Geany 1.23 - en to sl translation catalogue (1225 entries)

en: Integrated Development Environment
sl: Vdelano razvojno okolje

en: A fast and lightweight IDE using GTK2
sl: Hitro in lahkotno vdelano razvojno okolje z uporabo GTK2

en: _Edit
sl: _Uredi

en: _Format
sl: _Oblika

en: I_nsert
sl: _Vstavi

en: Insert _ChangeLog Entry
sl: Vstavi vnos d_nevnika sprememb

en: Insert _Function Description
sl: Vstavi opis  _funkcije

en: Insert _Multiline Comment
sl: Vstavi ve��v_rsti��ni komentar

en: _More
sl: _Ve��

en: Insert File _Header
sl: Vstavi _zaglavje datoteke

en: Insert _GPL Notice
sl: Vstavi _GPL pogodbeno obvestilo

en: Insert _BSD License Notice
sl: Vstavi _BSD pogodbeno obvestilo

en: Insert Dat_e
sl: Vstavi _datum

en: invisible
sl: nevidno

en: _Insert "include <...>"
sl: _Vstavi "include <...>"

en: _Insert Alternative White Space
sl: Vstavi _alternativni presledek

en: _Search
sl: _I����i

en: Open Selected F_ile
sl: Odpri _izbrano datoteko

en: Find _Usage
sl: Najdi _uporabo

en: Find _Document Usage
sl: Najdi uporabo _dokumenta

en: Go to _Tag Definition
sl: Pojdi na _opredelitev zna��ke

en: Conte_xt Action
sl: Dejanje _konteksta

en: None
sl: Brez

en: Basic
sl: Osnovno

en: Current chars
sl: Teko��i znaki

en: Match braces
sl: Ujemanje oklepajev

en: Preferences
sl: Mo��nosti

en: Load files from the last session
sl: Nalo��i datoteke prej��nje seje

en: Opens at startup the files from the last session
sl: Ob zagonu odpre datoteke iz zadnje seje

en: Load virtual terminal support
sl: Nalo��i podporo za navidezni terminal

en: Whether the virtual terminal emulation (VTE) should be loaded at startup, disable it if you do not need it
sl: Ali naj bo ob zagonu nalo��ena podpora za posnemovalnik navideznega terminal (VTE) . Onemogo��ite, ��e je ne potrebujete.

en: Enable plugin support
sl: Omogo��i podporo vstavkom

en: <b>Startup</b>
sl: <b>Zagon</b>

en: Save window position and geometry
sl: Shrani polo��aj in razmerja okna

en: Saves the window position and geometry and restores it at the start
sl: Shrani polo��aj okna in njegova razmerja ter jih obnovi ob naslednjem zagonu

en: Confirm exit
sl: Potrdi izhod

en: Shows a confirmation dialog on exit
sl: Prika��e potrditveno okno ob izhodu

en: <b>Shutdown</b>
sl: <b>Zaustavitev</b>

en: Startup path:
sl: Zagonska pot:

en: Path to start in when opening or saving files. Must be an absolute path.
sl: Zagonska pot kjer odpirate in shranjujete datoteke. Mora biti absolutna pot.

en: Project files:
sl: Projektne datoteke:

en: Path to start in when opening project files
sl: Za��etna pot ob odprtju projektnih datotek

en: Extra plugin path:
sl: Pot do dodatnih vstavkov:

en: Geany looks by default in the global installation path and in the configuration directory. The path entered here will be searched additionally for plugins. Leave blank to disable.
sl: Tu navedena pot bo dodatno preiskana za vstavke. Geany sicer najprej preveri splo��no namestitveno pot in nastavitveno mapo. Pustite prazno, da onemogo��ite.

en: <b>Paths</b>
sl: <b>Poti</b>

en: Startup
sl: Zagon

en: Beep on errors or when compilation has finished
sl: Zapiskaj ob napaki ali ob zaklju��enem prevajanju

en: Whether to beep if an error occurred or when the compilation process has finished
sl: Ali naj se spro��i pisk ob napaki oziroma ob zaklju��ku prevajalnega postopka

en: Switch to status message list at new message
sl: Preklopi v seznam sporo��il stanja po novem sporo��ilu

en: Switch to the status message tab (in the notebook window at the bottom) if a new status message arrives
sl: Ob novem sporo��ilu stanja preklopi v seznam sporo��il stanja (v oknu zvezka na dnu)

en: Suppress status messages in the status bar
sl: Zatri sporo��ila stanja v vrstici stanja

en: Removes all messages from the status bar. The messages are still displayed in the status messages window.
sl: Odstrani vsa sporo��ila iz vrstice stanja. Sporo��ila se ��e dalje prikazujejo v oknu sporo��il stanja.

en: Auto-focus widgets (focus follows mouse)
sl: Samodejno fokusiraj gradnike (fokus sledi mi��ki)

en: Gives the focus automatically to widgets below the mouse cursor. Works for the main editor widget, the scribble, the toolbar search and goto line fields and the VTE.
sl: Samodejno dodeli fokus gradnikom pod mi��kinim kazalcem. Deluje za gradnike glavnega urejevalnika, bele��ko, iskanje iz  orodne vrstice in VTE.

en: Use Windows File Open/Save dialogs
sl: Uporabi menijske izbire sistemskih pogovornih oken ali privzetih GTK pogovornih oken

en: Defines whether to use the native Windows File Open/Save dialogs or whether to use the GTK default dialogs
sl: Dolo��i ali uporabite sistemska pogovorna okna ali privzeta GTK pogovorna okna

en: <b>Miscellaneous</b>
sl: <b>Raznotero</b>

en: Always wrap search
sl: Vedno obrni iskanje

en: Always wrap search around the document
sl: Vedno obrne iskanje po dokumentu

en: Hide the Find dialog
sl: Skrije pogovorno okno Najdi

en: Hide the Find dialog after clicking Find Next/Previous
sl: Skrije pogovorno okno Najdi po kliku na Najdi Naprej/Nazaj

en: Use the current word under the cursor for Find dialogs
sl: Uporabi trenutno besedo pod kazalko za pogovorna okna Najdi

en: Use current word under the cursor when opening the Find, Find in Files or Replace dialog and there is no selection
sl: Uporabi trenutno besedo pod kazalko ob odpiranju pogovornih oken Najdi, Najdi v datotekah ali Zamenjaj, ko ne obstaja izbira

en: Use the current file's directory for Find in Files
sl: Uporabi mapo trenutne datoteke za Najdi v datotekah

en: <b>Search</b>
sl: <b>I����i</b>

en: Use project-based session files
sl: Uporabi projektno osnovane sejne datoteke

en: Whether to store a project's session files and open them when re-opening the project
sl: Ali naj se sejne datoteke projekta shranijo in odprejo ob ponovnem odpiranju projekta

en: Store project file inside the project base directory
sl: Shrani projektno datoteko v osnovnem imenu projekta

en: When enabled, a project file is stored by default inside the project base directory when creating new projects instead of one directory above the base directory. You can still change the path of the project file in the New Project dialog.
sl: Ko je omogo��eno, se privzame shranjevanje projektne datoteke znotraj osnovnega projektnega imenika ob ustvarjanju novega projekta namesto nad njim. ��e vedno pa lahko spremenite pot projektne datoteke v pogovornem oknu Nov projekt.

en: <b>Projects</b>
sl: <b>Projekti</b>

en: Miscellaneous
sl: Razno

note: TODO Find a better way to map the current notebook page to the * corresponding chapter in the documentation, comparing translatable * strings is easy to break. Maybe attach an identifying string to the * tab label object.
en: General
sl: Splo��no

en: Show symbol list
sl: Poka��i seznam simbolov

en: Toggle the symbol list on and off
sl: Vklopi/izklopi seznam simbolov

en: Show documents list
sl: Poka��i seznam dokumentov

en: Toggle the documents list on and off
sl: Vklopi/izklopi seznam dokumentov

en: Show sidebar
sl: Poka��i stransko vrstico

en: Position:
sl: Polo��aj:

en: Left
sl: Levo

en: Right
sl: Desno

en: <b>Sidebar</b>
sl: <b>Stranska vrstica</b>

en: Bottom
sl: Dno

en: <b>Message window</b>
sl: <b>Sporo��ilno okno</b>

en: Symbol list:
sl: Seznam simbolov:

en: Message window:
sl: Sporo��ilno okno:

en: Editor:
sl: Urejevalnik:

en: Sets the font for the message window
sl: Nastavi nabor znakov za sporo��ilno okno

en: Sets the font for the symbol list
sl: Nastavi nabor znakov za seznam simbolov

en: Sets the editor font
sl: Nastavi nabor znakov za urejevalnik

en: <b>Fonts</b>
sl: <b>Nabori znakov</b>

en: Show status bar
sl: Poka��i vrstico stanja

en: Whether to show the status bar at the bottom of the main window
sl: Ali naj se prika��e statusna vrstica na dnu glavnega okna

en: Interface
sl: Vmesnik

en: Show editor tabs
sl: Poka��i razmake urejevalnika

en: Show close buttons
sl: Poka��i gumbe za zapiranje

en: Shows a small cross button in the file tabs to easily close files when clicking on it (requires restart of Geany)
sl: Poka��e majhen kri��ast gumb na zavihku za la��je zapiranje datotek ob kliku nanj (zahteva ponovni zagon Geany)

en: Placement of new file tabs:
sl: Polo��aj novih datote��nih zavihkov:

en: File tabs will be placed on the left of the notebook
sl: Datote��ni zavihki bodo na levi strani zvezka

en: File tabs will be placed on the right of the notebook
sl: Datote��ni zavihki bodo na desni strani zvezka

en: Next to current
sl: Sledi trenutnemu/trenutni

en: Whether to place file tabs next to the current tab rather than at the edges of the notebook
sl: Postavi datote��ne zavihkov raj��i poleg trenutnega zavihka kot pa robno

en: Double-clicking hides all additional widgets
sl: Dvoklik skrije vse dodatne gradnike

en: Calls the View->Toggle All Additional Widgets command
sl: Pokli��e ukaz Pogled->Preklopi vse dodatne gradnike

en: Switch to last used document after closing a tab
sl: Preklopi v zadnji uporabljeni dokument po zaprtju zavihka

en: <b>Editor tabs</b>
sl: <b>Razmaki urejevalnika</b>

en: Sidebar:
sl: Stranska vrstica:

en: <b>Tab positions</b>
sl: <b>Pozicije razmakov:</b>

en: Notebook tabs
sl: Zavihek zvezka

en: Show t_oolbar
sl: P_oka��i orodno vrstico

en: _Append toolbar to the menu
sl: Dod_aj orodno vrstico v meni

en: Pack the toolbar to the main menu to save vertical space
sl: Stisni orodno vrstico v glavni izbirnik in prihrani navpi��ni prostor

en: Customize Toolbar
sl: Prilagodi orodno vrstico

en: System _default
sl: Si_stemsko privzeto

en: Images _and text
sl: Besedilo _in podobe

en: _Images only
sl: Samo _podobe

en: _Text only
sl: Samo _besedilo

en: <b>Icon style</b>
sl: <b>Slog ikon</b>

en: S_ystem default
sl: Sistemsko priv_zeto

en: _Small icons
sl: _Male ikone

en: _Very small icons
sl: _Drobne ikone

en: _Large icons
sl: _Velike ikone

en: <b>Icon size</b>
sl: <b>Velikost ikon:</b>

en: <b>Toolbar</b>
sl: <b>Orodna vrstica</b>

en: Toolbar
sl: Orodna vrstica

en: Line wrapping
sl: Zavijanje vrstic

en: Wrap the line at the window border and continue it on the next line. Note: line wrapping has a high performance cost for large documents so should be disabled on slow machines.
sl: Zavije vrstico na robu okna in jo nadaljuje v naslednji. Opomba: zavijanje vrstic ima mo��an vpliv na zmogljivost pri velikih dokumentih in bi moralo biti onemogo��eno na po��asnej��ih ra��unalnikih.

en: "Smart" home key
sl: "Pametna" tipka domov

en: When "smart" home is enabled, the HOME key will move the caret to the first non-blank character of the line, unless it is already there, it moves to the very beginning of the line. When this feature is disabled, the HOME key always moves the caret to the start of the current line, regardless of its current position.
sl: Ko je "pametni" domov omogo��en, bo tipka  Home pomaknila kazalec na prvi ne-prazni znak vrstice razen v primeru da se ��e tam nahaja.  V tem primeru bo kazalec pomaknjen na sam za��etek vrstice.  ��e je ta mo��nost onemogo��ena, bo tipka Home vedno pomaknila kazalec na strogi za��etek vrstice ne glede na teko��i stolpec.

