Group
pl_PL: Grupa

en: Keys
pl_PL: Przyciski

en: Variables
pl_PL: Zmienne

en: Environment
pl_PL: ��rodowisko

en: Subsection
pl_PL: Podsekcja

en: Subsubsection
pl_PL: Podsekcja

en: Structures
pl_PL: Struktury

en: Modules
pl_PL: Modu��y

en: Typedefs / Enums
pl_PL: Definicje typ��w

en: Macros
pl_PL: Makra

en: Methods
pl_PL: Metody

en: Package
pl_PL: Pakiet

en: Labels
pl_PL: Etykiety

en: Constants
pl_PL: Sta��e

en: Namespaces
pl_PL: Przestrze�� nazw (namespaces)

en: Interfaces
pl_PL: Interfejsy

en: Classes
pl_PL: Klasy

en: Anchors
pl_PL: Odsy��acze HTML

en: H1 Headings
pl_PL: Nag����wek H1

en: H2 Headings
pl_PL: Nag����wek H2

en: H3 Headings
pl_PL: Nag����wek H3

en: ID Selectors
pl_PL: Selektory ID

en: Type Selectors
pl_PL: Selektory typ��w

en: Singletons
pl_PL: Wzorce singletonu

en: Procedures
pl_PL: Procedury

en: Imports
pl_PL: Importuje

en: Entities
pl_PL: Encje

en: Functions / Procedures
pl_PL: Funkcje / procedury

en: Variables / Signals
pl_PL: Zmienne / Sygna��y

en: Events
pl_PL: Zdarzenia

en: Functions / Tasks
pl_PL: Funkcje / Zadania

en: Members
pl_PL: Atrybuty/metody w klasach

en: Properties
pl_PL: W��asno��ci

en: Components
pl_PL: Auto-uzupe��nianie

en: Blocks
pl_PL: Bloki

en: Defines
pl_PL: Dyrektywy 'define'

en: Targets
pl_PL: Cele

en: Indexes
pl_PL: Indeksy

en: Tables
pl_PL: Tablice

en: Triggers
pl_PL: Wyzwalacze

en: Views
pl_PL: Widoki

en: Structs
pl_PL: Struktury

en: Unknown filetype extension for "%s".
pl_PL: Nieznane rozszerzenie pliku dla "%s".

en: Failed to create tags file, perhaps because no tags were found.
pl_PL: Nie uda��o si�� utworzy�� pliku ze znacznikami, by�� mo��e nie znaleziono ��adnych znacznik��w.

en: Usage: %s -g <Tag File> <File list>
pl_PL: U��ycie: %s -g <Plik_z_tagami> <Lista>

en: Example:
    CFLAGS=`pkg-config gtk+-2.0 --cflags` %s -g gtk2.c.tags /usr/include/gtk-2.0/gtk/gtk.h
pl_PL: Przyk��ad:
    CFLAGS=`pkg-config gtk+-2.0 --cflags` %s -g gtk2.c.tags /usr/include/gtk-2.0/gtk/gtk.h

en: Load Tags
pl_PL: Wczytaj znaczniki

note: For translators: the first wildcard is the filetype, the second the filename
en: Loaded %s tags file '%s'.
pl_PL: Wczytano %s pliku ze znacznikami %s

en: Could not load tags file '%s'.
pl_PL: Nie mo��na wczyta�� pliku ze znacznikami: %s

en: Forward declaration "%s" not found.
pl_PL: Nie odnaleziono deklaracji "%s"

en: Definition of "%s" not found.
pl_PL: Brak Definicji "%s"

en: Sort by _Name
pl_PL: Sortuj wed��ug _nazwy

en: Sort by _Appearance
pl_PL: Uporz��dkuj w kolejno��ci _wyst��powania

en: Failed to convert template file "%s" to UTF-8
pl_PL: Nie uda��o si�� zmieni�� kodowania szablonu "%s" na UTF-8

note: custom actions defined in toolbar_init(): "New", "Open", "SearchEntry", "GotoEntry", "Build"
en: Save the current file
pl_PL: Zapisuje bie����cy plik

en: Save all open files
pl_PL: Zapisuje wszystkie otwarte pliki

en: Reload the current file from disk
pl_PL: Ponownie wczytuje bie����cy plik z dysku

en: Close the current file
pl_PL: Zamyka bie����cy plik

en: Close all open files
pl_PL: Zamyka wszystkie otwarte pliki

en: Cut the current selection
pl_PL: Wytnij zaznaczony fragment

en: Copy the current selection
pl_PL: Kopiuj zaznaczony fragment

en: Paste the contents of the clipboard
pl_PL: Wklej zawarto���� schowka

en: Delete the current selection
pl_PL: Usu�� zaznaczony fragment

en: Undo the last modification
pl_PL: Cofnij ostatni�� modyfikacj��

en: Redo the last modification
pl_PL: Pon��w ostatni�� modyfikacj��

en: Compile the current file
pl_PL: Kompiluje bie����cy plik

en: Run or view the current file
pl_PL: Uruchamia lub w����cza podgl��d bie����cego pliku

en: Open a color chooser dialog, to interactively pick colors from a palette
pl_PL: Otw��rz okno dialogowe wyboru kolor��w, by wybra�� kolor z palety

en: Zoom in the text
pl_PL: Powi��ksz tekst

en: Zoom out the text
pl_PL: Zmniejsz tekst

en: Decrease indentation
pl_PL: Zmniejsz wci��cie

en: Increase indentation
pl_PL: Zwi��ksz wci��cie

en: Find the entered text in the current file
pl_PL: Szuka podanego tekstu w bie����cym pliku

en: Jump to the entered line number
pl_PL: Przejd�� do wiersza o numerze

en: Show the preferences dialog
pl_PL: Poka�� okno dialogowe preferencji

en: Quit Geany
pl_PL: Zamknij Geany

en: Print document
pl_PL: Drukuj dokument

en: Replace text in the current document
pl_PL: Zast��p tekst w bie����cym dokumencie

en: Create a new file
pl_PL: Tworzy nowy plik

en: Create a new file from a template
pl_PL: Utw��rz nowy plik z szablonu

en: Open an existing file
pl_PL: Otwiera plik

en: Open a recent file
pl_PL: Otw��rz ostatnio otwierany plik

en: Choose more build actions
pl_PL: Wi��cej parametr��w budowania

en: Select items to be displayed on the toolbar. Items can be reordered by drag and drop.
pl_PL: Wska�� narz��dzia, kt��re znajd�� si�� na pasku narz��dzi. Ich po��o��enie mo��na zmieni�� za pomoc�� myszy.

en: Available Items
pl_PL: Dost��pne pozycje

en: Displayed Items
pl_PL: Wy��wietlane pozycje

en: Invalid command: %s
pl_PL: Nieprawid��owe poleceni: %s

en: Command not found
pl_PL: Nie znaleziono polecenia

en: The executed custom command returned an error. Your selection was not changed. Error message: %s
pl_PL: Polecenie w��asne zako��czone b����dem. Zaznaczony obszar nie zosta�� zmieniony. Komunikat: %s

en: The executed custom command exited with an unsuccessful exit code.
pl_PL: Polecenie w��asne zako��czone z kodem niepowodzenia.

en: Custom command failed: %s
pl_PL: Polecenie w��asne zako��czone niepowodzeniem: %s

en: Passing data and executing custom command: %s
pl_PL: Przetwarzanie danych i uruchamianie zewn��trznego polecenia: %s

en: Set Custom Commands
pl_PL: Ustaw zewn��trzne polecenia

en: You can send the current selection to any of these commands and the output of the command replaces the current selection.
pl_PL: Mo��esz wys��a�� bie����ce zaznaczenie do jednej z tych komend, w wyniku czego wyj��cie z dzia��ania wybranej komendy zast��pi zaznaczony obszar.

en: No custom commands defined.
pl_PL: Nie zdefiniowano zewn��trznych polece��

en: Word Count
pl_PL: Ilo���� s����w

en: selection
pl_PL: zaznaczenie

en: whole document
pl_PL: ca��y dokument

en: Range:
pl_PL: Zakres:

en: Lines:
pl_PL: Wiersze:

en: Words:
pl_PL: S��owa:

en: Characters:
pl_PL: Znaki:

en: No tags found
pl_PL: Nie znaleziono

en: Show S_ymbol List
pl_PL: Poka�� list�� s_ymboli

en: Show _Document List
pl_PL: Poka�� list�� otwartych _dokument��w

en: H_ide Sidebar
pl_PL: _Ukryj panel boczny

en: Show _Paths
pl_PL: Poka�� ��cie��ki do_st��pu

en: line: %l / %L	 col: %c	 sel: %s	 %w      %t      %mmode: %M      encoding: %e      filetype: %f      scope: %S
pl_PL: wiersz: %l / %L 	 kol.: %c	 zazn.: %s	 %w      %t      tryb: %M      kodowanie: %e    typ pliku: %f     funkcja: %S

note: OVR = overwrite/overtype, INS = insert
en: OVR
pl_PL: NDP

en: INS
pl_PL: WST

note: T/S = tabs and spaces
en: T/S
pl_PL: TAB/SP

en:  (new instance)
pl_PL: (nowa instancja)

en: Font updated (%s).
pl_PL: Zaktualizowano czcionk�� (%s).

en: C Standard Library
pl_PL: Standardowa biblioteka C

en: C++ (C Standard Library)
pl_PL: C++ (Standardowa biblioteka C)

en: C++ Standard Library
pl_PL: Standardowa biblioteka C++

en: dd.mm.yyyy
pl_PL: dd.mm.rrrr

en: mm.dd.yyyy
pl_PL: mm.dd.rrrr

en: yyyy/mm/dd
pl_PL: rrrr/mm/dd

en: dd.mm.yyyy hh:mm:ss
pl_PL: dd.mm.rrrr gg:mm:ss

en: mm.dd.yyyy hh:mm:ss
pl_PL: mm.dd.rrrr gg:mm:ss

en: yyyy/mm/dd hh:mm:ss
pl_PL: rrrr/mm/dd gg:mm:ss

en: _Use Custom Date Format
pl_PL: _U��yj w��asnego formatu daty

en: Custom Date Format
pl_PL: W��asny format daty

en: Enter here a custom date and time format. You can use any conversion specifiers which can be used with the ANSI C strftime function.
pl_PL: Wprowad�� w��asny format daty i czasu. Mo��esz u��ywa�� dowolne operatory konwersji dost��pne w funkcji strftime j��zyka ANSI C.

en: Date format string could not be converted (possibly too long).
pl_PL: Format daty nie m��g�� zosta�� skonwertowany (prawdopodobnie za d��ugi)

en: _Set Custom Date Format
pl_PL: Zdefiniuj _w��asny format daty

en: Select Folder
pl_PL: Wybierz katalog

en: Select File
pl_PL: Wybierz plik

en: Save All
pl_PL: Za_pisz wszystko

en: Close All
pl_PL: Zamknij wszystk_o

en: Geany cannot start!
pl_PL: Nie mo��na uruchomi�� Geany!

en: Select Browser
pl_PL: Wybierz przegl��dark��

en: Failed to spawn the configured browser command. Please correct it or enter another one.
pl_PL: Nie uda��o si�� uruchomi�� polecenia przegl��darki. Popraw je lub podaj inne.

en: _Set Path From Document
pl_PL: P_obierz ��cie��k�� dokumentu

en: _Restart Terminal
pl_PL: Po_nownie uruchom terminal

en: _Input Methods
pl_PL: Meto_dy wej��ciowe

en: Could not change the directory in the VTE because it probably contains a command.
pl_PL: Nie uda��o si�� zmieni�� katalogu w terminalu wirtualnym, prawdopodobnie zawiera on plik wykonywalny.

en: Geany project files
pl_PL: Pliki projekt��w Geany

en: Executables
pl_PL: Pliki wykonywalne

en: Creates source files for new class types.
pl_PL: Tworzy pliki ��r��d��owe dla nowych typ��w klas

en: Create Class
pl_PL: Utw��rz klas��

en: Create C++ Class
pl_PL: Utw��rz klas�� C++

en: Create GTK+ Class
pl_PL: Utw��rz klas�� GTK+

en: Create PHP Class
pl_PL: Utw��rz klas�� PHP

en: Class
pl_PL: Klasa

en: Header file:
pl_PL: Plik nag����wkowy:

en: Source file:
pl_PL: Plik ��r��d��owy

en: Inheritance
pl_PL: Dziedziczenie

en: Base class:
pl_PL: Klasa podstawowa:

en: Base source:
pl_PL: ��r��d��o bazowe:

en: Base header:
pl_PL: Nag����wek podstawowy:

en: Global
pl_PL: Globalne

en: Base GType:
pl_PL: GType podstawowy

en: Implements:
pl_PL: Implementuje:

en: Options
pl_PL: Opcje

en: Create constructor
pl_PL: Utw��rz konstruktor

en: Create destructor
pl_PL: Utw��rz destruktor

en: Is abstract
pl_PL: Klasa abstrakcyjna

en: Is singleton
pl_PL: Singleton

en: Constructor type:
pl_PL: Typ konstruktora:

en: Create Cla_ss
pl_PL: Utw��_rz klas��

en: _C++ Class...
pl_PL: Klasa _C++

en: _GTK+ Class...
pl_PL: Klasa _GTK+

en: _PHP Class...
pl_PL: Klasa _PHP

en: Inserts HTML character entities like '&amp;'.
pl_PL: Wstawia encje HTML (np. '&amp;'').

en: The Geany developer team
pl_PL: Zesp���� programist��w Geany

en: HTML characters
pl_PL: znaki HTML

en: ISO 8859-1 characters
pl_PL: Znaki ISO-8859-1

en: Greek characters
pl_PL: Znaki greckie

en: Mathematical characters
pl_PL: Znaki matematyczne

en: Technical characters
pl_PL: Znaki techniczne

en: Arrow characters
pl_PL: Znaki strza��ek

en: Punctuation characters
pl_PL: Znaki interpunkcyjne

en: Miscellaneous characters
pl_PL: R����ne znaki

en: Plugin configuration directory could not be created.
pl_PL: Nie mo��na utworzy�� katalogu konfiguracyjnego dla wtyczki.

en: Special Characters
pl_PL: Znaki specjalne

en: _Insert
pl_PL: Ws_taw

en: Choose a special character from the list below and double click on it or use the button to insert it at the current cursor position.
pl_PL: Wybierz znak specjalny z listy i dwukrotnie kliknij mysz��, lub wci��nij przycisk,by wstawi�� znak w miejscu kursora.

en: Character
pl_PL: Znak

en: HTML (name)
pl_PL: HTML (nazwa)

note: Add menuitem for html replacement functions
en: _HTML Replacement
pl_PL: Zast��p znaki specjalne _HTML

en: _Auto-replace Special Characters
pl_PL: Za_mie�� znaki specjalne

en: _Replace Characters in Selection
pl_PL: _Zamie�� znaki specjalne w zaznaczeniu

en: Insert Special HTML Characters
pl_PL: Wstaw specjalne znaki HTML

en: Replace special characters
pl_PL: Zamie�� znaki specjalne

en: Toggle plugin status
pl_PL: W����cz/wy����cz wtyczk��

en: Exports the current file into different formats.
pl_PL: Eksportuje bie����cy plik do innego formatu.

en: Export File
pl_PL: Eksportuj plik

en: _Insert line numbers
pl_PL: _Wstaw numery wierszy

en: Insert line numbers before each line in the exported document
pl_PL: Poprzed�� ka��dy wiersz jego numerem w eksportowanym dokumencie

en: _Use current zoom level
pl_PL: U��yj bie����cego powi��ks_zenia

en: Renders the font size of the document together with the current zoom level
pl_PL: Wy��wietla wielko���� fontu dla bie����cego dokumentu oraz stopie�� powi��kszenia tekstu.

en: Document successfully exported as '%s'.
pl_PL: Dokument zosta�� pomy��lnie wyeksportowany do '%s'.

en: File '%s' could not be written (%s).
pl_PL: Plik '%s' nie m��g�� zosta�� zapisany (%s).

en: _Export
pl_PL: _Eksportuj

note: HTML
en: As _HTML...
pl_PL: Jako _HTML

note: LaTeX
en: As _LaTeX...
pl_PL: Jako _LaTeX

en: File Browser
pl_PL: Przegl��darka plik��w

en: Adds a file browser tab to the sidebar.
pl_PL: Dodaje kart�� przegl��darki plik��w do panelu bocznego.

en: Too many items selected!
pl_PL: Zaznaczono zbyt wiele pozycji!

en: Could not execute configured external command '%s' (%s).
pl_PL: Nie uda��o si�� wywo��a�� polecenia zewn��trznego '%s' (%s).