en: Disable Drag and Drop
sl: Onemogo��i povleci in spusti

en: Disable drag and drop completely in the editor window so you can't drag and drop any selections within or outside of the editor window
sl: Popolnoma onemogo��i povleci in spusti  v oknu urejevalnika tako, da ne morete povleci in spustiti nobenih izbir znotraj ali zunaj okna urejevalnika

en: Code folding
sl: Zvijanje kode

en: Fold/unfold all children of a fold point
sl: Zvij/odvij vse naslednike to��ke zvijanja

en: Fold or unfold all children of a fold point. By pressing the Shift key while clicking on a fold symbol the contrary behavior is used.
sl: Zvije ali odvije vse naslednike to��ke zvijanja. S pritiskom na tipko Shift med klikom na simbol zvijanja se uporabi nasproten u��inek.

en: Use indicators to show compile errors
sl: Uporabi pokazatelje, da prika��e�� napake prevajanja

en: Whether to use indicators (a squiggly underline) to highlight the lines where the compiler found a warning or an error
sl: Ali naj bodo v uporabi pokazatelji (valovito pod��rtavanje), ki poudarijo vrstice, kjer je prevajalnik na��el opozorilo ali napako

en: Newline strips trailing spaces
sl: Nova vrstica pore��e presledke na repu

en: Enable newline to strip the trailing spaces on the previous line
sl: Omogo��i novi vrstici rezanje presledkov na repu prej��nje vrstice

en: Line breaking column:
sl: Prelomni stolpec vrstice:

en: Comment toggle marker:
sl: Oznaka komentarja:

en: A string which is added when toggling a line comment in a source file, it is used to mark the comment as toggled.
sl: Niz, ki je dodan takrat, ko preklapljamo komentar vrstice v izvorni kodi. Uporablja se za oznako komentarja kot preklopljenega.

en: <b>Features</b>
sl: <b>Mo��nosti</b>

en: Features
sl: Mo��nosti

en: Note: To apply these settings to all currently open documents, use <i>Project->Apply Default Indentation</i>.
sl: Opomba: Za uveljavitev teh nastavitev na vseh trenutno odprtih dokumentih, uporabite <i>Projekt->Uporabi privzeto zamikanje</i>.

en: Width:
sl: ��irina:

en: The width in chars of a single indent
sl: ��irina enega zamika v znakih

en: Auto-indent mode:
sl: Samozamikalni na��in:

en: Detect type from file
sl: Zaznaj po vsebini

en: Whether to detect the indentation type from file contents when a file is opened
sl: Ali naj se zazna na��in zamikanja iz vsebine datoteke ob njenem odprtju

en: T_abs and spaces
sl: R_azmaki in presledki

en: Use spaces if the total indent is less than the tab width, otherwise use both
sl: Uporabi presledke, ��e je skupni zamik manj��i kot ��irina razmaka, sicer uporabi oboje

en: _Spaces
sl: _Presledki

en: Use spaces when inserting indentation
sl: Uporabi presledke ob vrivanju zamikanja

en: _Tabs
sl: _Razmaki

en: Use one tab per indent
sl: Uporabi en razmak na zamik

en: Detect width from file
sl: Zaznaj ��irino zamikov iz datoteke

en: Whether to detect the indentation width from file contents when a file is opened
sl: Ali naj se zazna ��irina zamikanja iz vsebine datoteke ob njenem odprtju

en: Type:
sl: Na��in:

en: Tab key indents
sl: Tipka razmaka zamakne

en: Pressing tab/shift-tab indents/unindents instead of inserting a tab character
sl: Pritisk na razmak/shift-razmak zamakne/umakne namesto vrivanja znaka razmaka

en: <b>Indentation</b>
sl: <b>Zamikanje</b>

en: Indentation
sl: Zamikanje

en: Snippet completion
sl: Dokon��anje ko����kov

en: Type a defined short character sequence and complete it to a more complex string using a single keypress
sl: Natipkajte dolo��eno kratko zaporedje znakov in ga dokon��ajte v bolj zapletenega  z uporabo ene tipke

en: XML/HTML tag auto-closing
sl: Samodokon��anje XML/HTML zna��k

en: Insert matching closing tag for XML/HTML
sl: Vstavi ustrezno zaklju��no zna��ko za XML/HTML

en: Automatic continuation of multi-line comments
sl: Samodejno nadaljevanje ve��vrsti��nih komentarjev

en: Continue automatically multi-line comments in languages like C, C++ and Java when a new line is entered inside such a comment
sl: Samodejno nadaljuj ve��vrsti��ne komentarje v jezikih kot so C, C++ in Java, ko je vrinjena nova vrstica znotraj komentarja

en: Autocomplete symbols
sl: Samodokon��aj simbole

en: Automatic completion of known symbols in open files (function names, global variables, ...)
sl: Samodokon��anje znanih simbolov v odprtih datotekah (imena funkcij, splo��ne spremenljivke, ...)

en: Autocomplete all words in document
sl: Samodokon��aj vse besede v dokumentu

en: Drop rest of word on completion
sl: Izpusti ostanek besede ob dokon��anju

en: Max. symbol name suggestions:
sl: Najve�� predlo��enih imen simbolov:

en: Completion list height:
sl: Vi��ina seznama dokon��anja

en: Characters to type for autocompletion:
sl: Potrebni znaki za dopolnjevanje:

en: The amount of characters which are necessary to show the symbol autocompletion list
sl: Koli��ina potrebnih znakov, ki je potrebna za prikaz seznama samodopolnjevanja

en: Display height in rows for the autocompletion list
sl: Vi��ina prikaza v vrsticah za seznam samodopolnjevanja

en: Maximum number of entries to display in the autocompletion list
sl: Najve��je ��tevilo prikazanih vnosov v seznamu samodopolnjevanja

en: Symbol list update frequency:
sl: Frekvenca posodabljanja seznama simbolov:

en: Minimal delay (in milliseconds) between two automatic updates of the symbol list. Note that a too short delay may have performance impact, especially with large files. A delay of 0 disables real-time updates.
sl: Najkraj��i razmik v milisekundah med dvema posodobitvama liste simbolov. Premajhna vrednost lahko vpliva na zmogljivost, ��e posebej pri velikih datotekah. Razmik 0 pomeni onemogo��enje posodobitev v realnem ��asu.

en: <b>Completions</b>
sl: <b>Dopolnjevanja</b>

en: Parenthesis ( )
sl: Oklepaji ()

en: Auto-close parenthesis when typing an opening one
sl: Samodejno zapri oklepaje med tipkanjem med odpiranjem

en: Single quotes ' '
sl: Enojni narekovaji ' '

en: Auto-close single quote when typing an opening one
sl: Samodejno zapri enojne narekovaje med odpiranjem

en: Curly brackets { }
sl: Zaviti oklepaji { }

en: Auto-close curly bracket when typing an opening one
sl: Samodejno zapri zaviti oklepaje med tipkanjem

en: Square brackets [ ]
sl: Oglati oklepaji [ ]

en: Auto-close square-bracket when typing an opening one
sl: Samodejno zapri oglate oklepaje med tipkanjem

en: Double quotes " "
sl: Dvojni narekovaji " "

en: Auto-close double quote when typing an opening one
sl: Samodejno zapri dvojne narekovaje med tipkanjem

en: <b>Auto-close quotes and brackets</b>
sl: <b>Samodejno zapri narekovaje in oklepaje</b>

en: Completions
sl: Dopolnjevanja

en: Invert syntax highlighting colors
sl: Obrni barve poudarjanja skladnje

en: Invert all colors, by default using white text on a black background
sl: Obrne vse barve in privzame belo besedilo na ��rnem ozadju

en: Show indentation guides
sl: Poka��i vodila zamikanja

en: Shows small dotted lines to help you to use the right indentation
sl: Prika��e majhne pik��aste ��rte, ki so vam v pomo�� pri uporabi desne poravnave

en: Show white space
sl: Poka��i prazni prostor

en: Marks spaces with dots and tabs with arrows
sl: Prika��e presledke kot pikice in razmake kot pu����ice

en: Show line endings
sl: Poka��i konec vrstice

en: Shows the line ending character
sl: Prika��e znak za konec vrstice

en: Show line numbers
sl: Poka��i ��tevilke vrstic

en: Shows or hides the Line Number margin
sl: Prika��e ali skrije rob s ��tevilkami vrstic

en: Show markers margin
sl: Poka��i rob oznak

en: Shows or hides the small margin right of the line numbers, which is used to mark lines
sl: Prika��e ali skrije mali rob desno od ��tevilk strani, ki se uporablja za ozna��evanje vrstic

en: Stop scrolling at last line
sl: Ustavi pomikanje na zadnji  vrstici

en: Whether to stop scrolling one page past the last line of a document
sl: Ali naj se ustavi pomikanje za zadnjo vrstico dokumenta

en: <b>Display</b>
sl: <b>Prikaz</b>

en: Column:
sl: Stolpec:

en: Color:
sl: Barva:

en: Sets the color of the long line marker
sl: Nastavi barvo oznake dolge vrste

en: Color Chooser
sl: Barvni izbiralnik

en: The long line marker is a thin vertical line in the editor, it helps to mark long lines, or as a hint to break the line. Set this value to a value greater than 0 to specify the column where it should appear.
sl: Oznaka dolge vrste je tanka dolga navpi��nica v urejevalniku. Pomaga ozna��iti dolge ��rte ali kot namig pri prelomu vrstice. Nastavite to vrednost na ve��jo od 0 da dolo��ite stolpec kjer se naj pojavi.

en: Line
sl: ��rta

en: Prints a vertical line in the editor window at the given cursor position (see below)
sl: Izpi��e navpi��no ��rto v oknu urejevalnika na dani poziciji kurzorja (glej spodaj)

en: Background
sl: Ozadje

en: The background color of characters after the given cursor position (see below) changed to the color set below, (this is recommended if you use proportional fonts)
sl: Barva ozadja znakov potem, ko se dani polo��aj kurzorja (glej spodaj) spremenil v barvo nastavljeno spodaj. To je priporo��eno, ��e uporabljate proporcionalni nabor znakov.

en: Enabled
sl: Omogo��eno

en: <b>Long line marker</b>
sl: <b>Oznaka dolge vrste</b>

en: Disabled
sl: Onemogo��eno

en: Do not show virtual spaces
sl: Ne prika��i navideznih presledkov

en: Only for rectangular selections
sl: Samo za pravokotne izbire

en: Only show virtual spaces beyond the end of lines when drawing a rectangular selection
sl: Prika��i navidezne presledke le preko konca vrstice ob izrisu pravokotne izbire

en: Always
sl: Vedno

en: Always show virtual spaces beyond the end of lines
sl: Vedno prika��i navidezne presledke preko konca vrstic

en: <b>Virtual spaces</b>
sl: <b>Navidezni presledki</b>

en: Display
sl: Prikaz

en: Editor
sl: Urejevalnik

en: Open new documents from the command-line
sl: Ustvari nove dokumente iz ukazne vrstice

en: Start a new file for each command-line filename that doesn't exist
sl: Odpre novo datoteko za vsako ime datoteke iz ukazne vrstice, ki ne obstaja

en: Default end of line characters:
sl: Privzeti znaki konca vrstice:

en: <b>New files</b>
sl: <b>Nove datoteke</b>

en: Default encoding (new files):
sl: Privzeto kodiranje (nove datoteke):

en: Sets the default encoding for newly created files
sl: Nastavi kodiranje za novonastale datoteke

en: Use fixed encoding when opening non-Unicode files
sl: Uporabi dolo��eno kodiranje ob odpiranju ne-Unicode datotek

en: This option disables the automatic detection of the file encoding when opening non-Unicode files and opens the file with the specified encoding (usually not needed)
sl: Ta mo��nost onemogo��i samodejno zaznavanje kodiranja datotek ob odpiranju ne-Unicode datotek in odpre datoteko z dolo��enim kodiranjem (obi��ajno nepotrebno).

en: Default encoding (existing non-Unicode files):
sl: Privzeto kodiranje (obstoje��e ne-Unicode datoteke):

en: Sets the default encoding for opening existing non-Unicode files
sl: Nastavi privzeto kodiranje ob odpiranju obstoje��ih ne-Unicode datotek

en: <b>Encodings</b>
sl: <b>Kodiranja</b>

en: Ensure new line at file end
sl: Zagotovi novo vrstico na koncu

en: Ensures that at the end of the file is a new line
sl: Zagotovi novo vrstico na koncu datoteke

en: Ensure consistent line endings
sl: Zagotovi skladne konce vrstic

en: Ensures that newline characters always get converted before saving, avoiding mixed line endings in the same file
sl: Zagotovi pretvorbo znakov za novo vrstico pred shranjevanjem. Tako se izognete me��anim koncem vrstic v isti datoteki.

en: Strip trailing spaces and tabs
sl: Pore��i razmike in presledke na koncu

en: Removes trailing spaces and tabs and the end of lines
sl: Pore��e razmike in presledke na koncu vrstic

en: Replace tabs by space
sl: Zamenja razmike s presledki

en: Replaces all tabs in document by spaces
sl: Zamenja vse razmike v dokumentu s presledki

en: <b>Saving files</b>
sl: <b>Shranjevanje datotek</b>

en: Recent files list length:
sl: Dol��ina seznam nedavnih:

en: Specifies the number of files which are stored in the Recent files list
sl: Dolo��a ��tevilo datotek, spravljenih na seznamu nedavnih datotek

en: Disk check timeout:
sl: Potek ��asa za preverjanje diska:

en: How often to check for changes to document files on disk, in seconds. Zero disables checking.
sl: Preverjanje za spremembe na dokumentih na disku v sekundah. Ni��la onemogo��i preverjanja.

en: Files
sl: Datoteke

en: Browser:
sl: Brskalnik:

en: A terminal emulator command (%c is substituted with the Geany run script filename)
sl: Ukaz terminalskega posnemovalnika (%c se zamenja z imenom datoteke Geany zagonske skripte)

en: Path (and possibly additional arguments) to your favorite browser
sl: Pot (in morebitne dodatne mo��nosti) do va��ega brskalnika

en: <b>Tool paths</b>
sl: <b>Poti do orodij</b>

en: Context action:
sl: Kontekstno dejanje:

en: Context action command. The currently selected word can be used with %s. It can appear anywhere in the given command and will be replaced before execution.
sl: Ukaz kontekstnega dejanja. Trenutno izbrana beseda se lahko obdela s pripomo��kom %s. Lahko se pojavi kjerkoli v danem ukazu in bo zamenjan pred izvedbo.

en: <b>Commands</b>
sl: <b>Ukazi</b>

en: Tools
sl: Orodja

en: email address of the developer
sl: e-po��tni naslov razvijalca

en: Initials of the developer name
sl: Za��etnice razvijalca

en: Initial version:
sl: Za��etna razli��ica:

en: Version number, which a new file initially has
sl: Razli��ica, ki jo nosi nova datoteka ob nastanku

en: Company name
sl: Ime dru��be

en: Developer:
sl: Razvijalec:

en: Company:
sl: Dru��ba:

en: Mail address:
sl: Elektronska po��ta:

en: Initials:
sl: Za��etnice:

en: The name of the developer
sl: Ime razvijalca:

en: Year:
sl: Leto:

en: Date:
sl: Datum:

en: Date & time:
sl: Datum in ��as:

en: Specify a format for the the {datetime} wildcard. You can use any conversion specifiers which can be used with the ANSI C strftime function.
sl: Dolo��ite obliko za  zamenjavo{datetime}. Uporabite lahko katerikoli pretvorbeni dolo��itelj, ki je uporaben v ANSI C strftime funkciji.

en: Specify a format for the the {year} wildcard. You can use any conversion specifiers which can be used with the ANSI C strftime function.
sl: Dolo��ite obliko za zamenjavo {year}. Uporabite lahko katerikoli pretvorbeni dolo��itelj, ki je uporaben v ANSI C strftime funkciji.

en: Specify a format for the the {date} wildcard. You can use any conversion specifiers which can be used with the ANSI C strftime function.
sl: Dolo��ite obliko za zamenjavo {date}. Uporabite lahko katerikoli pretvorbeni dolo��itelj, ki je uporaben v ANSI C strftime funkciji.

en: <b>Template data</b>
sl: <b>Podatki predlog</b>

en: Templates
sl: Predloge

en: C_hange
sl: _Spremeni

en: <b>Keyboard shortcuts</b>
sl: <b>Bli��njice tipkovnice</b>

en: Keybindings
sl: Bli��njice tipkovnice

en: Command:
sl: Ukaz:

en: Path to the command for printing files (use %f for the filename)
sl: Pot do ukaza za tiskanje datotek (uporabite %f za ime datoteke)

en: Use an external command for printing
sl: Uporabi zunanji ukaz za tiskanje

en: Print line numbers
sl: Natisni ��tevilke vrstic

en: Add line numbers to the printed page
sl: Doda ��tevilke vrstic na natisnjeno stran

en: Print page numbers
sl: Natisni ��tevilko strani

en: Add page numbers at the bottom of each page. It takes 2 lines of the page.
sl: Doda ��tevilke vrstic na dno natisnjene strani kar vzame dve (2) vrstici na stran.

en: Print page header
sl: Natisni glavo strani

en: Add a little header to every page containing the page number, the filename and the current date (see below). It takes 3 lines of the page.
sl: Doda majhno glavo na vsako stran s ��tevilko strani, imenom datoteke in trenutnim datumom (glej spodaj). Porabi tri (3) vrstice na stran.

en: Use the basename of the printed file
sl: Uporabi skraj��ano ime natisnjene datoteke

en: Print only the basename (without the path) of the printed file
sl: Natisne le skraj��ano ime natisnjene datoteke (brez poti)

en: Date format:
sl: Oblika datuma:

en: Specify a format for the date and time stamp which is added to the page header on each page. You can use any conversion specifiers which can be used with the ANSI C strftime function.
sl: Dolo��i obliko datumskega in ��asovnega ��iga, ki se doda v glavo vsake natisnjene strani. Uporabite lahko katerakoli pretvorbena dolo��ila, ki se uporabljajo s funkcijo ANSI C strftime.

en: Use native GTK printing
sl: Uporabi vgrajeno GTK tiskanje

en: <b>Printing</b>
sl: <b>Tiskanje</b>

en: Printing
sl: Tiskanje

en: Font:
sl: Nabor znakov:

en: Sets the font for the terminal widget
sl: Nastavi nabor znakov v terminalskem gradniku

en: Choose Terminal Font
sl: Izberite terminalski nabor znakov

en: Foreground color:
sl: Barva ospredja:

en: Background color:
sl: Barva ozadja:

en: Background image:
sl: Slika za ozadje:

en: Scrollback lines:
sl: Vrstice zgodovine:

en: Shell:
sl: Lupina:

en: Sets the foreground color of the text in the terminal widget
sl: Nastavi barvo ospredja besedilu v terminalskem gradniku.

en: Sets the background color of the text in the terminal widget
sl: Nastavi barvo ozadja besedila v terminalskem gradniku.

en: Sets the path to the background image in the terminal widget
sl: Nastavi pot do slike ozadja terminalskega gradnika.

en: Specifies the history in lines, which you can scroll back in the terminal widget
sl: Dolo��a zgodovino v vrsticah, ki jo lahko zavrtite nazaj v gradniku terminala.

en: Sets the path to the shell which should be started inside the terminal emulation
sl: Nastavi pot do lupine, ki naj bo zagnana znotraj posnemovalnika terminala.

en: Scroll on keystroke
sl: Pomakni ob pritisku na tipko

en: Whether to scroll to the bottom if a key was pressed
sl: Ali naj se izpis pomakne do dna okna/zaslona, ko je pritisnjena tipka.

en: Scroll on output
sl: Pomakni na izhodu

en: Whether to scroll to the bottom when output is generated
sl: Ali naj se izpis pomakne navzdol, ko se ustvari izhod.

en: Cursor blinks
sl: Utripanje kazalke

en: Whether to blink the cursor
sl: Ali naj kazalka utripa ali ne?

en: Override Geany keybindings
sl: Zanemari bli��njice Geany-ja

en: Allows the VTE to receive keyboard shortcuts (apart from focus commands)
sl: Dovoli VTE da sprejema bli��njice s tipkovnice (lo��eno od usmerjenih ukazov).

en: Disable menu shortcut key (F10 by default)
sl: Onemogo��i bli��njico v meni (privzeto - F10)

en: This option disables the keybinding to popup the menu bar (default is F10). Disabling it can be useful if you use, for example, Midnight Commander within the VTE.
sl: Ta mo��nost onemogo��i hitre povezave s tipkami (bli��njice) pojavljanja menijske vrstice (privzeto - F10). Onemogo��enje je lahko uporabno, ��e na primer, uporabljate Midnight Comander znotraj VTE.

en: Follow path of the current file
sl: Sledi poti trenutne datoteke

en: Whether to execute \"cd $path\" when you switch between opened files
sl: Ali naj se izvede \"cd $path\", ko preklopite med odprtimi datotekami.

en: Execute programs in the VTE
sl: Izvedi programe v VTE

en: Don't use the simple run script which is usually used to display the exit status of the executed program
sl: Ne uporabi preproste zagonske skripte katera je obi��ajno uporabljena za prikaz izhodnega statusa izvajanega programa.

en: Don't use run script
sl: Ne uporabi zagonske skripte

en: Run programs in VTE instead of opening a terminal emulation window. Please note, programs executed in VTE cannot be stopped
sl: Izvede programe v VTE namesto odprtja okna posnemovalnika terminala. Velja opozoriti, da programov v VTE ni mogo��e ustaviti.

en: <i>Warning: read the manual before changing these preferences.</i>
sl: <i>Opozorilo: preberite priro��nik preden spremenite te mo��nosti.</i>

en: <b>Various preferences</b>
sl: <b>Razne mo��nosti</b>

en: Various
sl: Razno

en: Project Properties
sl: Lastnosti projekta

en: Filename:
sl: Ime datoteke:

en: Name:
sl: Ime:

en: Description:
sl: Opis:

en: Base path:
sl: Osnovna pot:

en: File patterns:
sl: Datote��ni vzorci:

en: Space separated list of file patterns used for the find in files dialog (e.g. *.c *.h)
sl: S presledki lo��en seznam datote��nih vzorcev za iskanje v poizvedbi (npr. *c. *.h *.inc *.cpp)

en: Base directory of all files that make up the project. This can be a new path, or an existing directory tree. You can use paths relative to the project filename.
sl: Osnovni imenik vseh datotek, ki sestavljajo projekt. Lahko je nova pot ali ��e obstoje��e drevo imenikov. Poti lahko uporabljate relativno glede na datote��no ime projekta.

en: Project
sl: Projekt

en: Display:
sl: Prika��i:

en: Custom
sl: Po meri

en: Use global settings
sl: Uporabi splo��ne nastavitve

en: Top
sl: Vrh

en: _Toolbar Preferences
sl: _Mo��nosti orodne vrstice

en: _Hide Toolbar
sl: _Skrij orodno vrstico

en: _File
sl: _Datoteka

en: New (with _Template)
sl: Novo (iz _vzorca)

en: Recent _Files
sl: _Nedavne datoteke

en: Save A_ll
sl: Shrani _vse

en: _Reload
sl: _Ponovno odpri

en: R_eload As
sl: Pono_vno odpri kot

en: Page Set_up
sl: Nastavitev _strani

en: Close Ot_her Documents
sl: Zapri _ostale dokumente

en: C_lose All
sl: Zapri _vse

en: _Commands
sl: _Ukazi

en: _Cut Current Line(s)
sl: _Izre��i teko��o vrstico ali ve�� vrstic

en: _Copy Current Line(s)
sl: _Kopiraj teko��o vrstico ali ve�� vrstic

en: _Delete Current Line(s)
sl: _Zbri��i trenutno vrstico ali ve�� vrstic

en: _Duplicate Line or Selection
sl: Po_dvoji vrstico ali izbor

en: _Select Current Line(s)
sl: Izberi teko��o_vrstico ali ve�� vrstic

en: _Select Current Paragraph
sl: Izberi teko��i _odstavek

en: _Move Line(s) Up
sl: Premakni vrstico ali ve�� gor

en: _Move Line(s) Down
sl: Premakni vrstico ali ve�� dol

en: _Send Selection to Terminal
sl: _Po��lji izbor terminalu

en: _Reflow Lines/Block
sl: Ponovno po_ravnaj vrstice/blok

en: T_oggle Case of Selection
sl: Pre_obrni izbor

en: _Comment Line(s)
sl: _Komentiraj vrstico ali ve�� vrstic

en: U_ncomment Line(s)
sl: _Odkomentiraj vrstico ali ve�� vrstic

en: _Toggle Line Commentation
sl: _Preklopi komentiranje vrstic

en: _Increase Indent
sl: _Pove��anje zamika

en: _Decrease Indent
sl: _Zmanj��anje zamika

en: _Smart Line Indent
sl: _Pametno zamikanje vrstic

en: _Send Selection to
sl: _Po��lji izbor v

en: I_nsert Comments
sl: Vstavi _komentar

en: Preference_s
sl: _Mo��nosti

en: P_lugin Preferences
sl: Mo��nosti _vstavkov

en: Find _Next
sl: I����i _naslednje

en: Find _Previous
sl: I����i _predhodno

en: Find in F_iles
sl: I����i v _datoteki

en: _Replace
sl: _Zamenjaj

en: Next _Message
sl: Naslednje _sporo��ilo

en: Pr_evious Message
sl: Pr_ej��nje sporo��ilo

en: _Go to Next Marker
sl: Pojdi na _naslednjo oznako

en: _Go to Previous Marker
sl: Pojdi na _predhodno oznako

en: _Go to Line
sl: Pojdi na vrs_tico

en: Find Next _Selection
sl: Najdi _naslednjo izbiro

en: Find Pre_vious Selection
sl: Najdi _predhodno izbiro

en: _Mark All
sl: _Ozna��i vse

en: Go to T_ag Declaration
sl: Pojdi na _navedbo zna��ke

en: _View
sl: _Pogled

en: Change _Font
sl: Spremeni _nabor znakov

en: To_ggle All Additional Widgets
sl: Preklo_pi vse dodatne gradnike

en: Full_screen
sl: _Celozaslonsko

en: Show Message _Window
sl: Poka��i _sporo��ilno okno

en: Show _Toolbar
sl: Poka��i _orodno vrstico

en: Show Side_bar
sl: Poka��i s_transko vrstico

en: _Color Schemes
sl: _Barvni izbiralnik

en: Show _Markers Margin
sl: Poka��i _rob oznak

en: Show _Line Numbers
sl: Poka��i ��tevilke _vrstic

en: Show _White Space
sl: Poka��i _prazne znake

en: Show Line _Endings
sl: Prika��i _konce vrstic

en: Show _Indentation Guides
sl: Poka��i vodila _zamikanja

en: _Document
sl: _Dokument

en: _Line Wrapping
sl: _Zavijanje vrstic

en: Line _Breaking
sl: _Lomljenje vrstic

en: _Auto-indentation
sl: S_amozamikanje

en: In_dent Type
sl: Vrsta _zamika

en: _Detect from Content
sl: Samodejno, po _vsebini

en: T_abs and Spaces
sl: R_azmaki in presledki

en: Indent Widt_h
sl: ��irina _zamika

en: Read _Only
sl: Le za _branje

en: _Write Unicode BOM
sl: _Zapi��i Unicode BOM

en: Set File_type
sl: Nastavi _tip datoteke

en: Set _Encoding
sl: Nastavi _kodiranje

en: Set Line E_ndings
sl: Nastavi ko_nce vrstic

en: Convert and Set to _CR/LF (Win)
sl: Pretvori in nastavi na _CR/LF (Win)

en: Convert and Set to _LF (Unix)
sl: Pretvori in nastavi na _LF (Unix)

en: Convert and Set to CR (_Mac)
sl: Pretvori in nastavi na CR(_Mac)

en: _Clone
sl: _Podvoji

en: _Strip Trailing Spaces
sl: _Odre��i presledke na repu

en: _Replace Tabs by Spaces
sl: Zamenjaj _razmake s presledki

en: Replace Spaces b_y Tabs
sl: Zamenjaj _presledke z razmaki

en: _Fold All
sl: _Zvij vse

en: _Unfold All
sl: O_dvij vse

en: Remove _Markers
sl: _Odstrani oznake

en: Remove Error _Indicators
sl: Odstrani oznake _napak

en: _Project
sl: _Projekt

en: _New
sl: _Nov

en: _Open
sl: _Odpri

en: _Recent Projects
sl: Ne_davni projekti

en: _Close
sl: _Zapri

en: Apply the default indentation settings to all documents
sl: Uporabi privzeto nastavitev zamikanja v vseh dokumentih

en: _Apply Default Indentation
sl: Uporabi _privzeto zamikanje

note: build the code
en: _Build
sl: _Zgradi

en: _Tools
sl: _Orodja

en: _Reload Configuration
sl: _Osve��i nastavitve

en: C_onfiguration Files
sl: _Nastavitvene datoteke

en: _Color Chooser
sl: _Barvni izbiralnik

en: _Word Count
sl: _Pre��tevalnik besed

en: Load Ta_gs
sl: Nalo��i _zna��ke

en: _Help
sl: _Pomo��

en: _Keyboard Shortcuts
sl: Bli��njice _tipkovnice

en: Debug _Messages
sl: Razhro����evalna spo_ro��ila

en: _Website
sl: _Splet

en: Report a _Bug
sl: Prijavi _hro����a

en: _Donate
sl: _Donirajte

en: Symbols
sl: Simboli

en: Documents
sl: Dokumenti

en: Status
sl: Stanje

en: Compiler
sl: Prevajalnik

en: Messages
sl: Sporo��ila

en: Scribble
sl: Bele��ka

en: Copyright (c)  2005-2012
    Colomban Wendling
    Nick Treleaven
    Matthew Brush
    Enrico Tr��ger
    Frank Lanitz
    All rights reserved.
sl: Copyright (c)  2005-2012
    Colomban Wendling
    Nick Treleaven
    Matthew Brush
    Enrico Tr��ger
    Frank Lanitz
    Vse pravice pridr��ane.

en: About Geany
sl: O Geany

en: A fast and lightweight IDE
sl: Hitro in lahkotno razvojno okolje

en: (built on or after %s)
sl: (zgrajeno dne %s ali kasneje)

en: Developers
sl: Razvijalci

en: maintainer
sl: vzdr��evalec

en: developer
sl: razvijalec

en: translation maintainer
sl: vzdr��evalec prevoda

en: Translators
sl: Prevajalci

en: Previous Translators
sl: Prej��nji prevajalci

en: Contributors
sl: Sodelavci

en: Some of the many contributors (for a more detailed list, see the file %s):
sl: Nekateri od mnogih sodelavcev (za natan��nej��i seznam preberite datoteko %s):

en: Credits
sl: Zahvale

en: License
sl: Pogodba

en: License text could not be found, please visit http://www.gnu.org/licenses/gpl-2.0.txt to view it online.
sl: Besedilo pogodbe ni najdeno, za ogled obi����ite spletno mesto: http://www.gnu.org/licenses/gpl-2.0.txt

note: fall back to %d
en: failed to substitute %%p, no project active
sl: spodletela zamenjava %%p, ni aktivnega projekta

en: Process failed, no working directory
sl: Spodletel proces, ni delovne mape.

en: %s (in directory: %s)
sl: %s (v mapi: %s)

en: Process failed (%s)
sl: Proces spodletel (%s)

en: Failed to change the working directory to "%s"
sl: Spodletela menjava delovne mape v "%s"

en: Failed to execute "%s" (start-script could not be created: %s)
sl: Spodletelo izvajanje "%s" (ni mogo��e ustvariti zagonske skripte: %s).

en: Could not execute the file in the VTE because it probably contains a command.
sl: Izvajanje v VTE ni mo��no, ker verjetno vsebuje ukaz.

en: Could not parse terminal command "%s" (check Terminal tool setting in Preferences)
sl: Ne najdem terminala "%s" (preverite pot za nastavitve orodja Terminal v Mo��nostih)

en: Could not find terminal "%s" (check path for Terminal tool setting in Preferences)
sl: Ne najdem terminala "%s" (preverite pot za nastavitve orodja Terminal v Mo��nostih)

en: Compilation failed.
sl: Prevajanje spodletelo.

en: Compilation finished successfully.
sl: Prevajanje uspe��no zaklju��eno.

en: Custom Text
sl: Besedilo po meri

en: Enter custom text here, all entered text is appended to the command.
sl: Tu vnesite mo��nosti po meri, vse vneseno besedilo bo preneseno ukazu make.

en: _Next Error
sl: _Naslednja napaka

en: _Previous Error
sl: _Predhodna napaka

note: arguments
en: _Set Build Commands
sl: _Nastavi ukaze za gradnjo

en: Build the current file
sl: Zgradi trenutno datoteko

en: Build the current file with Make and the default target
sl: Zgradi trenutno datoteko z Make in privzeto tar��o.

en: Build the current file with Make and the specified target
sl: Zgradi trenutno datoteko z Make in dolo��eno tar��o.

en: Compile the current file with Make
sl: Prevede trenutno datoteko z Make

en: Process could not be stopped (%s).
sl: Procesa ni bilo mogo��e zaustaviti (%s).

en: No more build errors.
sl: Ni ve�� napak gradnje.

en: Set menu item label
sl: Nastavi oznako menijske izbire

en: Label
sl: Oznaka

note: command column, holding status and command display
en: Command
sl: Ukaz

en: Working directory
sl: Delovni imenik

en: Reset
sl: Ponastavi

en: Click to set menu item label
sl: Kliknite za nastavitev oznako menijske izbire

en: %s commands
sl: %s ukazi

en: No filetype
sl: Brez tipa datoteke

en: Error regular expression:
sl: Napaka regularnega izraza:

en: Independent commands
sl: Samostojni ukazi

en: Note: Item 2 opens a dialog and appends the response to the command.
sl: Opomba: Izbira 2 odpre pogovorno okno in doda odziv na ukaz.

en: Execute commands
sl: Izvedi ukaze

en: %d, %e, %f, %p are substituted in command and directory fields, see manual for details.
sl: %d, %e, %f, %p so zamenjani v ukazu in poljih imenika. Glej priro��nik za podrobnosti uporabe. (?directory, environment, file, path ?)

en: Set Build Commands
sl: Nastavi ukaze za gradnjo

en: _Compile
sl: _Prevedi

en: _Execute
sl: _Izvedi:

note: build the code with make custom
en: Make Custom _Target
sl: Zgradi _tar��o po meri

note: build the code with make object
en: Make _Object
sl: Zgradi _objekt

en: _Make
sl: _Zgradi:

note: build the code with make all
en: _Make All
sl: Zgradi _vse

en: Do you really want to quit?
sl: Zares ��elite kon��ati z delom?

en: %d file saved. | %d files saved.
sl[0]: %d datoteka shranjena.
sl[1]: %d files saved.
sl[2]: %d datoteki shranjeni.
sl[3]: %d datotek shranjenih.

en: Any unsaved changes will be lost.
sl: Vse neshranjene spremembe bodo izgubljene.

en: Are you sure you want to reload '%s'?
sl: Zagotovo ��elite ponovno odpreti '%s'?

en: Go to Line
sl: Pojdi na vrstico

en: Enter the line you want to go to:
sl: Vnesite ��eleno ��tevilko vrstice:

en: Please set the filetype for the current file before using this function.
sl: Prosim, nastavite tip datoteke za trenutno datoteko preden uporabite to funkcijo.

en: dd.mm.yyyy
sl: dd.mm.llll

en: mm.dd.yyyy
sl: mm.dd.lllll

en: yyyy/mm/dd
sl: llll/mm/dd

en: dd.mm.yyyy hh:mm:ss
sl: dd.mm.llll uu:mm:ss

en: mm.dd.yyyy hh:mm:ss
sl: mm.dd.llll uu:mm:ss

en: yyyy/mm/dd hh:mm:ss
sl: llll/mm/dd uu:mm:ss

en: _Use Custom Date Format
sl: _Uporabi obliko datuma po meri

en: Custom Date Format
sl: Oblika datuma po meri

en: Enter here a custom date and time format. You can use any conversion specifiers which can be used with the ANSI C strftime function.
sl: Tu vnesite obliko datuma in ��asa po meri. Uporabite lahko vse oblike, ki jih sprejme ANSI C strftime funkcija.

en: Date format string could not be converted (possibly too long).
sl: Datumski obli��ni niz ni bil pretvorjen (verjetno predolg).

en: No more message items.
sl: Ni ve�� sporo��ilnih postavk.

en: Could not open file %s (File not found)
sl: Ni mogo��e odpreti datoteke %s (datoteka ni najdena)

en: Detect from file
sl: Zaznaj po vsebini

en: West European
sl: _Zahodnoevropsko

en: East European
sl: _Vzhodnoevropsko

en: East Asian
sl: Vzhodno _azijsko

en: SE & SW Asian
sl: _JV & JZ azijsko

en: Middle Eastern
sl: _Bli��njevzhodno

en: _More Options
sl: _Ve�� mo��nosti

note: line 1 with checkbox and encoding combo
en: Show _hidden files
sl: Poka��i _skrite datoteke

en: Set encoding:
sl: Nastavi kodiranje:

en: Explicitly defines an encoding for the file, if it would not be detected. This is useful when you know that the encoding of a file cannot be detected correctly by Geany.
    Note if you choose multiple files, they will all be opened with the chosen encoding.
sl: Izrecno dolo��i kodiranje za datoteko, ��e ni zaznano. To je uporabno, ��e veste, da kodiranje datoteke ni zaznano pravilno s strani Geany.
     Pozorni bodite pri izbiri ve�� datotek, saj se bodo vse odprle v izbranem  kodiranju.

note: line 2 with filetype combo
en: Set filetype:
sl: Nastavi tip datoteke:

en: Explicitly defines a filetype for the file, if it would not be detected by filename extension.
    Note if you choose multiple files, they will all be opened with the chosen filetype.
sl: Izrecno nastavi datote��ni tip za datoteko, ��e ni bil zaznan preko podalj��ka v imenu.
    Pozorni bodite pri izbiri ve�� datotek naenkrat, saj se vse odprejo z izbranim tipom datoteke.

en: Open File
sl: Odpri datoteko

en: Opens the file in read-only mode. If you choose more than one file to open, all files will be opened read-only.
sl: Odpre datoteko v na��inu samo za branje. ��e izberete ve�� kot eno datoteko, se tako bodo odprle vse datoteke.

en: Detect by file extension
sl: Zaznaj po podalj��ku datoteke

en: Overwrite?
sl: Se prepi��e?

en: Filename already exists!
sl: Datoteka s tem imenom ��e obstaja!

en: Save File
sl: Shrani datoteko

en: R_ename
sl: _Preimenuj

en: Save the file and rename it
sl: Shrani datoteko in jo preimenuje

en: Error
sl: Napaka

en: Question
sl: Vpra��anje

en: Warning
sl: Opozorilo

en: Information
sl: Informacije

en: _Don't save
sl: _Ne shrani

en: The file '%s' is not saved.
sl: Datoteka '%s' ni bila shranjena.

en: Do you want to save it before closing?
sl: Ali jo ��elite shraniti pred zapiranjem?

en: Choose font
sl: Izberite nabor znakov

en: An error occurred or file information could not be retrieved (e.g. from a new file).
sl: Pojavila se je napaka ali informacij o datoteki ni mogo��e pridobiti (npr. o novi datoteki).

en: unknown
sl: neznano

en: Properties
sl: Lastnosti

en: <b>Type:</b>
sl: <b>Tip:</b>

en: <b>Size:</b>
sl: <b>Velikost:</b>

en: <b>Location:</b>
sl: <b>Pot:</b>

en: <b>Read-only:</b>
sl: <b>Samo-za-branje:</b>

en: (only inside Geany)
sl: (samo znotraj Geany)

en: <b>Encoding:</b>
sl: <b>Kodiranje:</b>

en: (with BOM)
sl: (z BOM)

en: (without BOM)
sl: (brez BOM)

en: <b>Modified:</b>
sl: <b>Prilagojeno:</b>

en: <b>Changed:</b>
sl: <b>Spremenjeno:</b>

en: <b>Accessed:</b>
sl: <b>Dostopano:</b>

en: <b>Permissions:</b>
sl: <b>Dovoljenja:</b>

note: Header
en: Read:
sl: Branje:

en: Write:
sl: Pisanje:

en: Execute:
sl: Po��eni:

note: Owner
en: Owner:
sl: Lastnik:

note: Group
en: Group:
sl: Skupina:

note: Other
en: Other:
sl: Drugi:

en: File %s closed.
sl: Datoteka %s zaprta.

en: New file "%s" opened.
sl: Odprta nova datoteka "%s".

en: Could not open file %s (%s)
sl: Ni mogo��e odpreti datoteke %s (%s)

en: The file "%s" is not valid %s.
sl: Datoteka "%s" ni veljavna %s datoteka.

en: The file "%s" does not look like a text file or the file encoding is not supported.
sl: Datoteka "%s" ni besedilna datoteka ali kodiranje besedila ni podprto.

en: The file "%s" could not be opened properly and has been truncated. This can occur if the file contains a NULL byte. Be aware that saving it can cause data loss.
    The file was set to read-only.
sl: Datoteke "%s" ni bilo mogo��e odpreti pravilno, zato je bila skraj��ana. To se lahko zgodi, ��e datoteka vsebuje znak NULL. Zavedajte se, da njeno shranjevanje lahko povzro��i izgubo podatkov.
    Datoteka je nastavljena samo za branje.

en: Spaces
sl: Presledki

en: Tabs
sl: Razmaki

en: Tabs and Spaces
sl: Razmaki in presledki

note: For translators: first wildcard is the indentation mode (Spaces, Tabs, Tabs * and Spaces), the second one is the filename
en: Setting %s indentation mode for %s.
sl: Nastavitev %s na��ina zamikanja za %s.

en: Setting indentation width to %d for %s.
sl: Nastavitev ��irine zamikanja na %d za %s.

en: File %s reloaded.
sl: Datoteka %s ponovno odprta.

note: For translators: this is the status window message for opening a file. %d is the number * of the newly opened file, %s indicates whether the file is opened read-only * (it is replaced with the string ", read-only").
en: File %s opened(%d%s).
sl: Datoteka %s je odprta (%d%s).

en: , read-only
sl: , za branje

en: Error renaming file.
sl: Napaka med preimenovanjem datoteke.

en: An error occurred while converting the file from UTF-8 in "%s". The file remains unsaved.
sl: Napaka se je pojavila med pretvorbo datoteke iz UTF-8 "%s". Datoteka ostaja neshranjena.

en: Error message: %s
    The error occurred at "%s" (line: %d, column: %d).
sl: Sporo��ilo o napaki: %s
    Napaka se je pojavila na mestu "%s" (vrstica: %d, stolpec %d).

en: Error message: %s.
sl: Sporo��ilo o napaki: %s.

en: Failed to open file '%s' for writing: fopen() failed: %s
sl: Spodletelo odpiranje datoteke '%s': spodletel fopen(): %s

en: Failed to write file '%s': fwrite() failed: %s
sl: Spodletelo pisanje v datoteko '%s': spodletel fwrite(): %s

en: Failed to close file '%s': fclose() failed: %s
sl: Spodletelo zapiranje datoteke '%s': spodletel fclose(): %s

en: Error saving file (%s).
sl: Napaka med shranjevanjem datoteke (%s).

en: %s
    
    The file on disk may now be truncated!
sl: %s
    
    Datoteka na disku je lahko okrnjena!

en: Error saving file.
sl: Napaka med shranjevanjem datoteke.

en: File %s saved.
sl: Datoteka %s shranjena.

en: "%s" was not found.
sl: "%s" ni bila najden.

en: Wrap search and find again?
sl: Se naj iskanje zaklju��i in ponovi v preostanku?

en: No matches found for "%s".
sl: Ni ujemanj za "%s".

en: %s: replaced %d occurrence of "%s" with "%s". | %s: replaced %d occurrences of "%s" with "%s".
sl[0]: %s: zamenjano %d pojavljanje niza "%s" z nizom "%s".
sl[1]: %s: zamenjani %d pojavljanji niza "%s" z nizom "%s".
sl[2]: %s: zamenjanih %d pojavljanj niza "%s" z nizom "%s".
sl[3]: %s: zamenjanih %d pojavljanj niza "%s" z nizom "%s".

en: Do you want to reload it?
sl: Ali ��elite ponovno odpreti datoteko?

en: The file '%s' on the disk is more recent than
    the current buffer.
sl: Datoteka '%s' na disku je bolj sve��a kot
    trenutni pomnilnik.

en: Close _without saving
sl: Zapri _brez shranjevanja

en: Try to resave the file?
sl: Naj se poskusi datoteko ponovno shraniti?

en: File "%s" was not found on disk!
sl: Datoteka "%s" ni bila najdena na disku!

en: Enter Tab Width
sl: Vnesite ��irino tabulatorja

en: Enter the amount of spaces which should be replaced by a tab character.
sl: Vnesite ��tevilo presledkov, ki naj bodo zamenjani s tabulatorjem.

en: Warning: non-standard hard tab width: %d != 8!
sl: Opozorilo: neobi��ajna ��irina trdih razmikov: %d != 8!

en: Celtic
sl: Keltsko

en: Greek
sl: Gr��ko

en: Nordic
sl: Nordijsko

en: South European
sl: Ju��noevropsko

en: Western
sl: Zahodno

en: Baltic
sl: Baltsko

en: Central European
sl: Srednjeevropsko

note: ISO-IR-111 not available on Windows
en: Cyrillic
sl: Cirilsko

en: Cyrillic/Russian
sl: Cirilsko-rusko

en: Cyrillic/Ukrainian
sl: Cirilsko-ukrajinsko

en: Romanian
sl: Romunsko

en: Arabic
sl: Arabsko

note: not available at all, ?
en: Hebrew
sl: Hebrejsko

en: Hebrew Visual
sl: Hebrejsko vizualno

en: Armenian
sl: Armensko

en: Georgian
sl: Gruzinsko

en: Thai
sl: Tajsko

en: Turkish
sl: Tur��ko

en: Vietnamese
sl: Vietnamsko

note: maybe not available on Linux
en: Chinese Simplified
sl: Kitajsko poenostavljeno

en: Chinese Traditional
sl: Kitajsko tradicionalno

en: Japanese
sl: Japonsko

en: Korean
sl: Korejsko

en: Without encoding
sl: Brez kodiranja

en: _West European
sl: _Zahodnoevropsko

en: _East European
sl: _Vzhodnoevropsko

en: East _Asian
sl: Vzhodno _azijsko

en: _SE & SW Asian
sl: _JV & JZ azijsko

en: _Middle Eastern
sl: _Bli��njevzhodno

en: %s source file
sl: %s izvorna datoteka

en: %s file
sl: %s izvorna datoteka

en: Shell script
sl: Lupinski skript

en: Makefile
sl: Datoteka gradnje

en: XML document
sl: dokument XML

en: Cascading StyleSheet
sl: Padajo��a slogovna predloga (CSS)

en: Config file
sl: Nastavitvena datoteka

en: Gettext translation file
sl: Gettext datoteka s prevodi

en: _Programming Languages
sl: _Programski jeziki

en: _Scripting Languages
sl: _Skriptni jeziki

en: _Markup Languages
sl: _Ozna��evalni jeziki

en: M_iscellaneous
sl: Ra_zno

en: All Source
sl: Vsa izvorna koda

note: create meta file filter "All files"
en: All files
sl: Vse datoteke

en: Bad regex for filetype %s: %s
sl: Slab regularni izraz za datote��no vrsto %s: %s

en: untitled
sl: neimenovano

en: Could not find file '%s'.
sl: Datoteke ni bilo mogo��e najti '%s'.

en: Default
sl: Privzeto

en: The current filetype overrides the default style.
sl: Trenutni datote��ni tip razveljavi privzeto tar��o.

en: This may cause color schemes to display incorrectly.
sl: To lahko povzro��i nepravilen prikaz barvnih shem.

en: Color Schemes
sl: Barvni izbiralnik

note: visual group order
en: File
sl: Datoteka

en: Clipboard
sl: Odlo��i����e

en: Select
sl: Izberi

en: Format
sl: Oblika

en: Insert
sl: Vstavi

en: Settings
sl: Nastavitve

en: Search
sl: I����i

en: Go to
sl: Pojdi

en: View
sl: Pogled

en: Document
sl: Dokument

en: Build
sl: Zgradi

en: Help
sl: Pomo��

en: Focus
sl: ��ari����e

en: Notebook tab
sl: Zavihek zvezka

en: New
sl: Novo

en: Open
sl: Odpri

en: Open selected file
sl: Odpri izbrano datoteko

en: Save
sl: Shrani

en: Save as
sl: Shrani kot

en: Save all
sl: Shrani vse

en: Print
sl: Natisni

en: Close
sl: Zapri

en: Close all
sl: Zapri vse

en: Reload file
sl: Ponovno odpre datoteko

en: Re-open last closed tab
sl: Ponovno odpri zadnji zavihek

en: Quit
sl: Izhod

en: Undo
sl: Razveljavi

en: Redo
sl: Ponovi

en: Delete to line end
sl: Izbri��i do konca trenutne vrstice

en: _Transpose Current Line
sl: Pres_tavi teko��o vrstico

en: Scroll to current line
sl: Pomakni do trenutne vrstice

en: Scroll up the view by one line
sl: Pomakni navzgor za eno vrstico

en: Scroll down the view by one line
sl: Pomakni dol za eno vrstico

en: Complete snippet
sl: Zaklju��i ko����ek

en: Move cursor in snippet
sl: Premakni kazalko v ko����ek

en: Suppress snippet completion
sl: Zatri dokon��anje ko����kov

en: Context Action
sl: Kontekstno dejanje

en: Complete word
sl: Dokon��aj besedo

en: Show calltip
sl: Prika��i pozivni namig

en: Show macro list
sl: Prika��i seznam makrojev

en: Word part completion
sl: Dokon��anje ko����kov besed

en: Move line(s) up
sl: Premakni vrstico ali ve�� navzgor

en: Move line(s) down
sl: Premakni vrstico ali ve�� navzdol

en: Cut
sl: Izre��i

en: Copy
sl: Kopiraj

en: Paste
sl: Prilepi

en: Select All
sl: Izberi vse

en: Select current word
sl: Izberi teko��o besedo

en: Select to previous word part
sl: Izbere predhodni del besede

en: Select to next word part
sl: Izbere naslednji del besede

en: Toggle line commentation
sl: Preklopi komentiranje vrstic

en: Comment line(s)
sl: Komentiraj vrstico ali ve�� vrstic

en: Uncomment line(s)
sl: Odkomentiraj vrstico ali ve�� vrstic

en: Increase indent
sl: Pove��aj zamik

en: Decrease indent
sl: Zmanj��aj zamik

en: Increase indent by one space
sl: Pove��aj zamik za presledek

en: Decrease indent by one space
sl: Zmanj��aj zamik za presledek

en: Send to Custom Command 1
sl: Nastavi na ukaz po meri 1

en: Send to Custom Command 2
sl: Nastavi na ukaz po meri 2

en: Send to Custom Command 3
sl: Nastavi na ukaz po meri 3

en: Join lines
sl: Zdru��i vrstice

en: Insert date
sl: Vstavi datum

en: Insert New Line Before Current
sl: Vstavi novo vrstico pred trenutno

en: Insert New Line After Current
sl: Vstavi novo vrstico za trenutno

en: Find
sl: Najdi

en: Find Next
sl: Najdi naslednje

en: Find Previous
sl: Najdi predhodno

en: Replace
sl: Zamenjaj

en: Find in Files
sl: Najdi v datotekah

en: Next Message
sl: Naslednje sporo��ilo

en: Previous Message
sl: Predhodno sporo��ilo

en: Find Usage
sl: Najdi uporabo

en: Find Document Usage
sl: Najdi uporabo dokumenta

en: Navigate back a location
sl: Krmari nazaj

en: Navigate forward a location
sl: Krmari naprej

en: Go to matching brace
sl: Pojdi na ujemajo��i oklepaj

en: Toggle marker
sl: Preklopi oznako

en: Go to Tag Definition
sl: Pojdi na opredelitev zna��ke

en: Go to Tag Declaration
sl: Pojdi na navedbo zna��ke

en: Go to Start of Line
sl: Pojdi na za��etek vrstice

en: Go to End of Line
sl: Pojdi na konec vrstice

en: Go to Start of Display Line
sl: Pojdi na za��etek prikazne vrstice

en: Go to End of Display Line
sl: Pojdi na konec prikazne vrstice

en: Go to Previous Word Part
sl: Pojdi na predhodni del besede

en: Go to Next Word Part
sl: Pojdi na naslednji del besede

en: Toggle All Additional Widgets
sl: Preklopi vse dodatne gradnike

en: Fullscreen
sl: Celozaslonsko

en: Toggle Messages Window
sl: Preklopi sporo��ilno okno

en: Toggle Sidebar
sl: Preklopi stransko vrstico

en: Zoom In
sl: Pribli��aj

en: Zoom Out
sl: Oddalji

en: Zoom Reset
sl: Ponastavi  prikaz

en: Switch to Editor
sl: Preklopi v urejevalnik

en: Switch to Search Bar
sl: Preklopi v iskalno vrstico

en: Switch to Message Window
sl: Preklopi v sporo��ilno okno

en: Switch to Compiler
sl: Preklopi v prevajalnik

en: Switch to Messages
sl: Preklopi na Sporo��ila

en: Switch to Scribble
sl: Preklopi v bele��ko

en: Switch to VTE
sl: Preklopi v VTE

en: Switch to Sidebar
sl: Preklopi v stransko vrstico

en: Switch to Sidebar Symbol List
sl: Preklopi v seznam simbolov v stranski vrstici

en: Switch to Sidebar Document List
sl: Preklopi v seznam dokumentov v stranski vrstici

en: Switch to left document
sl: Preklopi v levi dokument

en: Switch to right document
sl: Preklopi v desni dokument

en: Switch to last used document
sl: Preklopi v zadnji uporabljeni dokument

en: Move document left
sl: Premakni dokument levo

en: Move document right
sl: Premakni dokument desno

en: Move document first
sl: Premakni dokument na prvo mesto

en: Move document last
sl: Premakni dokument na zadnje mesto

en: Toggle Line wrapping
sl: Preklopi zavijanje vrstic

en: Toggle Line breaking
sl: Preklopi lomljenje vrstic

en: Replace spaces by tabs
sl: Zamenjaj presledke z razmaki

en: Toggle current fold
sl: Preklopi trenutno zvijanje

en: Fold all
sl: Zvij vse

en: Unfold all
sl: Odvij vse

en: Reload symbol list
sl: Osve��i seznam simbolov

en: Remove Markers
sl: Odstrani _oznake

en: Remove Error Indicators
sl: Odstrani oznake _napak

en: Remove Markers and Error Indicators
sl: Odstrani oznake _napak

en: Compile
sl: Prevedi

en: Make all
sl: Zgradi vse

en: Make custom target
sl: Zgradi tar��o po meri

en: Make object
sl: Zgradi objekt

en: Next error
sl: Naslednja napaka

en: Previous error
sl: Predhodna napaka

en: Run
sl: Za��eni

en: Build options
sl: Mo��nosti gradnje

en: Show Color Chooser
sl: Prika��i barvni izbiralnik

en: Keyboard Shortcuts
sl: Bli��njice tipkovnice

en: The following keyboard shortcuts are configurable:
sl: Naslednje bli��njice tipkovnice so nastavljive:

en: Type here what you want, use it as a notice/scratch board
sl: Tu natipkajte karkoli ��elite, uporabite to kot va��o bele��ko.

en: Failed to load one or more session files.
sl: Spodletelo nalaganje ene ali ve��ih datotek seje.

en: Debug Messages
sl: Razhro����evalna sporo��ila

en: Cl_ear
sl: Po��is_ti

en: Set initial column number for the first opened file (useful in conjunction with --line)
sl: Nastavi za��etni stolpec za prvo odprto datoteko (uporabno v povezavi z --line)

en: Use an alternate configuration directory
sl: Uporabi alternativno nastavitveno mapo

en: Print internal filetype names
sl: Natisni notranja imena tipov datotek

en: Generate global tags file (see documentation)
sl: Ustvari splo��no datoteko (glej dokumentacijo)

en: Don't preprocess C/C++ files when generating tags
sl: Brez predobdelave C/C++ datotek ob ustvarjanju zna��k

en: Don't open files in a running instance, force opening a new instance
sl: Ne odpri datotek v zagnanem izvodu, prisili odpiranje novega izvoda

en: Use this socket filename for communication with a running Geany instance
sl: Uporabi ime datoteke  te vti��nice za komuniciranje z zagnanim izvodom programa Geany

en: Return a list of open documents in a running Geany instance
sl: Vrne seznam odprtih dokumentov v zagnanem izvodu programa Geany

en: Set initial line number for the first opened file
sl: Nastavi za��etno ��tevilko vrstice za prvo odprto datoteko

en: Don't show message window at startup
sl: Ne prika��i sporo��ilnega okna ob zagonu

en: Don't load auto completion data (see documentation)
sl: Ne nalagaj podatkov za samodejno dopolnjevanje (glej dokumentacijo)

en: Don't load plugins
sl: Ne nalagaj vstavkov

en: Print Geany's installation prefix
sl: Izpi��i Geanyjevo namestitveno predpono

en: Open all FILES in read-only mode (see documention)
sl: Odpri VSE datoteke v na��inu samo za branje (glej dokumentacijo).

en: Don't load the previous session's files
sl: Ne nalagaj datotek prej��nje seje

en: Don't load terminal support
sl: Ne nalagaj podpore terminalu

en: Filename of libvte.so
sl: Ime datoteke libvte.so

en: Be verbose
sl: Dolgovezi

en: Show version and exit
sl: Prika��i razli��ico in zaklju��i

en: [FILES...]
sl: [DATOTEKE...]

note: note for translators: library versions are printed after this
en: built on %s with
sl: zgrajeno na %s z/s

en: Move it now?
sl: Premaknem zdaj?

en: Geany needs to move your old configuration directory before starting.
sl: Geany mora premakniti va��o staro nastavitveno mapo pred zagonom.

en: Your configuration directory has been successfully moved from "%s" to "%s".
sl: Va��a nastavitvena mapa je bila uspe��no premaknjena iz "%s" v "%s".

note: for translators: the third %s in brackets is the error message which * describes why moving the dir didn't work
en: Your old configuration directory "%s" could not be moved to "%s" (%s). Please move manually the directory to the new location.
sl: Va��e stare nastavitvene mape ni bilo mogo��e premakniti iz "%s" v "%s" (%s). Prosim, premaknite jo ro��no na novo lokacijo.

en: Configuration directory could not be created (%s).
    There could be some problems using Geany without a configuration directory.
    Start Geany anyway?
sl: Nastavitvene mape ni bilo mo��no ustvariti (%s).
    Lahko boste imeli te��ave z uporabo Geany brez nastavitvene mape.
    Vseeno po��enem Geany?

en: This is Geany %s.
sl: To je Geany %s.

en: Configuration directory could not be created (%s).
sl: Nastavitvene mape ni bilo mogo��e ustvariti (%s).

en: Configuration files reloaded.
sl: Osve��ene nastavitvene datoteke.

en: Status messages
sl: Sporo��ila stanja

en: C_opy
sl: K_opiraj

en: Copy _All
sl: Kopiraj _vse

en: _Hide Message Window
sl: _Skrij sporo��ilno okno

en: Could not find file '%s' - trying the current document path.
sl: Datoteka ni najdena: '%s'.  trying the current document path.

en: Switch to Document
sl: Preklopi v dokument

en: The plugin "%s" is not binary compatible with this release of Geany - please recompile it.
sl: Vstavek "%s" ni binarno zdru��ljiv s to razli��ico Geany - prosimo, ponovno prevedite vstavek.

en: _Plugin Manager
sl: _Upravitelj vstavkov

en: Active
sl: Aktiven

en: Plugin
sl: Vstavek

en: Description
sl: Opis

en: No plugins available.
sl: Ni vstavkov na voljo.

en: Plugins
sl: Vstavki

en: Choose which plugins should be loaded at startup:
sl: Izberite, kateri vstavki se naj nalo��ijo ob zagonu:

en: <b>Plugin details:</b>
sl: <b>Podrobnosti o vstavku:</b>

en: Plugin:
sl: Vstavek

en: Author(s):
sl: Avtor(ji):

en: Configure Plugins
sl: Nastavi vstavke

en: Grab Key
sl: Zagrabi tipko

en: Press the combination of the keys you want to use for "%s".
sl: Pritisnite kombinacijo tipk, ki jo ��elite uporabiti za "%s".

en: _Expand All
sl: _Raz��iri vse

en: _Collapse All
sl: _Zlo��i vse

en: Action
sl: Dejanje

en: Shortcut
sl: Bli��njica

en: _Allow
sl: _Dovoli

en: _Override
sl: _Prezri

en: Override that keybinding?
sl: Naj bodo povezave tipk prezrte?

en: The combination '%s' is already used for "%s".
sl: Kombinacije '%s' se ��e uporablja za "%s".

note: add manually GeanyWrapLabels because they can't be added with Glade page Tools
en: Enter tool paths below. Tools you do not need can be left blank.
sl: Spodaj vnesite pot do orodij. Nepotrebnih orodij ne vna��ate in pustite prazno pot.

note: page Templates
en: Set the information to be used in templates. See the documentation for details.
sl: Nastavite uporabo podatkov v vzorcih. Glejte dokumentacijo za podrobnosti.

note: page Keybindings
en: Here you can change keyboard shortcuts for various actions. Select one and press the Change button to enter a new shortcut, or double click on an action to edit the string representation of the shortcut directly.
sl: Tu lahko spremenite bli��njice tipkovnice za razli��na dejanja. Izberite eno od njih in pritisnite gumb Spremeni za vnos nove bli��njice ali dvokliknite dejanje za urejanje niza, ki neposredno predstavlja bli��njico.

note: page Editor->Indentation
en: <i>Warning: these settings are overridden by the current project. See <b>Project->Properties</b>.</i>
sl: <i>Opozorilo: teh nastavitev teko��i projekt ne upo��teva (so prezrte). Glejte <b>Projekt->Mo��nosti</b>.</i>

en: <b>Page %d of %d</b>
sl: <b>Stran %d od %d</b>

en: Document Setup
sl: Nastavitev dokumenta

en: Print only the basename(without the path) of the printed file
sl: Natisni le osnovno ime natisnjene datoteke, brez poti

en: Paginating
sl: Ostranjevanje

en: Page %d of %d
sl: Stran %d od %d

en: Did not send document %s to the printing subsystem.
sl: Dokument %s ni bil poslan v tiskanje.

en: Document %s was sent to the printing subsystem.
sl: Dokument %s je bil poslan v tiskanje.

en: Printing of %s failed (%s).
sl: Tiskanje %s spodletelo (%s).

en: Please set a print command in the preferences dialog first.
sl: Prosimo, najprej nastavite ukaz za tiskanje v pogovornem oknu Mo��nosti.

en: The file "%s" will be printed with the following command:
    
    %s
sl: Datoteka "%s" bo natisnjena z naslednjim ukazom:
    
    %s

en: Printing of "%s" failed (return code: %s).
sl: Tiskanje "%s" spodletelo (povratna koda: %s).

en: File %s printed.
sl: Datoteka %s natisnjena.

note: "projects" is part of the default project base path so be careful when translating * please avoid special characters and spaces, look at the source for details or ask Frank
en: projects
sl: projekti

en: New Project
sl: Nov projekt

en: C_reate
sl: Ustva_ri

en: Choose Project Base Path
sl: Izberite osnovno pot projekta

en: Project file could not be written
sl: Projektne datoteke datoteke ni bilo mo��no zapisati

en: Project "%s" created.
sl: Projekt "%s" ustvarjen.

en: Project file "%s" could not be loaded.
sl: Projektne datoteke "%s" ni bilo mogo��e odpreti.

en: Open Project
sl: Odpri projekt

en: Project files
sl: Projektne datoteke

en: Project "%s" closed.
sl: Projekt "%s" zaprt.

en: Project "%s" saved.
sl: Projekt "%s" shranjen.

en: Do you want to close it before proceeding?
sl: Ali ��elite zapreti datoteko pred nadaljevanjem?

en: The '%s' project is open.
sl: Projekt '%s' je odprt.

en: The specified project name is too short.
sl: Dolo��eno ime projekta je prekratko.

en: The specified project name is too long (max. %d characters).
sl: Dolo��eno ime projekta je predolgo (najve�� %d znakov).

en: You have specified an invalid project filename.
sl: Dolo��ili ste napa��no ime projektne datoteke.

en: Create the project's base path directory?
sl: Ustvarim osnovni imenik projekta?

en: The path "%s" does not exist.
sl: Pot "%s" ne obstaja.

en: Project base directory could not be created (%s).
sl: Osnovnega imenika projekta ni bilo mo��no ustvariti (%s).

en: Project file could not be written (%s).
sl: Projektne datoteke datoteke ni bilo mo��no zapisati (%s).

note: initialise the dialog
en: Choose Project Filename
sl: Izberite ime datoteke projektu

en: Project "%s" opened.
sl: Projekt "%s" odprt.

en: _Use regular expressions
sl: _Uporabi regularne izraze

en: Use POSIX-like regular expressions. For detailed information about using regular expressions, please read the documentation.
sl: Uporabi regularne izraze v maniri POSIX. Za podrobnej��o razlago o uporabi regularnih izrazov si prosimo preberite dokumentacijo.

en: Search _backwards
sl: I����i  naza_j

en: Use _escape sequences
sl: Uporabi _ube��na zaporedja

en: Replace \\, \t, \n, \r and \uXXXX (Unicode chararacters) with the corresponding control characters
sl: Ali naj bodo znaki \\, \t, \n, \r and \uXXXX (znaki Unicode) zamenjani z ustreznimi kontrolnimi znaki

en: C_ase sensitive
sl: _Lo��evanje malih/velikih ��rk

en: Match only a _whole word
sl: Ujemanje samo _celih besed

en: Match from s_tart of word
sl: Ujemanje od _za��etka besede

en: _Previous
sl: _Prej��nji

en: _Next
sl: _Naslednji

en: _Search for:
sl: _I����i:

note: Now add the multiple match options
en: _Find All
sl: _Najdi vse

en: _Mark
sl: _Ozna��i

en: Mark all matches in the current document
sl: Ozna��i vsa ujemanja v trenutnem dokumentu

en: In Sessi_on
sl: _V seji

en: _In Document
sl: V _dokumentu

note: close window checkbox
en: Close _dialog
sl: _Zapri pogovorno okno

en: Disable this option to keep the dialog open
sl: Onemogo��i to mo��nost da ohrani odprto pogovorno okno

en: Replace & Fi_nd
sl: Najdi & _zamenjaj

en: Replace wit_h:
sl: Za_menjaj z:

note: Now add the multiple replace options
en: Re_place All
sl: Zamenjaj _vse

en: In Se_lection
sl: V i_zboru

en: Replace all matches found in the currently selected text
sl: Zamenja vse pojavitve podbesedila v izbranem besedilu

en: all
sl: vse

en: project
sl: projekti

en: custom
sl: Po meri

en: All: search all files in the directory
    Project: use file patterns defined in the project settings
    Custom: specify file patterns manually
sl: Vse: Prei����e vse datoteke v mapi.
    Projekt: Uporabi datote��ne vzorce iz nastavitev projekta.
    Po meri: Dolo��ite datote��ne vzorce ro��no.

en: Fi_les:
sl: Da_toteke:

en: File patterns, e.g. *.c *.h
sl: Datote��ni vzorci, npr. *.c, *h

en: _Directory:
sl: _Imenik:

en: E_ncoding:
sl: Kodi_ranje:

en: See grep's manual page for more information
sl: Za ve�� informacij glej grepov priro��nik (man grep ali info grep v terminalu).

en: _Recurse in subfolders
sl: _Ponavljaj v podimenikih

en: _Invert search results
sl: _Obrni iskalne zadetke

en: Invert the sense of matching, to select non-matching lines
sl: Obrne zadetke iskanja in tako izbere nezadete vrstice

en: E_xtra options:
sl: _Dodatne mo��nosti:

en: Other options to pass to Grep
sl: Razne druge mo��no za Grep

en: Found %d match for "%s". | Found %d matches for "%s".
sl[0]: Najden %d zadetek za "%s".
sl[1]: Najdena %d zadetka za "%s".
sl[2]: Najdeni %d zadetki za "%s".
sl[3]: Najdenih %d zadetkov za "%s".

en: Replaced %u matches in %u documents.
sl: Zamenjanih %u ujemanj besedila v %u dokumentih

en: Invalid directory for find in files.
sl: Napa��na mapa za iskanje v datotekah.

en: No text to find.
sl: Ni besedila za iskanje.

en: Cannot execute grep tool '%s'; check the path setting in Preferences.
sl: Ni mogo��e izvesti orodja grep '%s'; preverite pot v Mo��nosti>Orodja.

en: Cannot parse extra options: %s
sl: Ni mogo��e raz��leniti dodatnih mo��nosti: %s

en: Searching...
sl: I����em...

en: %s %s -- %s (in directory: %s)
sl: %s %s -- %s (v mapi: %s)

en: Could not open directory (%s)
sl: Ni mogo��e odpreti mape (%s)

en: Search failed.
sl: Iskanje spodletelo.

en: Search completed with %d match. | Search completed with %d matches.
sl[0]: Iskanju je uspelo najti %d zadetek.
sl[1]: Iskanju je uspelo najti %d zadetka.
sl[2]: Iskanju je uspelo najti %d zadetke.
sl[3]: Iskanju je uspelo najti %d zadetkov.

en: No matches found.
sl: Iskanje ni bilo uspe��no.

en: Bad regex: %s
sl: Slab regularni izraz:: %s

note: TODO maybe this message needs a rewording
en: Geany tried to access the Unix Domain socket of another instance running as another user.
    This is a fatal error and Geany will now quit.
sl: Program Geany je poskusll dostopati do Unix domenske vti��nice drugega izvoda prijavljen kot drug uporabnik.
    To je usodna napaka in Geany se bo zato zdaj zaprl.

en: Name
sl: Ime

en: Value
sl: Vrednost

en: Chapter
sl: Poglavje

en: Section
sl: Razdelek

en: Sect1
sl: Razd1

en: Sect2
sl: Razd2

en: Sect3
sl: Razd2

en: Appendix
sl: Dodatek

en: Other
sl: Drugo

en: Module
sl: Modul

en: Types
sl: Tipi

en: Type constructors
sl: Konstruktorji tipov

en: Functions
sl: Funkcije

en: Sections
sl: Razdelki

en: Paragraph
sl: Odstavek

en: Group
sl: Skupina:

en: Data
sl: Podatki

en: Keys
sl: Klju��i

en: Variables
sl: Spremenljivke

en: Environment
sl: Okolje

en: Subsection
sl: Podrazdelek

en: Subsubsection
sl: Podpodrazdelek

en: Structures
sl: Zapisi

en: Parts
sl: Delci

en: Assembly
sl: Zbirnik

en: Steps
sl: Koraki

en: Package
sl: Paket

en: Labels
sl: Oznake

en: Constants
sl: Konstante

en: Interfaces
sl: Vmesniki

en: Classes
sl: Razredi

en: Anchors
sl: Sidra

en: H1 Headings
sl: H1 naslovi

en: H2 Headings
sl: H2 naslovi

en: H3 Headings
sl: H3 naslovi

en: ID Selectors
sl: ID izbirniki

en: Type Selectors
sl: Izbirniki tipov

en: Section Level 1
sl: Razdelek 1

en: Section Level 2
sl: Razdelek 2

en: Section Level 3
sl: Razdelek 3

en: Section Level 4
sl: Razdelek 4

en: Modules
sl: Moduli

en: Singletons
sl: Enoelementni nizi

en: Methods
sl: Metode

en: Namespaces
sl: Imenski obsegi

en: Procedures
sl: Postopki

en: Imports
sl: Uva��a

en: Entities
sl: Entitete

en: Architectures
sl: Arhitekture

en: Functions / Procedures
sl: Funkcije / Procedure

en: Variables / Signals
sl: Spremenljivke / Signali

en: Processes / Blocks / Components
sl: Postopki / Bloki / Komponente

en: Events
sl: Dogodki

en: Functions / Tasks
sl: Funkcije / Opravila

en: Members
sl: ��lani

en: Subroutines
sl: Podprogrami

en: Blocks
sl: Bloki

en: Macros
sl: Makroji

en: Defines
sl: Dolo��ila

en: Targets
sl: Tar��e

en: Indexes
sl: Kazala

en: Tables
sl: Spremenljivke

en: Triggers
sl: Pro��ilci

en: Views
sl: Pogledi

en: Structs
sl: Zapisi

en: Typedefs / Enums
sl: Definicije tipov / Na��tevanja

en: Unknown filetype extension for "%s".
sl: Neznana datote��na vrsta za "%s".

en: Failed to create tags file, perhaps because no tags were found.
sl: Spodletelo ustvarjanje datoteke oznak, verjetno ker ni bilo najdenih nobenih oznak.

en: Usage: %s -g <Tag File> <File list>
sl: Uporaba: %s -g <Datoteka oznak> <Seznam datotek>

en: Example:
    CFLAGS=`pkg-config gtk+-2.0 --cflags` %s -g gtk2.c.tags /usr/include/gtk-2.0/gtk/gtk.h
sl: Primer:
    CFLAGS=`pkg-config gtk+-2.0 --cflags` %s -g gtk2.c.tags /usr/include/gtk-2.0/gtk/gtk.h

en: Load Tags
sl: Nalo��i zna��ke

en: Geany tag files (*.*.tags)
sl: Geany datoteke zna��k (*.tags)

note: For translators: the first wildcard is the filetype, the second the filename
en: Loaded %s tags file '%s'.
sl: Nalo��ene %s  zna��ke iz datoteke z zna��kami '%s'.

en: Could not load tags file '%s'.
sl: Ni mo��no nalo��iti datoteke z zna��kami '%s'.

en: Forward declaration "%s" not found.
sl: Navedba "forward"  "%s" ni najdena.

en: Definition of "%s" not found.
sl: Opredelitev  "%s" ni najdena.

en: Sort by _Name
sl: Uredi po _imenu

en: Sort by _Appearance
sl: Uredi po _videzu

en: Failed to convert template file "%s" to UTF-8
sl: Spodletela pretvorba predloge "%s" v UTF-8

note: custom actions defined in toolbar_init(): "New", "Open", "SearchEntry", "GotoEntry", "Build"
en: Save the current file
sl: Shrani trenutno datoteko

en: Save all open files
sl: Shrani vse odprte datoteke

en: Reload the current file from disk
sl: Ponovno odpre trenutno datoteko na disku

en: Close the current file
sl: Zapri trenutno datoteko

en: Close all open files
sl: Zapri vse odprte datoteke

en: Cut the current selection
sl: Izre��i teko��o izbiro

en: Copy the current selection
sl: Kopiraj teko��o izbiro

en: Paste the contents of the clipboard
sl: Prilepi vsebino odlo��i����a

en: Delete the current selection
sl: Zbri��i trenutno izbiro

en: Undo the last modification
sl: Razveljavi zadnjo spremembo

en: Redo the last modification
sl: Ponovi zadnjo spremembo

en: Compile the current file
sl: Prevedi trenutno datoteko

en: Run or view the current file
sl: Po��eni ali preglej trenutno datoteko

en: Open a color chooser dialog, to interactively pick colors from a palette
sl: Odpre pogovorno okno barvnega izbiralnika kjer neposredno izberete barve s palete.

en: Zoom in the text
sl: Pove��a besedilo.

en: Zoom out the text
sl: Zmanj��a besedilo.

en: Decrease indentation
sl: Zmanj��a zamik.

en: Increase indentation
sl: Pove��a zamik.

en: Find the entered text in the current file
sl: Najdi vneseno besedilo v trenutni datoteki

en: Jump to the entered line number
sl: Sko��i na vneseno ��tevilko vrstice

en: Show the preferences dialog
sl: Poka��i pogovorno okno mo��nosti

en: Quit Geany
sl: Zapusti Geany

en: Print document
sl: Natisni dokument

en: Replace text in the current document
sl: Zamenjaj besedilo v trenutnem dokumentu

en: Create a new file
sl: Ustvari novo datoteko

en: Create a new file from a template
sl: Ustvari novo datoteko iz vzorca

en: Open an existing file
sl: Odpri obstoje��o datoteko

en: Open a recent file
sl: Odpri nedavno datoteko

en: Choose more build actions
sl: Izberite ve�� mo��nosti gradnje

en: Search Field
sl: Iskalno polje

en: Goto Field
sl: Pojdi na polje

en: Separator
sl: Lo��ilo

en: --- Separator ---
sl: --- Lo��ilo ---

en: Select items to be displayed on the toolbar. Items can be reordered by drag and drop.
sl: Izberite izbire, ki naj bodo prikazane na orodni vrstici. S potegom in spu����anjem jih lahko preuredite.

en: Available Items
sl: Dostopne izbire

en: Displayed Items
sl: Prikazane izbire

en: Invalid command: %s
sl: Napa��en ukaz: %s

en: Command not found
sl: Ukaz ni bil najden

en: The executed custom command returned an error. Your selection was not changed. Error message: %s
sl: Izvajani ukaz po meri je vrnil napako. Va��a izbira se ni spremenila. Sporo��ilo o napaki: %s

en: The executed custom command exited with an unsuccessful exit code.
sl: Izvajani ukaz po meri se je kon��al z izhodno kodo neuspeha.

en: Custom command failed: %s
sl: Ukaz po meri je spodletel: %s

en: Passing data and executing custom command: %s
sl: Posredovanje podatkov in izvajanje ukaza po meri: %s

en: Set Custom Commands
sl: Nastavi ukaze po meri

en: You can send the current selection to any of these commands and the output of the command replaces the current selection.
sl: Izbrani izbor lahko po��ljete kateremukoli od teh ukazov in izhod ukaza zamenja trenutni izbor.

en: No custom commands defined.
sl: Ni nastavljenih ukazov po meri.

en: Word Count
sl: ��tetje besed

en: selection
sl: izbor

en: whole document
sl: celoten dokument

en: Range:
sl: Obseg:

en: Lines:
sl: Vrstice:

en: Words:
sl: Besede:

en: Characters:
sl: Znaki:

en: No tags found
sl: Ni najdenih zna��k

en: Show S_ymbol List
sl: Poka��i seznam sim_bolov

en: Show _Document List
sl: Poka��i seznam _dokumentov

en: H_ide Sidebar
sl: Skr_ij stransko vrstico

en: _Find in Files
sl: _Najdi v datotekah

en: Show _Paths
sl: Poka��i _poti

note: Status bar statistics: col = column, sel = selection.
en: line: %l / %L	 col: %c	 sel: %s	 %w      %t      %mmode: %M      encoding: %e      filetype: %f      scope: %S
sl: vrst: %l / %L	 stol: %c	 izb: %s	 %w      %t      %mna��in: %M      kodiranje: %e      tip dat.: %f      doseg: %S

note: L = lines
en: %dL
sl: %dV

note: RO = read-only
en: RO
sl: BR

note: OVR = overwrite/overtype, INS = insert
en: OVR
sl: PRE

en: INS
sl: VST

en: TAB
sl: Raz

note: SP = space
en: SP
sl: Pre

note: T/S = tabs and spaces
en: T/S
sl: R/P

en: pos: %d
sl: poz: %d

en: style: %d
sl: slog: %d

en:  (new instance)
sl: (nov izvod)

en: Font updated (%s).
sl: Nabor znakov osve��en (%s).

en: C Standard Library
sl: C standardna knji��nica

en: C++ (C Standard Library)
sl: C++ (C standardna knji��nica)

en: C++ Standard Library
sl: C++ standardna knji��nica

en: _Set Custom Date Format
sl: _Nastavi prilagojeno obliko datuma

en: Select Folder
sl: Izberite mapo

en: Select File
sl: Izberite datoteko

en: Save All
sl: Shrani vse

en: Close All
sl: Zapri vse

en: Geany cannot start!
sl: Geany se ne more zagnati!

en: Select Browser
sl: Izberite brskalnik

en: Failed to spawn the configured browser command. Please correct it or enter another one.
sl: Izvajanje nastavljenega brskalni��kega ukaza je spodletelo. Popravite ga (pot, mo��nosti) ali vnesite drugega.

en: invalid VTE library "%s": missing symbol "%s"
sl: neveljavna knji��nica za VTE "%s": manjkajo�� simbol "%s"

en: _Set Path From Document
sl: _Nastavi pot iz dokumenta

en: _Restart Terminal
sl: _Ponovno za��eni terminal

en: _Input Methods
sl: _Vnosne metode

en: Could not change the directory in the VTE because it probably contains a command.
sl: Ni bilo mogo��e zamenjati mapo v VTE, ker njena pot verjetno vsebuje ukaz.

en: Geany project files
sl: Geany projektne datoteke

en: Executables
sl: Izvajalne datoteke

en: Process timed out after %.02f s!
sl: Proces potekel po %.02f s!

en: Class Builder
sl: Graditelj razredov

en: Creates source files for new class types.
sl: Ustvari izvorno kodo za nove tipe razredov.

en: Create Class
sl: Ustvari razred

en: Create C++ Class
sl: Ustvari C++ razred

en: Create GTK+ Class
sl: Ustvari GTK+ razred

en: Create PHP Class
sl: Ustvari PHP razred

en: Namespace
sl: Imenski obsegi

en: Class
sl: Razred

en: Header file:
sl: Zaglavna datoteka:

en: Source file:
sl: Datoteka izvorne kode:

en: Inheritance
sl: Dedovanje

en: Base class:
sl: Osnovni razred:

en: Base source:
sl: Osnovna izvorna datoteka:

en: Base header:
sl: Osnovno zaglavje:

en: Global
sl: Splo��no

en: Base GType:
sl: Osnovni GType:

en: Implements:
sl: Izvr��i:

en: Options
sl: Mo��nosti

en: Create constructor
sl: Ustvari ustvarjalec

en: Create destructor
sl: Ustvari uni��evalec

en: Is abstract
sl: Je abstraktno

en: Is singleton
sl: Je enoelementni niz

en: Constructor type:
sl: Tip ustvarjalca:

en: Create Cla_ss
sl: Ustvari ra_zred

en: _C++ Class
sl: _C++ razred

en: _GTK+ Class
sl: _GTK+ razred

en: _PHP Class
sl: _PHP razred

en: HTML Characters
sl: HTML znaki

en: Inserts HTML character entities like '&amp;'.
sl: Vstavi HTML znakovne entitete kot '&amp;'.

en: The Geany developer team
sl: Geany razvojna ekipa

en: HTML characters
sl: HTML znaki

en: ISO 8859-1 characters
sl: Znaki ISO 8859-1

en: Greek characters
sl: Gr��ki znaki

en: Mathematical characters
sl: Matemati��ni znaki

en: Technical characters
sl: Tehni��ni znaki

en: Arrow characters
sl: Pu����i��ni znaki

en: Punctuation characters
sl: Lo��ila

en: Miscellaneous characters
sl: Razni drugi znaki

en: Plugin configuration directory could not be created.
sl: Mape nastavitev vstavkov ni bilo mo��no ustvariti.

en: Special Characters
sl: Posebni znaki

en: _Insert
sl: _Vstavi

en: Choose a special character from the list below and double click on it or use the button to insert it at the current cursor position.
sl: Izberite poseben znak iz spodnjega seznama in kliknite nanj ali uporabite gumb, da ga vstavite na trenutno mesto kazalca.

en: Character
sl: Znak

en: HTML (name)
sl: HTML (ime)

en: _Insert Special HTML Characters
sl: _Vstavi posebne HTML znake

note: Add menuitem for html replacement functions
en: _HTML Replacement
sl: _HTML zamenjave

en: _Auto-replace Special Characters
sl: _Samodejno zamenjaj posebne znake

en: _Replace Characters in Selection
sl: Zamenjaj znake v _izboru

en: Insert Special HTML Characters
sl: Vstavi posebne HTML znake

en: Replace special characters
sl: Zamenjaj posebne znake

en: Toggle plugin status
sl: Preklopi stanje vstavka

en: Export
sl: Izvozi

en: Exports the current file into different formats.
sl: Izvozi trenutno datoteko v razli��ne oblike.

en: Export File
sl: Izvozi datoteko

en: _Insert line numbers
sl: _Natisni ��tevilke vrstic

en: Insert line numbers before each line in the exported document
sl: Vstavi ��tevilke vrstic pred vsako vrsto v izvo��eni dokument

en: _Use current zoom level
sl: _Uporabi trenutno pove��avo

en: Renders the font size of the document together with the current zoom level
sl: Izpi��e nabor znakov dokumenta hkrati s trenutno stopnjo pove��ave

en: Document successfully exported as '%s'.
sl: Dokument uspe��no izvo��en kot '%s'.

en: File '%s' could not be written (%s).
sl: Datoteke '%s' ni mogo��e zapisati (%s).

en: The file '%s' already exists. Do you want to overwrite it?
sl: Datoteka '%s' ��e obstaja. Jo ��elite prepisati?

en: _Export
sl: _Izvozi

note: HTML
en: As _HTML
sl: Kot _HTML

note: LaTeX
en: As _LaTeX
sl: Kot _LaTeX

en: File Browser
sl: Brskalnik datotek

en: Adds a file browser tab to the sidebar.
sl: Doda zavihek brskalnika datotek na stransko vrstico.

en: Too many items selected!
sl: Izbranih preve�� postavk!

en: Could not execute configured external command '%s' (%s).
sl: Izvajanje nastavljenega zunanjega ukaza '%s' ni bilo mogo��e (%s).

en: Open _externally
sl: Odpri _zunanje

en: Show _Hidden Files
sl: Poka��i _skrite datoteke

en: Up
sl: Gor

en: Refresh
sl: Osve��i

en: Home
sl: Domov

en: Set path from document
sl: Nastavi pot iz dokumenta

en: Filter your files with the usual wildcards. Separate multiple patterns with a space.
sl: Presejte va��e datoteke z obi��ajnimi zamenjavami. Ve�� vzorcev lo��ite s presledkom.

en: Focus File List
sl: Osredoto��i se na datote��ni seznam

en: Focus Path Entry
sl: Osredoto��i se na vnos poti

en: External open command:
sl: Zunanji ukaz za odpiranje:

en: The command to execute when using "Open with". You can use %f and %d wildcards.
    %f will be replaced with the filename including full path
    %d will be replaced with the path name of the selected file without the filename
sl: Ukaz, ki naj se izvede ob ukazu "Odpri z". Uporabite lahko nadomestna znaka %f in %d.
    %f bo zamenjan s polno potjo do datoteke in njenim imenom
    %d pa s potjo do izbrane datoteke brez njenega imena.

en: Show hidden files
sl: Poka��i skrite datoteke

en: Hide file extensions:
sl: Skrij podalj��ke datotek:

en: Follow the path of the current file
sl: Sledi poti trenutne datoteke

en: Use the project's base directory
sl: Uporabi osnovni imenik projekta

en: Change the directory to the base directory of the currently opened project
sl: Spremeni mapo v osnovni imenik trenutno odprtega projekta

en: Save Actions
sl: Spravi dejanja

en: This plugin provides different actions related to saving of files.
sl: Ta vstavek zagotavlja razli��na dejanja v povezavi s shranjevanjem datotek.

en: Backup Copy: Directory could not be created (%s).
sl: Varnostna kopija: ni mogo��e ustvariti mape (%s).

note: it's unlikely that this happens
en: Backup Copy: File could not be read (%s).
sl: Varnostna kopija: datoteke ni mogo��e brati (%s).

en: Backup Copy: File could not be saved (%s).
sl: Varnostna kopija: datoteke ni bilo mo��no shraniti (%s).

en: Autosave: Saved %d file automatically. | Autosave: Saved %d files automatically.
sl[0]: Samodejno shranjena %d datoteka.
sl[1]: Samodejno shranjeni %d datoteki.
sl[2]: Samodejno shranjenih %d datotek.
sl[3]: Samodejno shranjenih %d datotek.

note: initialize the dialog
en: Select Directory
sl: Izberite mapo

en: Backup directory does not exist or is not writable.
sl: Mapa varnostne kopije ne obstaja ali nimate dostopa za pisanje vanjo.

en: Auto Save
sl: Samodejno shrani

en: _Enable
sl: _Omogo��i

en: Auto save _interval:
sl: _Interval samodejnega shranjevanja:

en: seconds
sl: sekund

en: _Print status message if files have been automatically saved
sl: Ob samodejni shranitvi datotek _natisni sporo��ilo stanja

en: Save only current open _file
sl: Shrani _trenutno datoteko

en: Sa_ve all open files
sl: Shrani _vse odprte datoteke

en: Instant Save
sl: Takoj��nje shranjevanje

en: _Filetype to use for newly opened files:
sl: Tip _datoteke za novo odprte datoteke:

en: Backup Copy
sl: Varnostna kopija

en: _Directory to save backup files in:
sl: _Mapa za shranjevanje varnostnih kopij:

en: Date/_Time format for backup files ("man strftime" for details):
sl: Oblika ��asa/da_tuma za varnostne kopije datotek ("man strftime" za podrobnosti):

en: Directory _levels to include in the backup destination:
sl: Koliko nivojev kopije ��elite vk_lju��iti v cilj varnostne kopije:

en: Split Window
sl: Razdeli okno

en: Splits the editor view into two windows.
sl: Razdeli pogled urejevalnika v dve lo��eni okni

en: Show the current document
sl: Poka��i trenutni dokument

en: _Unsplit
sl: _Zdru��i

en: _Split Window
sl: _Razdeli okno

en: _Side by Side
sl: _Drug ob drugem

en: _Top and Bottom
sl: _Po��ez

en: Split Horizontally
sl: Razdeli vodoravno

en: Split Vertically
sl: Razdeli navpi��no