en: Show _Hidden Files
pl_PL: Poka�� _ukryte pliki

en: Up
pl_PL: W g��r��

en: Refresh
pl_PL: Od��wie��

en: Home
pl_PL: Na pocz��tek

en: Set path from document
pl_PL: Pobierz ��cie��k�� dokumentu

en: Filter:
pl_PL: Filtr:

en: Filter your files with the usual wildcards. Separate multiple patterns with a space.
pl_PL: Filtruje pliki za pomoc�� zwyk��ych masek. Kolejne maski odzielone spacjami.

en: Focus File List
pl_PL: Focus na li��cie plik��w

en: Focus Path Entry
pl_PL: Focus na polu ��cie��ki

en: External open command:
pl_PL: Zewn��trzne polecenie 'otw��rz':

en: The command to execute when using "Open with". You can use %f and %d wildcards.
    %f will be replaced with the filename including full path
    %d will be replaced with the path name of the selected file without the filename
pl_PL: Polecenie wywo��ywane za pomoc�� "Otw��rz z...". W parametrach %f i %d wolno u��y�� masek plik��w.
    %f zostanie zast��pione nazw�� pliku wraz ze ��cie��k��.
    %d zostanie zast��pione ��cie��k�� dost��pu do pliku.

en: Show hidden files
pl_PL: Poka�� ukryte pliki

en: Hide file extensions:
pl_PL: Ukryj rozszerzenia plik��w

en: Follow the path of the current file
pl_PL: Pod����anie za ��cie��k�� do bie����cego pliku

en: Use the project's base directory
pl_PL: Wykorzystaj katalog bazowy projektu

en: Change the directory to the base directory of the currently opened project
pl_PL: Zmie�� katalog na katalog bazowy bie����cego projektu

en: This plugin provides different actions related to saving of files.
pl_PL: Wtyczka automatyzuje rozmaite czynno��ci zwi��zane z zapisywaniem plik��w.

en: Backup Copy: Directory could not be created (%s).
pl_PL: Kopia bezpiecze��stwa: nie mo��na katalogu (%s).

note: it's unlikely that this happens
en: Backup Copy: File could not be read (%s).
pl_PL: Kopia bezpiecze��stwa: nie odczytano pliku (%s).

en: Backup Copy: File could not be saved (%s).
pl_PL: Kopia bezpiecze��stwa: nie zapisano pliku (%s).

note: initialize the dialog
en: Select Directory
pl_PL: Wybierz katalog

en: Backup directory does not exist or is not writable.
pl_PL: Katalog dla kopii bezpiecze��stwa nie istnieje lub nie ma praw do zapisu

en: Auto Save
pl_PL: Auto-zapis

en: Enable save when losing _focus
pl_PL: W����cz automatyczny zapis, podczas wykonywania innej _czynno��ci

en: _Enable
pl_PL: _W����cz

en: Auto save _interval:
pl_PL: _Odst��p mi��dzy kolejnymi auto-zapisami

en: seconds
pl_PL: sekund

en: _Print status message if files have been automatically saved
pl_PL: Wy��wietl _komunikat po automatycznym zapisie plik��w

en: Save only current open _file
pl_PL: Zapisz tylko _bie����cy plik

en: Sa_ve all open files
pl_PL: Zapisz _wszystkie otwarte pliki

en: Instant Save
pl_PL: Natychmiastowy zapis pliku

en: _Filetype to use for newly opened files:
pl_PL: Domy��lny typ _nowych plik��w:

en: Backup Copy
pl_PL: Kopia bezpiecze��stwa

en: _Directory to save backup files in:
pl_PL: _Katalog dla kopii bezpiecze��stwa:

en: Date/_Time format for backup files ("man strftime" for details):
pl_PL: Format daty/_czasu dla kopii bezpiecze��stwa (szczeg����y w "man strftime"):

en: Directory _levels to include in the backup destination:
pl_PL: _Podczas robienia kopii bezpiecze��stwa uwzgl��dnij podkatalogi do poziomu:

en: Splits the editor view into two windows.
pl_PL: Dzieli okno na dwie cz����ci

en: Show the current document
pl_PL: Poka�� bie����cy dokument

en: _Unsplit
pl_PL: _Usu�� podzia��

en: _Split Window
pl_PL: _Podziel okno

en: _Side by Side
pl_PL: _S��siaduj��co

en: _Top and Bottom
pl_PL: _G��ra i d����
